RM (BTS) zaznacza swoją obecność na listach Billboard; ‚Bubbling Under Hot 100’ i ‚Rock Charts’

Rok pełen przełomowych osiągnięć dla koreańskiego boy bandu BTS jeszcze się nie zakończył! Lider k-popowej sensacji, własnie zaznaczył swoją solową obecność na listach Billboard!

RM zadebiutował na listach muzycznych Billboard, za sprawą najnowszego remake’u „Champions” – Fall Out Boy.

Nowy utwór, w którym RM zarapował po angielsku znajduje się aktualnie na 18 miejscu listy Bubbling Under Hot 100, czyli zestawienia składającego się z 25 piosenek, którym nie udało się dotrzeć do najważniejszego notowania – Billboard Hot 100, ale są tego bliskie. Podobnie jak główny ranking Hot 100, „Bubbling Under” jest oparty na sprzedaży, emisji radiowej i danych strumieniowych.

Grupowo BTS pojawili się na Bubbling Under Hot 100 już wcześniej – w lutym tego roku. Ich singiel „Spring Day” zadebiutował na 15 miejscu zestawienia, a następnie wskoczył do głównego notowania – HOT100 dwa razy.

Zremixowana wersja „Champion” z udziałem RM została pobrana około 18 tys. razy w ciągu tygodnia, a streamowana 1,2 mln razy.

 

 

RM uderzył w nowy gatunek muzyczny, dlatego pojawił się także w zestawieniu sprzedaży utworów rockowych – Rock Digital Chats. Oryginalna piosenka zespołu Fall Out Boy osiągnęła najwyższe 4 miejsce na listach. Remixowi, udało się przebić ten wynik i zadebiutować na wysokiej 2 pozycji! Listy rockowe to nowe „terytoria” i wciąż nieprzetarte szlaki dla koreańskich artystów. Zwykle odznaczali się oni na listach muzycznych z gatunków: R&B, Pop, muzyka taneczna i elektroniczna.

 

 

Gratulacje dla RM!


© Billboard

4 comments

    • Hoseokiie Reply

      Może chodziło o to, że jego teksty nie są najłatwiejszymi do zrozumienia i nie boi poruszać się ważnych i trudnych pojęć

  1. Triks Reply

    Ja zawsze chciałam usłyszeć BTS w rockowej wersji… zwlaszcza V z jego barwą głosu.
    Dlatego strasznie jestem wdzięczna RM że dał nam chociaż to 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *