Chiński program surwiwalowy oskarżony o plagiat Poduce 101!

Chińska platforma, która już wcześniej była oskarżana o plagiat surwiwalowego programu Mnet ogłosiła, że rozpoczęła produkcję nowego show „Idol Evolution” (dosłowne tłumaczenie).

„Idol Evolution” ma być programem surwiwalowym, w którym weźmie udział 111 stażystów i będzie miał na celu stworzenie męskiej grupy. Główną różnicą między tymi dwoma show jest fakt, że w chińskiej produkcji startuje 111 osób, podczas gdy w „Produce 101” występowało ich 101. Weibo obecnie akceptuje zgłoszenia do programu i planuje wyemitować pierwszy odcinek już w styczniu przyszłego roku. Nie tylko zapowiedzi surwiwalu ją podobne. Logo chińskiego programu również przypomina to koreańskiego show, posiada trójkąt na niebieskim tle.

Reprezentant CJ E&M skomentował:

„CJ E&M nie sprzedało jeszcze praw chińskiemu programowi ‚Idol Evolution’. Ubolewamy nad tym, że kontynuują przygotowania do show bez wykupienia praw do niego.”

Platforma została wcześniej oskarżona o plagiat „Show Me The Money”. Ostatniego lata rozpoczęli program „Rap of China”, który był ekstremalnie podobny do koreańskiego hiphopowego show. Chiński plagiat zyskał wielki rozgłos i ponad 3 miliony wyświetleń na różnych stronach. W sprawie oskarżenia o plagiat „Show Me The Money” chińska strona nie wyraziła swojego zdania.


cr.: (1)

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *