Grudniowy ranking reputacji członków boy bandów

Zbieraniem informacji i analizowaniem wyników jak co miesiąc zajmował się The Korean Business Research Institute.

17 grudnia Korean Business Research Institute opublikował ranking najpopularniejszych członków boy bandów na miesiąc grudzień 2017.

Zbieranie danych opierało się na rejestrowaniu zachowań internautów: najczęściej wyszukiwane hasła, przypinane hashtagi, „lajki”, komentarze, odwiedziny na fanpage’ach itd. Oprócz tego wzięto też pod uwagę pojawianie się konkretnych idoli w mediach oraz ich popularności w społeczeństwie. Informacje zbierano od 15 listopada do 16 grudnia.

 

Członek zespołu Wanna One, Kang Daniel piąty miesiąc z rzędu podbija ranking! Można zauważyć też ciągły wzrost jego popularności. W tym miesiącu zebrał 15,182,373 danych, a to oznacza że budził o 135% większe zainteresowanie w porównaniu z zeszłym miesiącem (6,446,223).

Jego imię i nazwisko było najczęściej wyszukiwane w połączeniu z hasłami:  lubię go, jest cool, jest przystojny. Inne, popularne słowa klucze to: Wanna One, Master Key oraz Wanna One Go. Analiza pozytywnych i negatywnych opinii pozwoliła także ustalić, że Kang Daniel w 91,77% budzi pozytywne reakcje wśród odbiorców!

 

Swoją drugą pozycję obronił rónież Jimin (BTS), który także może cieszyć się wzrostem popularności! W tym miesiącu uzbierał 5,240,658 danych, czyli o  38.26% więcej niż w poprzednim!

Inni członkowie Wanna One jak Park Ji Hoon, Ong Sung Wu i Hwang Min Hyun także utrzymali swoje pozycje na trzecim, czwartym i szóstym miejscu. Chłopcy z BTS: Jungkook i V podskoczyli w rankingu na piąte i siódme miejsce.

 

 

TOP30 najpopularniejszych członków boy bandów w grudniu 2017

 

 

 1. Kang Daniel (Wanna One)

 2. Jimin (BTS)

 3. Park Ji Hoon (Wanna One)

 4. Ong Sung Wu (Wanna One)
 5. Jungkook (BTS)
 6. Hwang Min Hyun (Wanna One)
 7. V (BTS)
 8. Kim Jae Hwan (Wanna One)
 9. Jin (BTS)
 10. Suga (BTS)
 11. Yoon Ji Sung (Wanna One)
 12. Ha Sung Woon (Wanna One)
 13. Park Woo Jin (Wanna One)
 14. Bae Jin Young (Wanna One)
 15. Xiumin (EXO)
 16. Lee Dae Hwi (Wanna One)
 17. J-Hope (BTS)
 18. Lai Guan Lin (Wanna One)
 19. Baekhyun (EXO)
 20. Kai (EXO)
 21. Taemin (SHINee)
 22. Suho (EXO)
 23. Chanyeol (EXO)
 24. Chen (EXO)
 25. D.O. (EXO)
 26. Sehun (EXO)
 27. G-Dragon (BIGBANG)
 28. Taeyang (BIGBANG)
 29. Ju Haknyeon (The Boyz)
 30. Kim Dong Wan (Shinhwa)

Src (1)

 

10 comments

 1. Lulu Reply

  Przeraża mnie, że lista wygląda „Wanna One, BTS, Wanna One, BTS, Exo, Wanna One, BTS, Exo, jakieś 3- 4 inne zespoły”.

 2. Zabawny rankingowiec Reply

  Kompletnie nie rozumiem tej ekscytacji Danielem.. Dla mnie ten ranking jest śmieszny.

 3. kaki Reply

  Wow cieszę się, że wysoko na liście znajdują się chłopaki z BTS tym bardziej, że ich popularność dopiero zaczyna rosnąć. W dodatku przy żadnej aktywności ich popularność nie maleje, a wzrasta 😀 Można było się spodziewać, że najwyższe miejsca zajmie maknae line, ale jednak to jest normalne, ważne że mają silne swoje fanbase a razem są coraz bardziej rozpoznawalni na rynku. Miejscami członków chyba nikt nie jest zaskoczony, tym bardziej, że Korea „ochrzciła” W1 nowym national group. Jedyne co mnie zaskoczyło to niskie miejsca chłopaków z EXO, dopiero 15 miejsce… Jestem serio zaskoczona, bo przecież mają teraz aktywności, zaraz wydają świąteczny album, który co roku cieszy się popularnością, w dodatku solowe aktywności członków… A tu proszę, biorąc pod uwagę, że niektóre k-exol traktują ich jak królów, to serio słabe miejsca jak na nich… Ale cóż, ten silny hype na nich widać że minął, teraz tylko bronią swojej pozycji, która nie jest już taka stabilna. Wydaje mi się, że EXO ma duże szczęście, że W1 za rok rozpada się, bo przy ciągłej rosnącej sławie W1, mogliby przegonić EXO w Korei. Koreańczycy mają to do siebie, że jak na horyzoncie pojawi się coś nowego, pięknego i młodego to staje się to od razu bardziej przyciągające, a członkowie EXO są już dosyć starzy, jak na obecne popularne zespoły, za 2/3 lata połowa z nich będzie szła do wojska i pomimo tego, że nie jestem exol to cóż, jakoś trudno będzie mi sobie wyobrazić kpop za 3/4 lata bez cb EXO. Chociaż zdecydowanie na scenie nie będzie pusto bo mamy inne młode i popularne zespoły jak BTS, SVT…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *