13 letni raper ACHILLO pod ostrzałem za nazwanie RM z BTS ”Rap Debilem”

ACHILLO jest raperem ze Starship Entertainment, który niedawno zadebiutował w trio OGZ.

Minęło dopiero kilka dni od jego debiutu, ale już jest w samym centrum kontrowersji. Sprawa odnosi się do ostatniego posta na Facebook’u opublikowanego przez ACHILLO, gdzie skrytykował kolaborację Gaeko i RM.

”Bóg Rapu spotkał Rap Debila… Jak to będzie lol. Mam zamiar posłuchać tylko wersów Gaeko.” – skomentował młody raper.

ARMY, które zobaczyły ten post były wściekłe za jego komentarz, ale ACHILLO zamiast przeprosić napisał fance długą, nieprzyjemną wiadomość.

„dzieciaku??? masz tylko 12 lat i mówisz takie rzeczy?? nie łapię tego. jesteś młody, ale już brzydko się wysławiasz jak na dziecko. jestem pewna, że RM ma się okej z krytyką, ale ty właśnie zrujnowałeś swoją karierę? jesteś nowicjuszem, rookie. czego chcesz? nieudanego debiutu??? wow. #ACHILLO”


cr.: (1)

28 comments

 1. Hanaberia Reply

  Wydaje mi się, że postawili na marketing typu „nieważne jak mówią – byleby mówili”…

 2. TheOnlyStorm Reply

  Ten dzieciak ma teraz przerąbane XD ARMY mu tego nie przepuszczą

 3. Excuse me? Reply

  Jak dla mnie to nie ma znaczenia ,że tak napisał, BTS to nie pępek świata ,a koreańce przesadzają.Koreański typ myślenia jest bardzo dziwny chcieliby ,żeby wszyscy za wszystko przepraszali za nie istotne rzeczy ,krytykują jak popadnie a później się dziwią ,że mają depresje .

  • Rosmery Reply

   Smark ma 12 lat i mówi na kogoś starszego bardziej doświadczonego od siebie „debil”. To tak jakby 21 letni żołnierz powiedział do sędziwego weterana wojennego „ty debilu naucz się podstaw”. Powinien przeprosić,bo to jest chamskie zachowanie jak nie prostackie. Liznął sławy,a szybko się z nią pożegna jak dalej będzie kozaczył i podskakiwał. Kulturalną krytyką byłoby powiedzenie,że ta kolaboracja niezbyt mu pasuje….Jak zacznie być kimś! Na razie sorka jest nikim,w tym biznesie. Teraz to już jest straconym. Koledze pogratulować zrujnowania kariery członkom zespołu.

 4. Troja Reply

  Tak, zgadzam sie z Hanaberia, to smutne… Tym bardziej że jest taki młody :-(. Krytykować powinno się konstruktywnie: nie podoba mi się ponieważ -… /A nie, nie podoba mi się bo zrobił to ten, czy inny. Można nie lubić RM, wolna wola.
  Przykro się patrzy na takie rzeczy, tym bardziej, że zaatakował dość dużego przeciwnika i ucierpi nie tylko on, ale i pozostała dwójka z zespołu. ARMY, mimo że zazwyczaj lubię mój fandom, są dość mściwe jeśli ktoś otwarcie atakuje chłopaków.

 5. Ajjj Reply

  Bez przesady.. Jakie to ja rzeczy wypisywałam, jak miałam 12/13 lat.. O matko, jak o tym pomyślę to głowa mała. Młody napisał tak, jak mu się podoba i nie rozumiem jednego.. Czy naprawdę każdy musi poklaskiwać BTS? Ich nie można nawet skrytykować? Załóżmy skrytykowałabym fryzurę V? Że źle wygląda, jak ziemniak.. (przykładowo) Fiuuu, zapewne byłby najazd, jak w 1939r..
  RM pewnie ma to gdzieś, on zapewne nie wie kim to dziecko jest.. Debil? Ach..
  Młodziak pewnie teraz ma brzydko mówiąc, przesrane. Nie wiemy co mu w głowie siedzi, może się śmieje z tej sytuacji? Może płacze, bo najeżdżają na niego i osoby z zespołu? A może miał zły humor. Jezus..

  • oukami Reply

   Wiesz, jednak jest różnica między wyrażaniem swojej opinii, a hejtem. Bo powiedzmy.. jakbyś się czuła gdyby ktoś przykładowo powiedział Ci, że twoja fryzura wygląda źle, jak ziemniak ( przykładowo ), a jak czułabyś się gdyby ktoś nazwał Cię debilem. A RM akurat do debili nie należy, obecnie jest uznawany za najmądrzejszego idola. Każdy ma swoją własną opinię. Jestem ARMY, ale również czasami mogę stwierdzić, że coś nie podoba mi się w moich idolach, np.: ostatnio nie spodobało mi się zachowanie V w jednym z filmików, które oglądałam, ale nie nazwałabym go debilem w komentarzach. Uh, zresztą są to osoby starsze od niego, a koreańska kultura jednak wymaga dużego szacunku do hyung’ów.

 6. Crookedtitle Reply

  Czytając komentarze, niektórych osób na temat, że nie można obrazić kogoś z BTS, że nie są pępkami świata łapie mnie cringe. Oczywiście, że nie są pępkami świata i nie każdy musi ich lubić. Ale czy nie można tego powiedzieć w bardziej kulturalny sposób, niż zrobił to ten dzieciak? Po 1. w stosunku do Namjoona, który jest od niego sporo starszy, i ma większe doświadczenie, powinnien zachować szacunek! W końcu RM to jego sunbaenim. Po 2. czy on naprawdę nie myślał, że takie słowa odbiją się nie tylko na nim, ale również na całym zespole (czy tam trio)? To, że jest dzieckiem nic nie zmienia, w tej kwesti i nikt nie poklepie go po głowie i nie powie „Dobra, jesteś tylko dzieciakiem, zdarza się”. Po 3 jest już osobą publiczną i powinnien wiedziec co wypada mówić i kiedy.

 7. neutral k-pop fan Reply


  wielu „dzisiejszych” idoli obrażało swoich sunbaes kiedy byli smarkami
  15 letni Chanyeol nazwał SNSD brzydkimi i nigdy nie przeprosił

 8. SUGA FREE Reply

  Kurde, mówi to jakiś 13 latek, który zapewne jeszcze nie ma pojęcia o tym, na czym w ogóle polega rap i odnosi się tak do „Profesjonalisty“…
  No bo RM I całe BTS nie jest bez powodu takie popularne i w ogóle…
  Szczerze, to brak mi słów i ciężko to komentować. Czysta głupota zwykłego smarkacza (już nie wspomnę o tej wiadomości do ARMY)…

 9. Kropka Reply

  Oczywiście ARMY. Ciągle te ARMY. Dobrze ktoś powiedział, że to jeden z najgorszych fandomów z ostatnich dwóch lat. Ja wiem, że wszyscy nie powinni odpowiadać za jakieś tam wyjątki ale niestety, to już robi się nudne i przytłaczające. Dzieciak ledwo zadebiutował, palnął głupotę i do końca roku będzie mu się przez to mleko odbijało. BTS to nie bogowie, w sumie… Jak każdy zespół. To tylko ludzie. Zapewne RM ma w nosie to, co napisał Achillo, ba… Pewnie nawet nie wie że taki ktoś istnieje, chociaż pewnie dzięki swoim fanom i robienia z igły widły na pewno już wie. Oczywiście, smarkacza nie można usprawiedliwiać wiekiem ale przyznajcie, że mając zaledwie 13 lat najpierw się robi, a potem myśli. Dajcie mu już spokój, nie warto.

  • Choklatte Reply

   Twierdzisz, że to jeden z najgorszych fandomów dlatego, że bronią swojego idola? Rozumiem, BTS to nie bogowie, zgadzam się z tym, ale wydaje mi się, że należy im się jednak trochę szacunku. Co innego gdyby powiedział, że bardzo lubi muzykę Gaeko, ale nie przepada za RM, dlatego ta kolaboracja nie za bardzo przypada mu do gustu, jednak on zrobił to w bardziej wulgarny sposób, czego nie powinien robić jako osoba publiczna. Masz pretensje do ARMY, że są oburzone, ale prawda jest taka, że EXO-L, MONBEBE, INSPIRIT i wszystkie inne fandomy zrobiły by tak naprawdę to samo.

 10. Neytiri Reply

  To samo było kiedyś z jakimś girlsbandem, w którym raperka zdissowała Bom z 2ne1. Nawet nie pamiętam jak się nazywał, ktoś pamięta? Wątpię. I w tym rzecz. Jednym skandalem da sobie 5 sekund rozgłosu i zniknie pogrzebawszy jakąkolwiek szansę na dalszą karierę. Dzieci powinny mieć bana na publiczne komentowanie w sieci. Tylko wpakują się w kłopoty.

  • fei Reply

   A ja zadam inne pytanie: Gdzie teraz jest BOM? nigdzie… Zupełnie jak Kemy, którą ją dissowała. koreanscy internauci maja taki sam stosunek do BOM jak ty do Kemy..

   • Neytiri Reply

    To, że koreańscy internauci nie wybaczyli Bom tego nieporozumienia z lekami to odrębna absurdalna sprawa. Chodzi o sam fakt, że to dissowanie czy obrażanie innych idoli nie przyniesie popularności i sławy, to marny pomysł na promowanie się. Nie mówiąc o tym, że ten dzieciak nawet nie dissował, to nie był żaden rap, zwykłe obrażanie w sieci i publiczna prowokacja. Nie można tego bronić twierdząc, że to sztuka czy taki gatunek muzyczny.

 11. Ańdzia Reply

  Według mnie to nie było miłe z jego strony. Można kogoś nie lubić a nawet nie nawidzić ale takie uczucia powinno się zachować dla siebie. Po co ktoś ma wiedzieć że go nie lubisz? Nie lepiej poporostu no nie wiem nie rozmawiać z tą osobą czy coś.

 12. fei Reply

  Jeśli wy ludzie myślicie, że takie slowa/ dissy mogą przekreślić czyjąś karierę w XXI wieku to Justin Bieber i Eminem nie byliby tam gdzie dziś są…
  Niestety taką rzeczywistości sami sobie stworzyliśmy.
  Z niektórych komentarzy wyżej wycieka większa nienawiści i brak szacunku do drugiego człowieka niż ze słów tego dzieciaka.

  • Choi Youngjin Reply

   Tylko, że to Korea… I serio dzieciak się nie popisał. Po pierwsze Namjoon jest od niego ponad 10 lat starszy, po drugie jest na rynku 4 rok więc staż swój ma. Nie jest dzieciakiem co zadebiutował parę dni temu. Na Bobbyego z Ikon nadal są hejty za zjechanie Namjoona i Raviego także…
   Korea to mega konserwatywny kraj. Nie okazujesz szacunku starszej osobie od sobie. To masz przesrane….

   • fei Reply

    Ale czy to przekresliło karierę Bobbiego? Nie… Wręcz przeciwnie! Chłopak sobie super radzi w branży muzycznej. W Korei każdy dostaje hejt, za cokolwiek. Kariery rapera nie skreśla się za dissy na innego rapera.
    W Korei „przesrane” to mają Ci oskarzeni o palenie marihuany i skandale z narkotykam czy Wam się to podoba czy nie.

 13. Xiaomi Xiumina Reply

  To wszystko prowokacja. Po 1. BTS no są dość znanym zespołem nie tylko w kpopie ale i ogólnie. Po 2. mają no brzydko mówiąc popierdzielone fanki i jak słowo się powie np. na Jimina, to odrazu będzie pojazd. Po 3. chłopak razem z kolegami dopiero zadebiutował i teraz musi mieć jakąś reklamę. To jest tylko magnes na ich zespół, a zaatakować mogli nawet EXO czy BlackPink. Tu chodzi o fanów, wyświetlenia i o rozgłos.

 14. Min-nnie Reply

  Już zaraz wszyscy obrażają ARMY. Tu chodzi głównie o brak szacunku, którym się nie popisał. Bez względu na to, kogo by obraził to nadal jest hejt i brak kultury, który dobrze o człowieku nie świadczy. Wiek wiekiem, wychowanie wychowaniem, kultura kulturą. Przynajmniej według mnie. Jak ktoś wyżej skomentował, jest teraz osobą publiczną i powinien uważać, a innych idoli obrażać jak już chce prywatnie, przy znajomych. Nie publicznie.

 15. wera Reply

  Dobra ludzie dajcie mu spokój Achillo to dobry raper i ma talent. Rozumiem że fanki są złe że nazwał Rm debilem ale robicie igły z widły. On dopiero zaczął kariere a ma przesrane bo rakowe army teraz będą go krytykować na każdym kroku. A ciekawe teraz co powiedzą army jak przypomne ich zachowanie na fan metingu „wszystkie exol to szmaty” to jak one obrażały cały fandom exo i wszystkie ich fanki jest w pożądku tak? Oczywiście bo Bts to bogowie zapomniałam :))) Achillo powiedział o Bts jedno złe słowo i już wielka afera, a zachowanie tych beszczelnych army jest okej? Zastanówcie się trochę :))

 16. tsubaki Reply

  Jeny… Nie mam załamki, ta sytuacja jest dla mojego mózgu jak mentalny gwałt. Śmieję się jak zawsze Bo nic innego nie warto z tym robić. LOL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *