BTS pobija rekord Wonder Girls na liście Billboard HOT 100

Piosenka zespołu BTS – „DNA” znalazła się na 67 miejscu listy Billboard Hot 100, pobijając tym samym uprzednio ustanowiony rekord Wonder Girls!

DNA” już drugi tydzień z rzędu znajduje się na liście Billboard Hot 100.

W zestawieniu utwór zadebiutował plasując się na 85 miejscu (pierwszy tydzień). Dzięki wielokrotnemu streamowaniu przez fanów ze Stanów Zjednoczonych, aktualnie (2 tydzień na liście) piosenka podskoczyła o 18 miejsc do góry i znalazła się na 67 miejscu!

Wcześniejszy rekord (biorąc tu pod uwagę koreańskie grupy idoli) należał do Wonder Girls! W 2009 roku dziewczyny zadebiutowały na liście Billboard Hot 100 z piosenką „Nobody” (w wersji anglojęzycznej) zajmując 76 miejsce.

DNA jest także drugim jak do tej pory w całości koreańskojęzycznym aktem, który znalazł się w Hot 100. Pierwszym, jak można się spodziewać był oczywiście „Gangnam Style” (rapera i solisty PSY), który w 2012 roku przez 7 tygodni znajdował się na 2 miejscu tego zestawienia!

 

Co ciekawe piosenka BTS pojawi się również na 38 miejscu listy „Najczęściej streamowanych utworów„, którą Billboard zaktualizuje jutro – 3 października! Według danych Nielsen Music utwór południowokoreańskiego boy bandu amerykańscy fani streamowali 11.4 miliona razy w ciągu ostatniego tygodnia!

 

Gratulacje dla zespołu oraz ich fanów!


src: (1)

 

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *