Choreograf „Beautiful” od Wanna One odpowiada na oskarżenie, dotyczące plagiatu układu BTS do „Beautiful”

Choreograf CJ E&M – Choi Young Joon, który stworzył choreografię do najnowszego tytułowego utworu Wanna One „Beautiful” odpowiada na ostatnie oskarżenia o plagiat.

14 listopada na platformie społecznościowej pojawił się post, który wykazywał podobieństwa między choreografią Wanna One do „Beautiful” a układem do „Beautiful” od BTS. Autor artykułu stwierdził, że w obydwu piosenkach występuje ruch, podczas którego członkowie wyglądają jakby trzymali kogoś w ramionach, jednocześnie kreśląc kółka stopami na podłożu. Dodał również, że sytuacja jest dodatkowo podejrzana, biorąc pod uwagę fakt, iż utwory mają ten sam tytuł.

Post szybko został udostępniony w całej sieci, co zachęciło reporterów do poproszenia YMC Entertainment o komentarz.

Choreograf Choi Young Joon zaprzeczył oskarżeniom o plagiat i opublikował swoje oświadczenie poprzez agencję YMC Entertainment:

„Kiedy zostałem poproszony o stworzenie choreografii do ‚Beautiful’ i usłyszałem piosenkę po raz pierwszy, przed oczami stanęła mi tańcząca para. Ruch, który jest pod znakiem zapytania został zaczerpnięty z tańca towarzyskiego oraz par tańczących na lodzie. 

Kiedy otrzymałem wskazówki do piosenki, była ona zatytułowana ‚Beauty And Beast’, prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa. Ten wstępny tytuł sprawił, że pomyślałem o bestii, tańczącej wesoło z Bellą.”


cr.: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *