Ranking popularności girl bandów w grudniu 2017

Zbieraniem informacji i analizowaniem wyników jak co miesiąc zajmował się The Korean Business Research Institute.

Od 7 listopada do 8 grudnia zgromadzoną łącznie 59,743,092 danych w kategoriach: pojawienia się zespołów w mediach, zasięgu mediów, komunikacji i ich popularności wśród społeczeństwa.

W tym miesiącu TWICE podbiły ranking popularności z wynikiem: 9,022,091. Dziewczyny z Red Velvet znalazły się na drugim miejscu: 8,987,227 danych. Podium zamykają Lovelyz z wynikiem 3,783,329.

Najczęściej pojawiające się hasła w wyszukiwarkach razem ze słowem TWICE w tym miesiącu to: “Jeongyeon,” “Heart Shaker” oraz “YouTube”.

 

Oto lista TOP20 najpopularniejszych girl bandów w grudniu 2017:

1. TWICE

2. Red Velvet

3. Lovelyz

 1. BLACKPINK

 2. EXID

 3. Apink

 4. MAMAMOO

 5. LABOUM

 6. T-ara

 7. PRISTIN

 8. Girl’s Day

 9. Rainbow

 10. GFRIEND

 11. MOMOLAND

 12. Girls’ Generation

 13. APRIL

 14. Berry Good

 15. FIESTAR

 16. Cosmic Girls

 17. AOA

 


src (1)

 

8 comments

 1. MIkuŚŚŚŚ Reply

  WOW Red Velvet są tak bardzo popularne. WOW

  SNSD tak bardzo nisko….

 2. Neytiri Reply

  Lovelyz to zagadka, jak widać nigdy nie pojmiemy gustu koreańskiej publiczności 🙂

   • Neytiri Reply

    Zaskakujące jest, że znalazły się na tak wysokiej pozycji, podczas gdy tak wiele popularnych zespołów, które nieustannie pojawiają się w mediach i których hity są lepiej rozpoznawane, są znacznie niżej. Lovelyz nie kojarzę ani z żadnego znaczącego hitu, ani z żadnego programu czy występu, nie kojarzę nawet żeby były zapraszane na ostatnie gale czy imprezy. W ogóle z niczego ich zbytnio nie kojarzę, tylko z tego że mają słodki dziewczęcy koncept. Na międzynarodowych forach czy stronach niewiele się o Lovelyz pisze, tak więc tajemnica tkwi w gustach koreańskiej publiczności i koreańskich mediach, do których nie mamy pełnego wglądu.

    • wonuflake Reply

     Lovelyz miały bardzo udany comeback w tym miesiącu ze śliczną piosenką (przynajmniej w mojej opinii) dlatego podejrzewam podskoczyły w wyszukiwarkach:
     [youtube https://www.youtube.com/watch?v=vDxD4HwEFdY&w=560&h=315%5D

     Lovelyz pojawiły się w amerykańskiej tv już na początku swojego istnienia, chyba żaden inny k-popowy zespół nie został tak szybko po debiucie zauważony przez amerykańskie media:
     [youtube https://www.youtube.com/watch?v=yLLCoyUYdiw&w=560&h=315%5D

     Lovelyz nie chodzą na najpopularniejsze gale i imprezy w stylu MAMA, ale IU też nie chodzi, bo jako dobra artystka bojkotuje tego typu ustawione wydarzenia. Lovelyz, IU i innych świetnych wykonawców można za to obejrzeć na festiwalach Gayo.

     Faktycznie Koreańczycy są skłonni ulegać chwilowym trendom w muzyce i dostawać hype na różne dziwne rzeczy. Ale trzeba im też przyznać, że najczęściej POTRAFIĄ docenić artystów wybitnych muzycznie i wokalnie. Wystarczy spojrzeć na popularność: IU, B1A4, Bolbbalgan4 i właśnie LOVELYZ w Korei (specjalnie wymieniam tych średnio i mało popularnych/docenianych w Polsce). B1A4 jest idealnym przykładem, bo praktycznie nugu w Polsce, a w Korei rzadko wypadają z pierwszej 10 jeśli chodzi o wielkość fandomu.
     O gustach i guścikach się nie dyskutuje ale uważam, że Koreańczycy mają lepsze ucho do muzyki niż fani w Polsce.

      • Neytiri

       Dzięki za materiały. Najpewniej macie rację, międzynarodowe portale kpopowe pozostają pod tym względem w tyle i nie piszą o nich zbyt wiele, bo nie wybuchł nagły hype związany z jakąś konkretną akcją. Komuś kto się nimi konkretnie nie interesuje pozostają wciąż dość anonimowe i nie zapadły w pamięć.

       Niemniej jednak nie chwaliłabym koreańskiej publiki jako tak nieomylnej, różnie to bywa, wiele wspaniałych talentów przespali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *