[Boys Love] Chińska drama BL „Advance Bravely” zostanie wydana w formie filmów

ProducenciAdvance Bravelyzmieniają format produkcji i udostępniają ją fanom na fanmeetingach.

Wcześniej pojawiły się informacje, że wstrzymano emisję dramy ponieważ chiński rząd zbanował wszystkie produkcje o tematyce homoseksualnej: 

Chińska drama Advance Bravely (盛势) o tematyce BL nie będzie kontynuowana

Producentom dramy udało się jednak zgrabnie ominąć „przeszkody” i zdecydowali, że Advance Bravely będzie emitowana podczas specjalnych eventów!

12 i 13 sierpnia odbyły się dwa fanmeetingi w Shengshi, podczas których fani mogli obejrzeć kolejne odcinki (4, 5 i 6) pierwszego sezonu w formie 140 minutowego filmu.

Drugi sezon również ma zostać udostępniony dla fanów, jednak daty kolejnych spotkań z fanami nie zostały jeszcze ujawnione. 

Odcinki 4, 5 i 6 są już dostępne z angielskimi napisami na Youtube. Niestety, (póki co) międzynarodowi fani muszą zadowolić się wersją „kamerowaną”:

Według niektórych źródeł producenci dramy planują udostępnić oba sezony na specjalnych dyskach USB (zgodnie z chińskim prawem DVD nie może zostać wydane). Jeśli Chińscy fani otrzymają wersję filmów na USB, my (międzynarodowi fani) będziemy mogli liczyć na obejrzenie AB w lepszej jakości 😉 

 

 

BONUS:

 


cr: (x) (x) @anhnguyen12332 eng trans: @Scarlet_GB

 

12 comments

 1. Neytiri Reply

  Nie zaczęłam jeszcze oglądać, ale jestem pod wrażeniem, że producenci i fani nie poddali się i znaleźli sposób. Ta cenzura jest absurdalna. Ok jeśli stacje tv nie chcą nadawać to nie, ale inne platformy prywatne, płatne i z ograniczeniem wiekowym dla dorosłych mogą udostępnić te produkcje, na wzór HBO czy Netflix.

 2. malutk_a Reply

  powiem tak cieszę się, że dało się obejść i czekam na dalszy ciąg 🙂 wersja z kamerki może nie idealna ale oglądnąć się da.

 3. Pokoloruj_szarosc Reply

  Z tego co udało mi się zobaczyć/przeczytać, odcinki 7, 8 i 9 pojawią się na dniach (nadal bodajze w wersji kamerowanej, ale zawsze coś) 😉 Na YouTube widzialam przed chwilą ich Sneak Peak.

 4. malutk_a Reply

  ja widziałam do 12 chociaż pokazują się też filmiki 8-15 podzielone na częsci

  • Cinnamon Roll Reply

   Znalazłam wszystkie części i dodałam do listy BL 🙂 dzięki ♡ nawet te wersje nie są takie złe jak myślałam, że będą 😀

 5. malutk_a Reply

  na FB Gcinee pojjawiło się takie info odnośnie Advance Bravely : There will be Uncut and HD copy version soon!!!

 6. BLFan Reply

  Na youtube są wszystkie odcinki (30) z angielskimi napisami:

 7. Rozczarowana Reply

  Czy na YT są pełne wersje odcinków? Bo mi to bardziej przypomina bromance. Nie ma ani jednej sceny pocałunku!! Czekałam na to całe 30 odcinków i nic się między nimi nie dzieje!

  • Cinnamonroll Reply

   Rozumiem Twoje rozczarowanie. Czytam nowelkę, na podstawie której ta seria była kręcona. W nowelce jest sporo scen BL, natomiast seria nie zawiera ich praktycznie wcale.
   Chiński rząd jakiś czas temu wprowadził ban/ cenzurę na produkcje o tematyce homoseksualnej. Także twórcy adaptacji musieli zrobić z tej historii bromance i wyciąć lub pominąć wszystkie sceny pocałunków,wl wyznań miłości itd. zeby móc dokończyć i wydać serie. Słyszałam plotkę, że niektóre z wyciętych scen zostały wrzucone na płytkę DVD, nie jestem jednak pewna czy jest prawdziwa.

 8. Rozczarowana Reply

  Dzięki za odpowiedź 🙂 Przekopałam chyba cały internet w poszukiwaniu całych odcinków próbowałam nawet po chińsku 😀 i nic… Trudno, ale ta para jest tak idealna i fabuła tak cudowna, że oglądając całą serię ma się tylko poczucie braku, że coś tu nie gra i mam nadzieję, iż prędzej czy później znajdzie się sposób żeby obejrzeć w całości. Po za tym przepadłam dla Xu Fenga (odmienia się?) totalnie, to jest moja ulubiona drama! <3 <3 Błagam, jak tylko ktoś się natknie na jakąś informację to dajcie znać.
  PS. Była mowa, że wydawali po 3 odcinki w formie filmu, trwającego 140 min. A odcinki na YT mają po 20!!!!! Jakie to niesprawiedliwe! :/ No i miały być dostępne kręcone z ekranu… Ktoś coś gdzieś?
  Przepraszam, pewnie brzmię jak totalny świr 😉 :p ale jeszcze nigdy nie oglądałam czegoś co by mnie tak wciągnęło i emocjonalnie rozszarpało w każdej prawie sekundzie filmu (no do momentu jak się zorientowałam że chyba do niczego nie dojdzie) XD
  PS2. A może znacie jakąś dramę/film w podobnym klimacie? <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *