Fani tłumaczą kontrowersyjne zachowanie członków iKON podczas koncertu w Japonii

Internauci „odkopali” kontrowersyjny występ członków iKON podczas jednego z koncertów w Japonii w 2016 roku. 

Aktualnie zespół iKON znajduje się w ogniu krytyki ze względu na incydent, który miał miejsce w czerwcu 2016 roku. Chłopcy podczas swojej trasy koncertowej w Japonii wystąpili na scenie przebrani za kobiety z parodią choreografii do piosenki „Up&Down” girl bandu EXID.

 

6 sierpnia 2017 roku na Nate Pann pojawił się post nawiązujący do tego zdarzenia, który dość szybko zyskał na popularności również wśród międzynarodowych fanów.

[Komentarze] Internauci zniesmaczeni zachowaniem członków iKON podczas koncertu

 

Większość komentarzy była negatywna. Pojawiały się także nieliczne opinie, które miały na celu usprawiedliwiać członków boy bandu.

7 sierpnia 2017 pojawił się kolejny post:

PannGrupa idoli, która padła ofiarą kontrowersji związanych z ich podejściem do kobiet

 

Autor postu udowadnia, że członkowie iKON wcale nie są mizognistami.

 

 1. [170602] Park Seohyun’s Love game: Odpowiedź Jinhwana

Prowadzący: Ah, dzisiaj Jinhwan ssi pokazał ramiona, wygląda to bardzo seksownie… To nie żart! Wyglądasz bardzo atrakcyjnie!
Jinhwan: W zasadzie to koszulka dla kobiet
Prowadzący: Naprawdę?
Jinhwan: Tak. Ostatnimi czasy nie ma dla mnie znaczenia czy zakładam damskie czy męskie ubrania
Donghyuk: To prawda!

 

 

2. „Safety pins” (Agrafki)

Safety pins (agrafki) noszone są przez osoby popierające walkę z rasizmem i seksizmem, a także dyskryminacją wszystkich mniejszości:

cda005409daa6841ede1e98ca1509a5b.jpg

Członkowie iKON noszą je nie tylko podczas publicznych aktywności ale także jako element codziennego stroju.

 

3. Opaski Heeum

Goo Joonhoe nosi opaski Heeum

Heeum to organizacja wspierająca kobiety, które były seksualnymi niewolnicami japońskich żołnierzy (Heeum wspiera także prawa kobiet na całym świecie).

 

4. Bobby zdejmujący swoją kurtkę żeby okryć fankę w ciąży

VIDEO

 

 

5. B.I okrywający nogi prowadzącej kurtką Chanwoo:

 

VIDEO

 

 


Komentarze internautów:

1. [+213, -19] Cóż, po przeczytaniu tego posta stwierdzam, że powinni być po prostu bardziej ostrożni. Myślę, że zarzucanie im nienawiści do kobiet jest strasznie naciągane. Ludzie lubią oceniać innych znając tylko jedna wersję sytuacji! 

2. [+205, -14] Tamtego dnia faktycznie nie przemyśleli swoich akcji, wygłupili się ale przeprosili. Może nauczą się na własnych błędach i będą bardziej zwracać uwagę na swoje zachowanie na scenie.

3. [+193, -22] Życzę im żeby byli bardziej ostrożni… Zarzucanie im mizoginizmu to trochę zbyt wiele…

4. [+62, -4] Przeczytałam tego posta i zyskali w moich oczach. To nie są złe dzieciaki! 

5. [+58, -3] Widziałam klipy z koncertu. Cały ten występ był niezły dopóki członkowie nie zaczęli „wychodzić” ze swoich ról. Najwyraźniej tylko sobie żartowali, to jeszcze nie powód żeby zarzucać im mizoginię…  Nikt jednak nie chciał czytać mojej opinii we wczorajszym poście i komentarzach ㅋㅋㅋ6. [+54, -2] Ludzie źle ich odebrali. Wczorajsze komentarze były bardzo negatywne ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+52, -1] Nie za bardzo rozumiem dlaczego to zachowanie wywołało taki skandal. Przecież Ci chłopcy to dobrzy ludzie.

8. [+50, -0] Wczorajszy post opisywał cały ten incydent tylko z jednej perspektywy…

9. [+42, -0] Przekroczyli granicę ale przeprosili. Uważajcie na przyszłość!

10. [+40, -0] Fakt! Przesadzili ale żeby od razu zarzucać im nienawiść do kobiet?

11. [+36, -0] Spodobało mi się zdanie Jinhwana o ubraniach. Widać, że nie są kompletnymi ignorantami. 

 

 


src: (1)

4 comments

 1. Lim Reply

  Cieszę się, że wreszcie powstał jakiś pozytywny artykuł o iKON. Każdy kto ich zna wie, że to wcale nie są źli ludzie, a nawet wręcz przeciwnie, to zespół pełen tolerancyjnych osób. Daleko im do seksistów czy mizoginistów. Niestety większość osób która nie zna iKON zbyt dobrze przez takie negatywne i naciągane artykuły jak ten o podnoszeniu spódniczek zaczyna widzieć ich w złym świetle a hejterzy mają tylko z tego powodu radochę… Nawet jeśli kogoś mogła zniesmaczyć ta parodia Up & Down, to nie można na jej postawie oceniać iKON bo to tylko jedna pomyłka w morzu ich taktowności i solidarności z innymi ludźmi.

 2. Suzzzi Reply

  No normalnie krew mnie zaraz zaleje… wczoraj zmieszali ich z blotem a dziś po przeczytaniu postu o.tym jakie oni dobre uczynki niegdys zrobili nagle wszystko wszystkim przeszło. Co za hipokryzja…

 3. kekekeke Reply

  Fani to po prostu hipokryci. Tylko prawdziwi fani ikon próbowali bronić chłopaków…

 4. Akkinda Reply

  Swoją drogą ubranie to w dużej mierze sprawa stylistów… nawet jeśli chodzi o ten „codzienny strój”.
  Tak łatwo zmieniają zdanie?
  Moje zdanie mimo wszystko wciąż się nie zmieniło. Co prawda nie uważałam że nie szanują kobiet, ale ich zachowanie na scenie było przynajmniej niestosowne i czułam się źle; trochę jakbym oglądała jakieś yuri czy inne podobne rzeczy – choć są przykładem, również dla młodszych fanów. Nie chodzi o kobiety, po prostu wyglądali jak niedojrzali chłopcy którzy wciąż śmieszkują, i to z rzeczy które śmieszne nie są, myśląc że są fajni i to wszystko okej. Myślę, że w ten sposób widać też charakter Ikon – wiem, że być może jest inny, ale po tym nikt mi nie wmówi że choć w 1% nie jest taki jak myślę.
  Choć tak naprawdę dopóki ktoś nie będzie z Ikon bardzo blisko, nigdy się nie dowie jacy są – więc nie mi to oceniać, ale też nie innym fanom.
  „Prawdziwi fani” też czasem muszą zrozumieć, że nie można za wszelką cenę i w każdym wypadku bronić swoich idoli, bo nikt święty nie jest. Prawdziwy fan rozumie, że jego idol zrobił coś źle i ewentualnie stara mu się pomóc zmienić albo go napomnieć, a nie bronić go „bo jestem mu wierna/y”. Ale to tak swoją drogą, nie mówię tu jakoś konkretnie o Ikon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *