Sooyoung, Seohyun i Tiffany opuszczają Girls’ Generation i SM Entertainment

Agencja SM Entertainment wydała oświadczenie dotyczące tego, że trzy członkinie Girls’ Generation nie przedłużyły kontraktu.

Według tej informacji po długich rozmowach Sooyoung, Seohyun i Tiffany zdecydowały się nie przedłużać kontraktów. Jedynie Taeyeon, YoonA, Hyoyeon, Yuri i Sunny zdecydowały się je odnowić.

Według źródła, które udzieliło informacji Yonhap News:

„Trzy członkinie zdecydowały się zakończyć swoje kontrakty. Girls’ Generation nadal pozostaje zespołem, ale w przypadku, kiedy członkinie są pod różnymi wytwórniami staje się to utrudnione. Jednakże nadal trwają dyskusje z członkiniami na temat tego, jakie decyzje zostaną ustalone.”

SM Entertainment nadal nie potwierdziło tego, które członkinie podpisały ponownie kontrakt z wytwórnią, a które nie. Jednak stwierdzili:

„Girls’ Generation to cenny i znaczący zespół dla SM i ich fanów. Członkinie nie mają też żadnych myśli na temat ewentualnego rozpadu. Po prostu z powodu tego, że kontrakty członkiń się skończyły zostanie podjęta decyzja po rozmowach z pozostałymi członkiniami na temat kierunku w jakim Girls’ Generation będą podążać w przyszłości.”

W sierpniu SNSD powróciły z albumem „Holiday Night”, który został wydany z okazji 10. rocznicy debiutu. W tym samym miesiącu poinformowano, że Tiffany planuje zacząć studia aktorskie w Stanach Zjednoczonych. Sooyoung i Seohyun mają natomiast skupić się teraz bardziej na graniu w musicalach, dramach i filmach.


cr.: (1)

8 comments

 1. yoo Reply

  To przykre, Soshi to mój ulubiony gband i obawiam się trochę tego jak poradzą sobie w piątkę…

 2. Anna Reply

  Aż mnie zmroziło.
  Nie jestem wielką fanką SNSD, ale tego w życiu bym się nie spodziewała.

 3. Suzzzi Reply

  W sumie to do przewidzenia było. Ostatnio dla SM najważniejsza byla Taeyeon pod.wzedem wokalnym.
  Yoona czy Yuri pod wzgledem aktorskim. Reszta była zaniedbywana. Sunny z wiadomych względów kontrakt przedłużyła.
  Po odejsciu Jessici coś w GG się skończyło.

 4. Neytiri Reply

  W sumie to nie jest szokujące, widzieliśmy co się dzieje i spodziewaliśmy się tego. Jednak dziwnie nagle znaleźć się w świecie kpopu w którym nie ma Girls Generation. Bo nie wyobrażam sobie jakby 5 członkiń miało powrócić pod tym szyldem, a zebranie całej ósemki razem gdy trzy z nich będą w innych agencjach, byłoby bardzo trudne. Nie robię więc sobie nadziei. Pozostaje liczyć, że dziewczyny nie znikną z radaru i będą z sukcesem kontynuować solowe aktywności.

 5. Lim Reply

  Z tego co zrozumiałam Seohyun, Sooyoung i Tiffany odeszły z SM ale nadal są członkiniami Girls’ Generation więc skąd ten mylący tytuł?

   • Lim Reply

    Można, po prostu agencje obu stron dogadują się wtedy apropos comebacków. Co prawda działalności grupy są wtedy ograniczone ale nadal są. Tak samo jak agencje dogadały się podczas tworzenia Triple T czy jakiegokolwiek duetu pomiędzy artystami z różnych agencji których w kpopie było ho ho.

    • Neytiri Reply

     Teoretycznie jest to możliwe, praktycznie mało prawdopodobne. Zwykle takie kolaboracje między wytwórniami były jednorazowe. Nie mogli im długo zrobić comebacku grupowego gdy były w jednej wytwórni, a teraz aż 4 strony musiałyby dojść do porozumienia. No i podział zysku na kilka wytwórni pewnie sprawi że będzie to nieopłacalne. Poza tym ciekawi mnie czy SM będzie też blokowało tą trójkę jak innych swoich byłych podopiecznych? Wówczas sukcesem będzie jeśli w ogóle będą miały jakąś karierę chociaż w pojedynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *