IU osobiście prosiła artystów o pozwolenie na zrobienie remake’ów ich utwórów

Pojawiło się kilka ciekawych szczegółów dotyczących produkcji najnowszego albumu IU – “Flower Bookmark 2„! 

Wtajemniczeni wiedzą, że w albumie solistki wydanym 22 września znajdują się przeróbki starych i bardzo popularnych koreańskich piosenek.

Nie bez powodu “Flower Bookmark 2” podbił tak wiele list muzycznych w Korei!  – Słuchacze byli po prostu ciekawi remake’ów IU, tym bardziej że ich oryginalni artyści publicznie, za pomocą mediów społecznościowych wyrazili słowa podziwu i podziękowania dla młodej piosenkarki! Wielokrotnie podkreślają oni, że IU osobiście zapytała ich o zgodę na zrobienie własnej wersji tych utworów.

 

Choi Sung Won, który stworzył i zaśpiewał “Everyday With You” wraz ze swoją grupą Deulgukhwa, skomentował:

 

Zwykle artyści pytają nas o możliwość remake’ów przez swoje agencje lub wysyłają do nas menadżera. To zdarzyło się po raz pierwszy żeby piosenkarka osobiście przyszła do mnie i zapytała o zgodę.

 

Piosenkarz zdradził, że kiedy pewnego dnia zadzwonił do niego nieznany numer, zignorował połączenie. Chwilę później otrzymał wiadomość tekstową od IU, która poprosiła go o kontakt ponieważ chciała porozmawiać.

Solistka grzecznie zapytała o zgodę na remake, obiecując że postara się zachować emocjonalne przesłanie utworu. Zachwycony włożonym przez dziewczynę wysiłkiem Choi Sung Won odpowiedział, że z przyjemnością posłucha wersji IU, nawet jeśli kompletnie zmieni piosenkę.

 

 

Solistka skontaktowała się także z twórcą  “Autumn Morning” – gitarzystą i producentem Lee Byung Woo.

 

W wywiadzie Lee Byung Woo powiedział:

Najpierw otrzymałem telefon od samej IU. Powiedziała mi, że właśnie rozpoczyna pracę nad albumem i zapytała czy mam ochotę posłuchać jak śpiewa piosenkę. Byłem zaskoczony, że chciała zachować jej oryginalną wersję! Jej dbałość o szczegóły jest godna podziwu.

 

 

Piosenkarka planując swój album z remake’ami mówiła:

Chciałabym okazać starszym ode mnie artystom szacunek. Udowodnić im, że podziwiam ich pracę za pomocą mojego głosu.

 

To muzyka z lat 70 i 80, którą IU zapragnęła przywrócić nowym pokoleniom.

 

https://open.spotify.com/album/4B3UIkrohpUIxyVCCgLrEI#=

 


src: (1)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *