Yerin mówi, że GFRIEND mają najtrudniejsze układy wśród girl bandów. Kai (EXO) uważa, że choreografie girl bandów w ogóle nie są męczące.

W ostatnim odcinku Happy Together 3, między idolami i idolkami rozgorzała dyskusja czyje choreografie są trudniejsze i bardziej męczące!

Członkini GFRIEND, Yerin zatańczyła kawałek choreografii do piosenki „Love Whisper„.

 

Yerin: „W porównaniu z układami innych girl bandów, choreografie GFRIEND są bardzo trudne”.

 

Większość osób obecnych w studio stwierdziła, że najnowszy układ GFRIEND wcale nie wygląda na tak męczący. Yerin dodała wtedy, że też odnosiła takie wrażenie póki nie zaczęła go tańczyć.

Taemin: „To jak męcząca jest choreografia zależy od indywidualnej techniki. Jest coś takiego jak „neck flex” – kiedy górna część Twojego ciała tańczy inaczej niż nogi”.

 

Kai: „Jest różnica między choreografiami girl bandów i boy bandów. Męskie są trudniejsze. Szczerze? Dla mnie osobiście ten taniec nie wyglądał na trudny/męczący”. 

 

 

trans cr: (1)

 

Lizzy: (w odniesieniu do wypowiedzi Yerin) „W takim razie nie sądzę, że dałabyś radę z choreografiami After School„.

Lizzy nadmieniła, że jedną z trudniejszych choreografii AS było „BANG!”:

 

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Próbujecie uczyć się k-popowych choreografii? Które są dla was trudniejsze/bardziej męczące?

 

Jedne z najtrudniejszych (najbardziej męczących) choreografii girl bandów według fanów:

 

 

 

 

 

 

 

 

20 comments

 1. Stephi Reply

  Trochę chamsko z strony Kai… każdy układ jest męczący i też wszytsko zależy od wytrzymałości, kondycji poszczególnych osób… układy EXO też nie wyglądają jakoś na męczące, a widać u nich pot.

  • Kass Reply

   Układy EXO nie wyglądają na męczące? Serio? Mama? Monster? Overdose? Próbowałaś chociaż zatańczyć którąkolwiek z nich? Podejrzewam, że nie, bo wtedy nie mówiłabyś takich głupot. Nawet growl, choć niezbyt skomplikowane jest trudne bo wymaga dobrej koordynacji ruchowej.

   EXO mają jedne z najbardziej dopracowanych i trudnych choreografii w k-popie. Kai powiedział prawdę, jeśli o taniec GFRIEND idzie. Nie powinien generalizować, bo są też naprawdę trudne choreografie gbandów, ale w porównaniu do męskich jest to bardzo niewielki procent. Generalnie miał rację lol. I nie wiem, w którym momencie powiedział coś złego, że zasłużył aż na taki hejt i nazywanie go „ignorantem”. On jest profesjonalistą i ocenił to jak profesjonalista. Bo chyba nikt z zawodowych tancerzy nie nazwałby tego, co pokazała Yerin „trudnym”. Ja tańczę od kilkunastu lat i mogłabym policzyć na palcach ile kobiecych układów sprawiło mi kłopot. Choreografia, którą pokazała Yerin jest banalna i naprawdę nie wiem co w układach jej zespołu jest trudnego… Wystarczy tylko dobra kondycja, aby sobie z nią poradzić. Muszę zgodzić się z Lizzy, bo też szczerze wątpię, żeby Yerin umiała zatańczyć coś skomplikowanego, jak choreo AS, skoro Love Whisper, w którym tylko skaczesz z miejsca na miejsce jest dla niej trudne. Na pierwszym roku szkoły tańca, w której byłam uczyli trudniejszych rzeczy… To, o czym mówi Tae to właściwie jest Neck-O-Flex i chodzi o to, żeby „unieruchowmić” głowę, a dopiero potem „dodać” resztę ciała w momencie robienia obrotu bądź skrętu. Zakładam, że wspomniał właśnie o tym ruchu, bo w tańcu, który pokazała jest sporo momentów, do których tą zasadę trzeba wykorzystać. Taemin nie powiedział nic w prost, ale ja się ostro uśmiałam słysząc to, bo właśnie uświadomił jej jej niewiedzę i ogromne braki w tańcu. Dlaczego? To są PODSTAWY electric boogie i wg mnie, jeśli ktoś ma problemy z takimi banałami jak robienie obrotów, to o tańcu nie powinien w ogóle mówić… Oczywiście ktoś, kto wie mało, albo nic na ten temat to nie zrozumie, ale o ile „znam” Taemina (i patrząc na jego minę jak Yerin tańczyła) podejrzewam, że w duchu też rozbawiło go nazwanie tego układu trudnym. Dla mnie to wstyd, żeby on musiał o takich banałach mówić. Masz rację Tae, w 100% rację. Jeśli ktoś zabiera się za taniec bez znajomości podstaw i techniki to każda choreo będzie problemem, heh… Yerin, chyba mało gbandów widziałaś, skoro uważasz, że układy twojego zespołu są „bardzo trudne” lol. Przykro mi, ale wg mnie to ona wykazała się ignorancją, brakiem wiedzy i podstaw w tym co robi. Nauczyć się choreografii każdy może i teraz ona dla mnie wygląda jak każdy fan k-popu, który zapragnął opanować taniec jego ulubionej grupy… Amator… czy coś w tym rodzaju. I wybaczcie, ale argument „kobiety są słabsze” jest nieprofesjonalny i zwyczajnie głupi, bo znam kobiety, które tańczą lepiej niż faceci do wymagających choreografii.

 2. Fi Reply

  ale chamsko 🙁 przecież wiadomo ze faceci są silniejsi choćby tez dlatego ze nie musza na dietę uważać. Lubię EXO ale Kai przegiął…

 3. xx Reply

  Kai nie powiedział nic złego tylko wyraził swoje zdanie, że według niego ta choreografia nie wygląda na męczącą. Nie rozumiem po co te spiny.

 4. Lluvia Reply

  Kai tak bardzo ma rację XD układy bbandów zawsze wyglądają świetnie, dużo się dzieje podczas gdy wszystkie układy dziewczyn to jakiś obrót, machnięcie bioderkiem i rączką i od czasu do czasu nieudolny twerk XD I argument bo dziewczyny są „słabsze” jest do d…BoA jakoś potrafi świetnie tańczyć i śpiewać , odsyłam do chociażby only one 😀
  Chociaż z tych z dołączonych do postu to podoba mi się choreografia GLAM, KARA i SNSD ^^
  A GLAM sobie zaraz przesłucham, spodobały mi się XD

 5. yool Reply

  Uuuuu zapowiada się niezła spina pomiędzy fanami, bo oni nie odpuszczą 😀 Jedni będą krytykować, a inni bronić, tylko czekajcie!
  Ja osobiście uważam, że Kai nie miał racji. Dziewczyny tak samo jak chłopcy mają ciężkie układy, ale to zależy od zespołu i od konceptu. Exo słynie z tego, że mają zawsze dopracowane i oryginalne układy, ale moim zdaniem, nie wszystkie z nich są takie świetne i ciekawe. Gfriend jest jak dla mnie jednym z damskich zespołów, które naprawdę mają skomplikowane choreografie ze względu na szybkość/dynamikę, co chwilę zmieniają swoje miejsca z koleżankami (czasem boję się, że na siebie powpadają…) oraz różne ruchy i układy. Wiadomo, jeśli dany koncept jest słodki to nie wiadomo, co będą robiły i jak się wyginały. Wiadomo też, że panowanie do wolnych piosenek też nie wymyślają i idą w proste, delikatne układy.

  Więc teraz takie porównywanie exo i gfriend jest nie na miejscu, bo to są różne zespoły. Kai ma doświadczenie taneczne, więc mógł zawodowo stwierdzić, że dla niego to jest łatwe… Jednak z drugiej strony, skoro zna się an tańcu, to powinien dostrzec, co jest takiego w tym układzie trudnego, tak jak to ujęła Yerin. No wszystko zależy jak się na to spojrzy. Miałam trochę tańca w życiu, więc jakoś się na tym znam i wiem o co im chodzi.

 6. Suzzzi Reply

  Te tance GF to sa wszystkie na jedno kopyto. Nauczyły się raZ coś tam tańczyć a potem przy każdym comebacku to samo tylko w innej kolejności. Także… dla mnie np snsd do CMIYC była naprawdę trudna dużo Żywych ruchow. BP do Boombayah gdzie z stania nagle przechodziły do leżenia na ziemi.
  A boys bandy fakt maja ciężkie choreografię ale covery w wykonaniu dziewcZyn również dobrze wychodza.
  DziewcZynki GF niech się nauczą tańczyć a potem narzekają…

 7. lemonade Reply

  „jest różnica między choreografiami girl bandów a boy bandów. Męskie są trudniejsze”

  Czekam na więcej komentarzy w stylu #Oppadidn’tmeanit

 8. Min-nnie Reply

  Ja nie zamierzam stawać po niczyjej stronie. (Nie jestem fanką w sumie nikogo stąd) Po pierwsze: ogólnie patrząc, męskie choreografie przeważnie są trudniejsze, ALE panie z After School z tańcem na rurach powalają na kolana, a więc nie generalizujmy. Po drugie: Yerin wyraziła się bardzo nieostrożnie. Jej słowa brzmią w pewnien sposób jak ignorancja dla poprzednich generacji (na przykład właśnie AS czy inne ukazane w poście)… oraz dla ,,konkurencji”. Zapewne miała na myśli obecne zespoły (aczkolwiek – nie znam się, to tylko osobiste stwierdzenie! – choreografie np. Dreamcatcher też nie należą do prostych). Zabrzmiało, jak zabrzmiało, a zabrzmiało źle. Kai uznał, że nie jest męcząca, co jest kwestią sporną (kondycja, budowa, układ oddechowy itd.), a więc przemilczę. Ja bym się pewnie zmachała, ale ja nie tańczę zawodowo. Moim zdaniem, Yerin wyraziła się po prostu nieostrożnie. Reszta zwyczajnie wyraziła swoje zdanie, do czego każdy ma prawo, tyle w temacie.

 9. Lim Reply

  No sorry ale to było chamskie ze strony Kaia. Moim zdaniem układy przynajmniej większości girlsbandów są tak samo trudne, a czasami nawet trudniejsze od choreografii boysbandów. Może niekoniecznie tych zespołów ze słodkim konceptem, ale tych o konceptach seksownych czy hip hopowych czy jeszcze innych już tak. Gfriend co prawda wszystkie choreografie mają takie same, ale widać że są męczące bo trzeba się poruszać bardzo energicznie i szybko. Poza tym kobiety mają przeważnie mniej siły od mężczyzn, więc to co może wydawać się lekkie i niezbyt męczące dla faceta dla dziewczyny może być ciężką katorgą… Nie spodziewałam się takiej ignorancji ze strony Kaia. Chłopak ma u mnie minusa.

  • Lim Reply

   Poza tym, po wypowiedzi Taemina widać że chłopak bardziej się zna na tańcu i jest bardziej profesjonalny i przede wszytkim nie jest takim ignorantem jak Kai.

 10. YoungJin Reply

  Moim zdaniem Yerin wykazała się pewna ignorancja do osób z większym stażem. Moim zdaniem układy i boysbandów i grilsband są trudne i ciężkie.
  Kai i Taemin popatrzyli na to jako zawodowi tancerze.
  Lizzy miala rację Gfriend nie zatańczą układów After School. Ich układy to to samo, gdzie AS miało sporo oryginalności w swoich

 11. ... Reply

  Myślę że każda choreografia jest męcząca, ale nie każda bardzo trudna.

 12. Poosey lover 6 Reply

  Po obejrzeniu treningów BTS, inne choreografie wyglądają na proste.

 13. yoo Reply

  Lluvia nie sądzę, że choreografie gbandow są takie jak je opisałaś 🙂 może i niektóre wyglądają na proste, ale są trudne i zgaduje, że nikt z ekspertów tutaj nie zatańczyłby choreografii SNSD, After school itd. Wiecie czasami warto spojrzeć na gbandy inaczej, bo bbandy to nie wszystko

 14. Lulu Reply

  Chłopak tylko wyraził swoje zdanie, nie musicie tak po nim jechać. Choć mógł zrobić to w milszy sposób, bo każdy taniec ma inną technikę ca za tym idzie, będzie trudny inaczej (?). W jednym tańcu chodzi o szczegóły, w drugim o całokszatłt… Wiecie co mam na myśli.
  Na początku nieświadomie się z nim zgodziłam. Porównałam takie Twice do Monsta X. Ale po chwili dotarło do mnie, że (bynajmniej moim zdaniem) BTS mają prosty układ do „Baepsae”. Jedyny układ który umiem tańczyć więc serio jest prosty. I gdyby poszukać u żeńskich zepołów, znalazłoby się wiele trudnych choreografii.

 15. delfinkek Reply

  Taemin ma dużo racji i muszę się z nim zgodzić. To wszystko zależy indywidualnie.
  A choreografie gbandów tylko – w większości – wyglądają na proste. Pierwszy raz, gdy ujrzałam „Bang!” też mi się tak wydawało, ale po występach na żywo widać, że się męczyły. Do tego dużo dochodzi poprawne i ładne zatańczenie w szpilkach i śpiew na żywo. W dodatku piosenka jest dość energiczna, co i tak samo w sobie może kogoś zmęczyć.
  Faceci w choreografiach dodają ‚dużo smaczków’ (nie za bardzo wiem, jak to nazwać), dzięki czemu wydaje się to bardzo męczące w porównaniu do tych od gbandów.

 16. Hanaberia Reply

  ^warto właśnie zaznaczyć, że gbandy w większości występów mają na sobie szpilki, obcasy, spódniczki – wiadomo, że wtedy ruchy są ograniczone i bardziej męczące.
  Zgadzam się tylko z wypowiedzią Taemina – wszystko zależy od indywidualnej techniki.

 17. Neytiri Reply

  Nic chamskiego w tym nie było, Kai powiedział prawdę, generalnie układy boysbandów są trudniejsze, ponieważ większość girlsbandów wypełnia swoje choreografie słodkimi minkami, wymachami rąk i aegyo. Yerin powiedziała też prawdę, choreo Gfriend na tle innych ich roczników są bardziej wymagające i zaawansowane. Chociaż moim zdaniem ich wcześniejsze comebacki miały trudniejsze i bardziej dynamiczne choreografie niż ta do Love Whisper. Lizzy również powiedziała prawdę, After School miało mega zaawansowane i trudne układy, większość rookie girlsbandów by wysiadła. Po prostu każdy ma swoją opinię i swoją rację, pogadali sobie, wymienili się opiniami i tyle 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *