【 Billboard 】 Co powinniście wiedzieć o nowej serii BTS – ‚Love Yourself’

Billboard napisało artykuł na temat najnowszej serii zespołu BTS – „Love Yourself„. 

Oryginalny artykuł: What To Know About BTS’ ‚Love Yourself’ Series

 

Tłumaczenie:

 

Oczekiwania fanów wobec nadchodzącego comebacku grupy BTS są ogromne i trudno się im dziwić – w końcu poprzedni album zespołu znalazł się na liście najlepiej sprzedających się krążków w rankingu Billboard 200.

10 sierpnia koreański boy band zdradził, że przygotowuje się do comebacku. Jednak zanim wydadzą nową muzykę pragną przedstawić fanom kolejną erę w karierze zespołu – Love Yourself

Warto tutaj zauważyć, że najprawdopodobniej nie będzie ona bezpośrednio związana tylko i wyłącznie z ich najbliższym muzycznym comebackiem.

 

Grupa w ostatnich dniach wzbudza ogromne zainteresowanie publikując tajemnicze zdjęcia teaserowe oraz klipy wideo powiązane ze sobą narracją – Love Yourself. Przepełnione są one niedomówieniami, symbolami i zagadkami, dlatego fani zespołu – ARMY polują na każdą wskazówkę, która pomogłaby im zrozumieć znaczenie nowej serii.

 

Jeśli jesteś nowicjuszem w fandomie lub po prostu nie nadążasz za szybkim tempem przedstawiania najnowszego projektu BTS poniżej znajdziesz informacje, które być może uzupełnią Twoje braki.

 

 

‘Love Yourself’ to czwarta era w karierze zespołu BTS

Od pierwszego dnia istnienia, septet mocno podkreślał znaczenie konceptu w swoich promocjach muzycznych. Zaczynając od Schooltrilogy, poprzez The Most Beautiful Moment in Life, aż w końcu docierając do serii Wings. Podobnie jak ich wcześniejsze koncepty Love Yourself ma w artystyczny sposób reprezentować nową muzykę. Aczkolwiek jak twierdzą przedstawiciele grupy: „Najnowsze plakaty nie mają na celu promować nadchodzącego comebacku chłopców„.

 

 

Nowa seria to kontynuacja długiej historii

 

Grupa już wcześniej wydawała podobne klipy i obrazy, chociażby w roku 2015, kiedy został wypuszczony utwór “I Need U”. Rozpoczynał on serię The Most Beautiful Moment in Life. Podczas gdy ich wcześniejsza era dotyczyła raczej problematyki szkolnej, nowy koncept otwierał się na nową tematykę: miłość, przyjaźń, utrata bliskich, śmierć itd., a wszystko to zostało przedstawione na prowokacyjnych i estetycznie osobliwych klipach wideo oraz zdjęciach dołączonych do ich albumu. Łatwo zauważyć, że zespół czerpał tu inspiracje z literatury – między innymi powieści Demian – Herman Hesse’a ale także i z wielu innych źródeł.

 

Znaki, symbole, zagadki – to już stałe elementy kojarzone z zespołem. Członkowie BTS regularnie, także i w życiu codziennym „rzucają” wskazówkami dotyczącymi ich przyszłych aktywności. Tak też był na BBMA w maju tego roku. Lider zespołu, Rap Monster podczas swojej oficjalnej mowy i podziękowań powiedział – “Love Yourself”.

 

Zaczęło się od zdjęć

10 sierpnia boy band opublikował serię plakatów, które przedstawiały członków zespołu w różnych okolicznościach; zaczynając od Jungkooka siedzącego na wózku inwalidzkim, a kończąc na Jinie z bukietem kwiatów w ręce. W kolejnym zestawie fotografii połączono chłopaków w pary, aby uzyskać kontrasty: ciemny i jasny. Znów zakończono go zdjęciem Jina – solo.
Na wszystkich plakatach znalazły się także refleksje ich bohaterów nawiązujące do wydarzeń, które miały miejsce w jakimś konkretnym czasie.

12 sierpnia  Rap Monster oraz V opublikowali grafikę “I’m Fine”, która czytana do góry nogami oznacza “Save Me,” – jest to nawiązanie do Kampanii na rzecz przeciwdziałania samobójstwom z 2013 roku na Singaporze.

 

 

 

Odniesienie do ‘Most Beautiful Moment In Life’

 

Chwilę po plakatach BigHit Entertainment opublikowało na oficjalnym Instagramie zespołu „notatkę” zatytułowaną „Most Beautiful Moment In Life„, która łączy nową erę ze starą.
Notatka Jina” nawiązuje do daty: 13 czerwca 2022″ – czytamy w niej o tym jak skłóceni chłopcy rozdzielają się, a wszystko kończy się dramatem – Jungkook uczestniczy w wypadku.

 

 

Były trailery ale będzie i więcej

Od 15 sierpnia BTS wydało już cztery „highlight reels„, które przedstawiają losy poszczególnych członków zespołu. W ich narracjach słyszymy także przemyślenia chłopców dotyczące podjętych decyzji.

Wokół Love Yourself jest wciąż więcej pytań, niż odpowiedzi. Jednakże agencja zespołu zdradziła, że fabuła całej serii została zawarta już w pierwszym trailerze – highlight reel ‚轉’ (Beggining).

.

 

Każdy z wydanych filmów posiada podtytuł zapisany chińskimi znakami.  Podtytuły dzielą całą historię na cztery części: „wprowadzenie”, „rozwój akcji”, „nieoczekiwany zwrot zdarzeń” i „zakończenie”.

 

Smeraldo to gorący temat

 

Włoskie słowo “smeraldo” (szmaragd) zwróciło uwagę ARMYs z całego świata wkrótce po publikacji zdjęcia Jina, trzymającego bukiet kwiatów, pod którym w tytule pojawiło się słowo “Smeraldo.” Fani pod tą nazwą odnaleźli konto na Intagramie ze zdjęciami kwiatów. Jednakże jak się okazuje, takie kwiaty w ogóle nie istnieją.

 

 

 

Kwiaty Smeraldo stały się jednak jednym z symboli nowej serii zespołu – Love Yourself, gdyż pojawiają się na większości zapowiedzi. Grupa nie ujawniła jeszcze jak ten symbol ma się i czy w ogóle ma związek z nadchodzącym comebackiem we wrześniu.

 

Wiele jest jeszcze do odkrycia

 

Love Yourself to nowa era w dziejach zespołu, która ma potrwać do 2018 roku. BTS nie ujawnili jeszcze żadnych szczegółów; jak na przykład czy będzie ona miała jakiś bezpośredni związek z ich nowymi albumami. Potwierdzono już, że zespół szykuje się do wrześniowego comebacku ale format muzyczny z jakim grupa powróci wciąż pozostaje zagadką.

 

 


© Billboard

 

1 Comment

  1. fatimka Reply

    woow. Rzeczywiście dowiedziałam się tu jednej rzeczy, której nie wiedziałam wcześniej. Dzięki za przetłumaczenie 🙂 BTS zadziwiają nas coraz bardziej i bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *