Cztery główne dystrybucje muzyki cyfrowej są winne ponad 17 miliardów won należności licencyjnych koreańskim producentom i artystom

Odkryto, że czterech głównych dystrybutorów muzyki cyfrowej w Korei jest winnych ponad 17,4 mld wonów (około 15,4 mln dolarów) należności licencyjnych dla posiadaczy praw autorskich.

Cho Seung Rae z Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Koreańskiego Zgromadzenia Narodowego niedawno wydał oświadczenie po zbadaniu dokumentów z inspekcji przeprowadzonej przez Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki.

Niezapłacone przez Czterech Wielkich Dystrybutorów Muzyki Cyfrowej należności licencyjne i sąsiednich praw należące do twórców muzyki i wykonawców wyniosły 17,4 mld wonów w okresie od 2014 r. do 1 kwartału 2017 r.

W tym kontekście „należności licencyjne” odnoszą się do pieniędzy wypłacanych posiadaczom praw autorskich do muzyki, takim jak kompozytorzy i autorzy tekstów, a „sąsiednie prawa” odnoszą się do pieniędzy płaconych na piosenkarzy i muzyków itp.

Największy koreański serwis muzyczny Melon, prowadzony przez Loen Entertainment, jest winny ponad połowę tej kwoty – aż 9,7 miliardów wonów (około 8,6 miliona dolarów). Genie jest winny  3,4 miliarda wonów (około 3 miliony dolarów), Bugs 2,3 miliarda wonów (około 2 miliony dolarów), a Mnet 2,1 miliardy wonów (około 1,9 miliona dolarów). Kwota należna właścicielom praw autorskich rośnie każdego roku.

Cho Seung Rae stwierdził, że problem niepłacenia należności licencyjnych powtarzał się również w przeszłości, ale rząd nie był w stanie przygotować środków zaradczych, a firmy nie podjęły żadnego wysiłku w celu rozwiązania problemu.

Melon odpowiedział:

Cyfrowe serwisy muzyczne współpracują z rządem i posiadaczami praw autorskich, aby znaleźć rozwiązanie.

Firma dodała, że ​​jednym ze sposobów zmniejszenia występowania niepłacenia należności licencyjnych jest utrzymanie bazy danych o prawach autorskich we współpracy z stowarzyszeniami, takimi jak Koreańskie Towarzystwo Kompozytorów, Autorów i Wydawców; Federacja Koreańskich Wykonawców Muzyki; i Stowarzyszenie Przemysłu Nagrywającego Korei. Powiedziano, że od kilku lat biorą udział w rozmowach z ministerstwem ds. Poprawy prawa i systemów.

Cr.(1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *