Zmarł Jonghyun z SHINee – policja potwierdza informacje, SM Ent. wydaje oświadczenie

Policja potwierdziła, że Jonghyun (27l.) z SHINee zmarł i aktualnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

Według informacji podanych przez policję, Jonghyun został znaleziony nieprzytomny w swojej rezydencji 18 grudnia około 18:45 (czasu koreańskiego). Ratownicy podjęli resuscytację i piosenkarz został bezzwłocznie przewieziony do szpitala, jednak nie udało się go uratować i został stwierdzony zgon.

Policja dotarła na miejsce po zgłoszeniu raportu zaginięcia przez starszą siostrę Jonghyuna, która otrzymała od niego list pożegnalny, który sprawił, że zaczęła podejrzewać próbę samobójczą. W wiadomości było napisane:

„To było naprawdę trudne. Pozwól mi odejść. Powiedz, że dobrze się spisałem. To moje ostatnie pożegnanie.”

W rezydencji, która nie była własnością Jognhyuna, ale miejscem gdzie przebywał przez dwie noce, policja znalazła spalony węgiel, co pozwoliło podejrzewać samobójstwo. Jednakże policja nadal bada sprawę i okoliczności śmierci nie zostały ostatecznie potwierdzone.

 


Oficjalne oświadczenie ze strony SM Entertainment

Z wielkim smutkiem przekazujemy Wam tę bolesną wiadomość.

18 grudnia nagle i niespodziewanie opuścił nas członek SHINee, Jonghyun. 

Został znaleziony nieprzytomny w jednej z rezydencji w Cheongdam i przewieziony do pobliskiego szpitala. Niestety zmarł w godzinach wieczornych. 

Łączymy się w bólu z jego rodziną, choć ciężko jest nam sobie wyobrazić co teraz czują jego mama i siostra. Członkowie SHINee, którzy spędzili lata u jego boku, cały personel oraz artyści pogrążeni są w żałobie oraz wielkim szoku.

Jonghyun był wszechstronnym artystą, który kochał muzykę jak nikt inny. Zawsze wkładał całe swoje serce w występy na scenie.

Przekazujemy wyrazy współczucia także jego fanom, którzy przez te lata obdarowywali go bezwarunkową miłością.

Z całego serca prosimy o powstrzymanie się od spekulacji na temat jego osoby i śmierci.

Pogrzeb zgodnie z życzeniem rodziny będzie prywatny.

 

Jeszcze raz składamy najszczersze kondolencje wszystkim jego bliskim.


cr.: (1) trans cr: sonexStella

24 comments

 1. xiao Reply

  Jest mi tak strasznie przykro… 2017 był okropnym rokiem. Dalej będę kochać Jonghyuna i wspierać SHINee.

 2. VWika Reply

  Nie wierzę….To po prostu straszne, shinne jest jednym z moich ulubionych zespołów…teraz to już nie będzie to samo…

 3. Aisaka Reply

  Jego siostra zadzwoniła ok 16 a policja przyjechała ze sporym opóźnieniem, bo o 18 :’)

 4. Akia Reply

  {*} nie byłam fanką SHINee ale to naprawde okropne…mam nadzieje że teraz jest szczęśliwy..

 5. bigbanghwaiting Reply

  Do wszystkich fanów Shinee- łączę się z Wami w smutku.
  Wspierajcie nadal pozostałych członków, okażcie im dużo miłości

 6. Nickey Reply

  Jestem rozbita. Czuję się okropnie. Nie mam nic siły ani ochoty. Głowa mnie boli od ciągłego płaczu. Mam nadzieję, że to koszmar, z którego się zaraz obudzę. Skoro ja się tak czuję, to nie wyobrażam sobie, co czują rodzina i przyjaciele. Zawsze będę Cię kochać, Jonghyun. Zawsze będę wspierać SHINee.

 7. BubbleMangoTea Reply

  Nie wiedzieć czemu, ale o śmierć mojego biasa obwiniam SM. Nie wiem dlaczego… Z dnia na dzień coraz bardziej zaczynam nienawidzić tę wytwórnię…

 8. Jiminie.Candy Reply

  Muzyka SHINee nie będzie już taka sama…. Od mojego serca został od łamany malu kawałek w którym GP miałam…. Teraz go już nie ma… Ja w to nie mogę uwierzyć..
  Boże proszę powiedz że jest to głupi sen…. Proszę!

 9. SadGOTHgirl Reply

  Proszę, niech mnie ktoś uszczypnie, powie że to koszmar. Nic nie będzie takie samo Czuję się okropnie. WrWróciłaze szkoły szczęśliwa, w końcu 6 zdarza się nieczęsto. Zajrzałam na Facebooka
  Spoczywaj w pokoju [*]
  Wierzę, że jesteś już w lepszym miejscu

 10. Amica Reply

  Jest mi strasznie smutno, tak dziwnie się poczułam. No bo JongHyun był moim ulubionym członkiem SHINee i teraz nagle go nie ma? Widziałam artykuły wszędzie. Koreaboo, allkpop, Radio ZET, kozaczek, mirror… były wszędzie! Potem weszłam na instagrama… Całe FT ISLAND wstawiło posty na którym jest poszczególny członek właśnie z JongHyun’em. Nawet oni to ciężko znieśli… A co dopiero rodzina! Gdy czytałam oficjalne oświadczenie SM, w tle leciała piosenka właśnie FT ISLAND „Pray”. Akurat moment ze słowami „Modlę się za ciebie”. Wtedy już się rozpłakałam…

 11. Z_ Reply

  Niech spoczywa w pokoju. Święć Panie nad Jego Duszą.

  Nigdy Cię nie zapomnę. Nigdy. Do końca mojego życia w mej Pamięcie

  I… Naprawdę ciężko pracowałeś… Dziękuję

 12. KKK Reply

  „Magiczne” 27lat… nie mogę uwierzyć w to. Miałam dziś wspaniały dzień aż do tego momentu. Właśnie poczułam pustkę w sercu. Nie wiem co mogę więcej napisać. Uwielbiałam jego uśmiech i śpiew, a teraz już tego ani nie zobaczę ani nie posłucham jego śpiewu w nowych piosenkach.

 13. DelgadoVelvedre Reply

  Kiedy Twój ukochany idol postanawia zrobić Ci prezent na dwudzieste urodziny i popełnia samobójstwo.. spotkanie Go było moim marzeniem.. teraz już martwym marzeniem. Spoczywaj w pokoju, Jjong. My dalej będziemy Cię kochać.. choć wciąż mam nadzieję, że to tylko głupi sen, fałszywa plotka..

 14. Mim Min Reply

  Tak strasznie mi przykro. SHINee nie słuchałam za często, ale Jonghyun był moim ulubionym wykonawcą. Teraz go niem ma… Miejmy nadzieję, że tam gdzie jest jest szczęśliwy. Szkoda tylko, że odszedł w tak młodym wieku. Do swojej siostry napisał ,,Przekaż, że dobrze się spisałem”. Jak dla mnie on zawsze dobrze się spisywał. Zawsze był w stanie pomóc, jeżeli ktoś tego potrzebował. Teraz SHINee to już nie to samo…

 15. shawol Reply

  [*] [*] [*] [*] [*] [*] Kocham cie Jonghyun <3 Bardzo będę tęsknić za Tobą 🙁 Przez całe życie świetnie sie spisywałeś aniołku <3 R.I.P :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *