Jang Moon Bok wyraża swoją opinię na kontrowersyjny temat + komentarze internautów

Jang Moon Bok powiedział co myśli o parach mieszkających razem przed małżeństwem. 

„To normalne, że w dzisiejszych czasach dorośli ludzie chcą próbować mieszkać razem zanim się pobiorą. Dzielą się wtedy finansami i innymi problemami codziennego życia. Niestety, wciąż są oni stygmatyzowani przez społeczeństwo i poddawani ogromnej presji.
Przecież nie robią nic nielegalnego. Powinni dostać więcej swobody, niech robią co chcą.” 

 

** We wciąż konserwatywnym południowokoreańskim społeczeństwie mieszkanie z dziewczyną/chłopakiem przed ślubem jest źle widziane i natychmiast utożsamiane z odbywaniem stosunków płciowych z tą osobą. Młodzi ludzie obawiają się, że taka stygmatyzacja może przysporzyć im problemów ze znalezieniem partnera w przyszłości.

 

Komentarze Internautów:

 

1. [+877, -167] Jest to bardzo prawdziwa opinia ale niestety nie wszyscy w naszym konserwatywnym społeczeństwie to zrozumieją. 


2. [+868, -98] Nie znam osoby, która otwarcie przyznałaby się do tego, że mieszkała z kimś przed ślubem. Chyba, że to ktoś szalony? 

3. [+840, -62] No tak, ale spróbuj przyznać się do tego komuś za kogo chcesz wyjść za mąż. Twojego przyszłego małżonka raczej to nie ucieszy… 

4. [+65, -0] Oczywiście, każdy człowiek jest wolny i może robić co mu się podoba ale musi też liczyć się z konsekwencjami swoich wyborów.

5. [+65, -3] Jeśli to oznacza wolność to dlaczego ludzie, którzy mieszkali z chłopakiem/dziewczyną przed ślubem muszą to ukrywać przed swoim następnym partnerem? 

6. [+52, -1] Tak, zwykle ludzie którzy mieszkali z kimś nie mówią o tym swoim małżonkom.

7. [+31, -1] Szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko parom, które mieszkają razem przed ślubem. Jeśli tylko wierzysz, że tę osobę kiedyś poślubisz to oczywiste, że chcesz doświadczyć z nią jak najwięcej zanim zdecydujesz się spędzić z nią resztę życia.
Jednakże, nie znoszę kiedy pary mieszkają ze sobą tylko po to, aby móc zaspokajać swoje fizyczne potrzeby, bo żal im pieniędzy na hotel. 

8. [+27, -0] Gdyby jakiś mężczyzna dowiedział się, że jego żona miała taką przeszłość to od razu by ją zostawił. ..

9. [+27, -2] Zgadzam się, nie widzę problemu, jeśli taka para i tak zamierza się pobrać… ale chyba żaden mężczyzna nie przyjąłby dobrze faktu, że jego żona sypiała i mieszkała z innym przed ślubem?

10. [+22, -0]  Za taką „wolnością” idą w parze konsekwencje…

11. [+22, -0] Rozumiem to, bo jest to całkiem logiczne ale wciąż… nie mogłabym się pogodzić z faktem, że mój chłopak/mąż mieszkał kiedyś z inną… 

12. [+20, -0] Jak facet dowie się, że mieszkałaś z innym na 99% rzuci cię od razu..

12. [+19, -8] Nie rozumiem takiej stygmatyzacji! Seks jest częścią związku dorosłych ludzi. Czy para mieszka ze sobą czy też nie i tak do niego dochodzi! Dlaczego nikt nie ma problemu, z tym jak para odbywa stosunki płciowe w hotelach (nie mieszkając razem), a ma problem jeśli robią to samo we własnym mieszkaniu?
Ludzie, musicie wreszcie zrozumieć, że pary które nie mieszkają razem też uprawiają seks! To, że kobieta mieszka ze swoim chłopakiem nie czyni jej „dz***ą”. 

13. [+19, -3] Poczekajcie 20 lat… Kiedy pensje spadną i ludzi nie będzie już stać na śluby mieszkanie razem przed ślubem stanie się normą. Tak robią w zachodnich kulturach i tam się to normalnie akceptuje. Nikt nie robi z kobiet „dz***k”. 

14. [+14, -2] Byłabym zniesmaczona, gdyby mój mąż powiedział mi, że mieszkał przed ślubem z inną kobietą.

15. [+13, -0] Sądzę, że to nigdy nie zostanie zaakceptowane w naszym społeczeństwie.


src: netizenbuttnateomonatheydidnt

 

 

2 comments

  1. Neytiri Reply

    O rety, jestem w szoku po przeczytaniu komentarzy. Rozumiem, że starsze pokolenia mają konserwatywne podejście co do par mieszkających razem przed ślubem, ale te komentarze w internecie zostawili zapewne młodsi ludzie i prawie wszyscy uważają tak samo. Piszą, że rozumieją, ale gdyby ich partner przyznał, że wcześniej mieszkał z kimś, to nie zaakceptowaliby tego. Czyli co szukają na partnerów samych dziewic i prawiczków, czy może seks jest ok, ale tylko w hotelu nie we własnym mieszkaniu? Co za paranoja i wszechobecna hipokryzja. Korea to tak rozwinięty i nowoczesny kraj, a światopogląd wciąż skostniały.

  2. Suzzzi Reply

    Oni myślą że pierwszy zwiazek ma się zakończyć ślubem??? Co za głupi sposób myślenia… przecież będąc z kimś na poważnie to normalne że chcesz z nim mieszkać co wiąże się z seksem. Ale to nie zobowiązuje do bycia ze sobą przez reszte życia. Ludzkie drogi sie rozchodza a każdy ma jakąś miłosną przeszłość. A facet ktory rzucą swoja dziewczyne tylko dlatego że miala kogoś w przeszłości to totalny śmieć…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *