Nowe informacje na temat sprawy molestowania seksualnego związanej z Kang Dongho?

Nawiązując do raportów z 12 października, Powiatowa Prokuratura w Jeju wyjawiła, że idol o nazwisku Kang został zgłoszony w związku ze sprawą molestowania seksualnego w 2009 roku. W tamtym czasie ofiara A miała 13 lat i była przyjaciółką, a także sąsiadką gimnazjalisty Kanga.

Incydent miał mieć miejsce po zakończeniu lekcji przez tę dwójkę w szkole, zapewniającej uczniom dojazd do domu po zajęciach. Podczas jazdy autobusem, Kang miał seksualnie molestować A, czemu zaprzeczył w trakcie śledztwa policji.

Mimo zaprzeczeniu zarzutom, Kang przeprosił A, i z racji tego, że znali się długo, rodzina A nie wniosła o żadne kary. Jednakże A wyznała, iż po incydencie była tak zszokowana, że brała udział w terapii w poradni psychologicznej dla młodzieży przez 3 miesiące.

Sprawa stała się poważna w czerwcu, gdy w internecie pojawiły się informacje o molestowaniu seksualnym. Osoba napisała:

„Przechodziłam przez trudny czas, widząc Kanga, ostatnio zyskującego uwagę w programie. Informacje o nim pojawiały się regularnie, przynosząc mi ból każdego dnia.”

Agencja Kanga odpowiedziała na raporty:

„Oskarżenia te są nieprawdziwe. Obecnie czekamy na rozpoczęcie dochodzenia. Nasza strona również rozpoczyna proces sądowy i zamierza się tego trzymać.”


cr.: (1)


Kang Dongho (NU’EST) oskarżony o molestowanie seksualne + odpowiedź Pledis

5 comments

 1. Aisaka Reply

  Nie mogła tego zgłosić wcześniej tylko dopiero teraz gdy Baekho stał się popularny? Cóż za przypadek

  • Vet Reply

   Ojej, oskarżają twojego oppe? Może nie zgłosiła tego wcześnie, bo się bała, liczyła na to że więcej go nie zobaczy? A jak zobaczyła go w telewizji to wszystkie wspomnienia wróciły? Myślisz że łatwo jest osobie molestowanej wrócić do normalnego życia? O nie, nie jest łatwo

   • 199911 Reply

    to po co ogląda telewizje? Pewnie i tak nie raz mijała go na mieście czy nawet w pobliżu szkoły, a jednak nagle przeżywa gdy jest w telewizji. Niech nie robi z siebie takiej ofiary losu.

 2. Sisi Reply

  Jak dlamnie sprawa jest trochę przekoloryzowana. Czytałam wiele artykułów na ten temat bo sama piszę więc staram się być na bieżąco. Nie jestem fanką artysty więc można powiedzieć że spoglądam na sprawę z boku.

  Po pirewsze trzeba pamiętać, że to jest zupełnie inna kultura niż u nas i wyciąganie ogólnej charakterystyki narodu, tylko na podstawie zachowania idoli przed kamerami, jest pierwszą pułapką. Koreańczycy są bardzo wyczuleni na kwestie dotyku, zwłaszcza w miejscach publicznych. Wraz z postępem globalizacji te uprzedzenia zanikają, ale nadal można powiedzieć, że to temat tabu, zwłaszcza wśród starszych pokoleń. Młodzież podchodzi obecnie do tego trochę inaczej, można tu zaobserwować wpływ kultury zachodniej (większa otwartość).
  Wróćmy teraz do sprawy ,,rzekomego molestowania”, ponieważ jak narazie, żadna ze stron nie przedstawiła konkretnego dowodu na opisywanie wyrażenia (przynajmniej podanych do wiadomości publicznych). Co do zachowania pokrzywdzonej, tak jak wspomniała koleżanka wyżej, ofiary molestowania często z szeroko rozumianego strachu, nie chcą zgłaszać i nagłaśniać tego typu spraw. Wzrost popularnosci artysty mógł być punktem zapalnym, który skłonił dziewczynę do działania.

  A teraz wyrażę swoją opinię na ten temat.
  Pierwszą myślą, którą mi przyszła na myśl po przeczytaniu wcześniejszego artykułu na ten temat: Wygląda to trochę jak srawa Bibedra, kiedy fanka/antyfanka twierdziła że jest z mnim w ciąży (dość stara sprawa i tu można powiedzieć że mamy inną skalę ale jednak podobnie).
  Potem pomyślałam, że może jednak coś tam się musiało zdarzyć, ponieważ faktem jest że oboje znali się przynajmniej z widzenia. Cóż sprwa jest skomplikowana i raczej nikt do prawdy nie dojdzie. Według mnie chłopak mógł ją poprostu podrywać, a ona odebrała to w zły sposób (do czego miała prawo), a być może, to on się zagalopował. Może być też również być podobnie jak w przytoczony przezemnie przykładzie. Dziewczyna chciała zabłysnąć w mediach lub pogrążyć artystę, którego kariera ostatnio nabrała rozpędu. Raczej się tego nie dowiemy

 3. Lim Reply

  Niby co tutaj jest powiedziane czego nie wiadomo było wcześniej? Rok w którym to rzekomo miało się zdarzyć można sobie było wyliczyć. Poza tym śmieszy mnie to, jak nagle zaczęli „ukrywać” tożsamość oprawcy. „Idol o nazwisku Kang” – nie mogli tak powiedzieć na początku, a nie teraz mimo że już wszyscy wiedzą że chodzi o Baekho z NU’EST? Nienawidzę kiedy przed rozstrzygnięciem sprawy ujawnia się imię podejrzanego idola, bo potem zostaje mu łatka gwałciciela już na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *