Ujawniono spekulacje policji dotyczące wypadku i wyników autopsji Kim Joo Hyuka

Policja opublikowała kolejne doniesienia dotyczące wyników autopsji Kim Joo Hyuk i poprosiła dziennikarzy o powstrzymanie się od bezpodstawnych spekulacji.

1 listopada policja stwierdziła:

Wyniki autopsji ujawnione 31 października były wstępnymi wynikami oceniającymi widoczne urazy, które dały do zrozumienia, że bezpośrednią przyczyną śmierci był poważny uraz głowy. Poznanie stanu Kim Joo Hyuka sprzed kolizji będzie wymagało dalszych badań.

Dodała:

Pierwsze wyniki autopsji wskazują, że szansa na to, że Kim Joo Hyuk miał zawał serca, jest niewielka, chociaż nie wykluczyły one możliwości wystąpienia arytmii lub wstrząsu wywołanego hipoglikemią.

Policja stwierdziła, że uzyskanie ostatecznych wyników pełnego badania lekarskiego zajmie około tygodnia. Jeśli w wynikach nie zostaną wykryte żadne nieprawidłowości, policja poprowadzi dochodzenie w sprawie ewentualnych czynników zewnętrznych, które mogły doprowadzić do śmierci aktora.

Następnie przeszła do domysłów, które zostały zgłoszone od czasu wypadku i stwierdziła:

Raport o tym, że złożono dzisiaj wniosek o dochodzenie, jest nieprawdziwy. Nie otrzymaliśmy formalnych próśb i nie planujemy rozpocząć żadnych dochodzeń, np. Czy Kim Joo Hyuk brał lekarstwa w tym czasie, dopóki nie zostaną wydane ostateczne wyniki autopsji. Jeśli chodzi o możliwość spożywania alkoholu, personel ratowniczy, który był na miejscu, stwierdził, że nie wyczuł żadnego alkoholu od Kim Joo Hyuka. Materiał filmowy z czarnej skrzynki samochodu pokazuje, że szanse na nagłe niezamierzone przyspieszenie samochodu są również niskie. Najprawdopodobniej nie zasnął też za kierownicą, ponieważ większość takich kierowców zazwyczaj zatrzymuje swój samochód zaraz po pierwszym zderzeniu, co nie miało miejsca w jego przypadku.

Policja zakończyła wypowiedź podkreślając, że wszelkie dochodzenia rozpoczną się dopiero po tym, jak zostaną wydane ostateczne wyniki autopsji:

Prosimy, aby reporterzy powstrzymywali się od nadmiernego nacisku medialnego i bezpodstawnych spekulacji z szacunku dla zmarłego.

Cr.(1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *