Oficjalny przedstawiciel MADTOWN precyzuje tragiczną sytuację zespołu

Zostało potwierdzone, że członkowie MADTOWN będą starali się o zerwanie kontraktów z ich obecną agencją GNI Entertainment. Przedstawiciel zespołu wyjawił powody, dla których grupa podjęła taką decyzję.

12 września prawnik MADTOWN Sun Jong Moon wypowiedział się na temat sytuacji zespołu:

„MADTOWN nie otrzymywało wynagrodzenia, pracy ani członków staffu od agencji. W firmie nie pracuje żadna osoba, strona internetowa nie działa, a biura zostały sprzedane. MADTOWN nie posiada środków transportu, a nawet dormu. To sprawia, że członkowie nie są w stanie wykonywać żadnych aktywności. Dlatego też nie byli w stanie promować się od czasów ich ostatniego albumu, który został wydany w czerwcu 2016 roku.

W momencie, gdy byli gotowi rozkwitnąć jako grupa, zostali zmuszeni do zmiany agencji (w 2016 roku MADTOWN zmienili wytwórnię na GNI Entertainment z J. Tune Camp, ponieważ była ona w procesie zamknięcia działalności). Teraz znów są w sytuacji, w której nie mogą występować i czują się przez to zranieni. 

Tak długo jak obecne kontrakty ich zobowiązują, MADTOWN nie może uzyskać pomocy lub podpisać umów z inną agencją. Potrzebują warunków, aby rozwijać się muzycznie, ale to niemożliwe w ich obecnej sytuacji. Podobnie jak inni idole, MADTOWN przeszli długie szkolenie zanim zadebiutowali jako zespół. Niestety przez ubiegły rok nie byli w stanie się promować. Wszystko, czego pragną, to możliwość swobodnego występowania i promowania się.”

CEO GNI Entertainment został aresztowany w marcu tego roku za oszustwo. Od tamtego czasu zatrudnione osoby odchodziły, ponieważ im nie płacono, a to uczyniło niemożliwym dla MADTOWN przeprowadzenie jakiejkolwiek promocji.


cr.: (1)

1 Comment

  1. Neytiri Reply

    To naprawdę okropna sytuacja, bardzo współczuję chłopakom, ich ciężka praca idzie na marne przez jakiegoś podłego oszusta. Cierpią na tym wszyscy pracownicy, ale artyści na kontraktach najbardziej. Dobrze, że wydali to oświadczenie, bo nawet nie byłam świadoma że tak źle się tam dzieje. Może dzięki temu coś się ruszy i uda im się zerwać kontrakty skoro wytwórnia nie wywiązuje się z nich. Mam nadzieję, że znajdą nową agencję i powrócą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *