Sprawa Onew (SHINee) zostanie przekazana prokuraturze

14 sierpnia przedstawiciel policji z Komendy Głównej Policji w Seulu ujawnił, że sprawa lidera zespołu SHINee oskarżonego o molestowanie seksualne, zostanie przekazana prokuraturze. Onew nie zostanie jednak zatrzymany.

W toku śledztwa ustalono, że idol aż trzykrotnie dotknął konkretnej części ciała kobiety (Panny A), będąc pod wpływem alkoholu. Sytuacja miała miejsce w klubie nocnym w dzielnicy Gangnam, 12 sierpnia około godziny 7:10 rano. W trakcie incydentu Panna A tańczyła na platformie oddalonej 30 centymetrów od krzesła, na którym siedział Onew.

Po otrzymaniu zgłoszenia od znajomych Panny A, na miejsce przyjechała policja, a Onew został aresztowany (zabrany na komisariat) pod zarzutem molestowania seksualnego, gdzie następnie był przesłuchiwany przez 5 godzin. Kiedy policjanci zapytali go co wydarzyło się w klubie, idol twierdził, że nie pamięta gdyż był pijany.

Według zeznań jednego ze świadków lider zespołu SHINee był pijany do tego stopnia, że nie potrafił utrzymać się na nogach – stracił równowagę i złapał za nogę Panny A.

Policjanci próbowali przejrzeć nagrania z kamer, CCTV nie obejmuje niestety strefy, w której incydent miał miejsce. Jednakże śledczy uznali zeznania jednego ze świadków za wiarygodne, gdyż w precyzyjny sposób opisywał on co działo się także w innych miejscach w klubie podczas incydentu (jego opisy pokrywały się z tym co nagrały kamery).

 

Jak już wcześniej poinformowała agencja artysty – SM Entertainment: Panna A wycofała swoje oskarżenia (wypisała stosowny formularz).
W oficjalnym oświadczeniu SM Entertainment pojawiła się informacja, że Panna A przyznała, że był to wypadek zdając sobie sprawę, że idol znajdował się w głębokim stanie upojenia. 

 

Jest to jednak sprzeczne z tym co powiedziało prasie źródło z policji:

Pokrzywdzona poniosła dodatkowe szkody w całym tym incydencie, ponieważ media ujawniły jej tożsamość. Na prośbę SM kobieta wycofała oskarżenia ale zeznała, że to nie zmienia faktu iż molestowanie seksualne wobec niej miało miejsce!.”

 

Ktoś tu kłamie… tylko kto? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


trans cr: (1)

 

3 comments

  1. kekekeke Reply

    Z tego co wiem Onew ma bardzo złe awyki po alkoholu, wine tu jak dla mnie powinnien ponosić każdy, Onew- za upicie się jako osoba prywatna (jeśli chciał pić tyle mógł w domu), jego koledzy- za nie dopilnownie go, choć wiedzieli, że się upił, panna A, mogła równie dobrze iść gdzie indziej, jednocześnie nikt nie wie co siedzi w jej głowie, mogła faktycznie czuć się poszkodowana, a nie chciała sb psuć wieczoru albo na początku mogło się jej podobać, że idol zainteresował się nią i wykorzysta tą sytuacje. Wine ponosi w tym każdy kto tam był i nawet jeśli już wyjdzie oficjalna wersja wydarzeń, nie zmieni to mojego zdania na temat zachowania tych osób.

  2. Neytiri Reply

    No to będą teraz wałkować… Mnie dziwi jedno, że Onew nie wystosował jeszcze żadnego listu z przeprosinami, to przecież takie typowe i lubiane w społeczeństwie koreańskim.

  3. yoo Reply

    Oczywiście teraz każdy jest przeciwko Onew, ale ja akurat mu wierze. Wiem, że nie zawsze trzeba wierzyć idolom (zwłaszcza, gdy są z większych wytwórni bo wtedy wytwórnia może wiele zatuszować) ale nie chce mi się wierzyć, że Onew chciał te kobietę, że tak powiem „zmacać”. Fakt, mógł pić w domu, ale może po prostu nie spodziewał się, że akurat tak się upija żeby nic nie pamiętać itd. Zresztą, coś ostatnio mi tu zalatuje jakimś spiskiem na sm, najpierw te wszystkie sprawy z snsd (okrajane wywiady itd), teraz Onew… nie zdziwi mnie to, jak za jakiś czas ktoś oskarży o coś członka Exo. A co do Onew – myślę, że po prostu urwał mu się film i nie wiedział co robi, każdemu z nas może to się kiedyś przydarzyć, a idole to tez ludzie i popełniają błędy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *