Zwycięzcy Golden Disc Awards 2018

Golden Disc Awards (골든 디스크 어워드) to coroczna gala rozdania nagród, która po raz pierwszy odbyła się w 1986 roku. 

Główne nagrody:

 • Disc Daesang / Album Roku
 • Digital Daesang / Piosenka Roku
 • Bonsang / Najlepszy Artysta (wybór jury)
 • Newcomer/ Najlepszy Nowy Artysta
 • Popularity Award / Najpopularniejszy Artysta (wybór słuchaczy)

 

Dzień pierwszy – nagrody za muzykę dystrybuowaną cyfrowo (digital)

10 stycznia 2018 roku odbył się pierwszy z dwóch dni ceremonii rozdania nagród – Golden Disc Awards 2018. Galę poprowadzili Lee Seung Gi oraz Lee Sung Kyung. Pierwszego dnia nagrodzono artystów z największymi osiągnięciami w tym roku, których piosenki/album zostały wydane/dystrybuowane cyfrowo – digital. Najważniejszą nagrodą wieczoru był oczywiście Daesang – Grand Prize.

 

IU otrzymała Digital Daesang – Piosenka Roku za swój utwór Through the Night. Solistka podczas swojego przemówienia podziękowała wszystkim, którzy pomogli jej w osiągnięciach. Wspomniała także o niedawno zmarłym Jonghyunie (SHINee) i wyraziła swoje nadzieje na przyszłość dla wszystkich artystów.

 

Through the Night’ została wydana w marcu 2017 roku. Dziękuję wszystkim, którzy nadal kochają ten utwór, mimo iż minęło tyle czasu i zmieniły się pory roku. Od początku kiedy otrzymałam demo i pisałam słowa piosenki czułam, że jestem szczęściarą, bo to mi przypadł ten piękny utwór.  Cieszę się, że Through The Night powstało. 

Chciałam z tego miejsca podziękować kompozytorom: Kim Je Hwi i Kim Hee Won, którzy przyznali mi tę piosenkę. To młodzi i utalentowani ludzie i mam nadzieję, że w przyszłości będą mieli więcej okazji by stać się rozpoznawalnymi. Gratulacje dla Was, bo to wy zdobyliście tę najważniejszą nagrodę!”

Dziękuję mojej całej drużynie – “IU team”: moim producentom, osobom które pracowały ze mną nad teledyskiem, moim menadżerom, stylistkom itd. Zapraszam wszystkich na obiad! Ale przede wszystkim z całego serca dziękuję moim fanom!

Gratuluję wszystkim zgromadzonym tutaj artystom. Ciężko pracowaliście przez ostatni rok!

Szczerze mówiąc nadal jestem bardzo smutna. Musiałam pożegnać się w tamtym roku z bliskim przyjacielem, artystą, muzykiem. Tylko w pewnym sensie potrafię zrozumieć jak mu było ciężko, ale ponieważ sama nie przeżywałam podobnych emocji jest mi jeszcze bardziej przykro i bardzo go przepraszam, że został z tym sam. 

Myślę, że jest tutaj więcej smutnych osób. Jeszcze bardziej przykre jest to, że wszyscy musimy być zajęci – myśleć o jutrze i o tym co będziemy robić za miesiąc, oraz planować aktywności na następny rok. Napięte grafiki/praca nie pozwalają nam na refleksję i wyrażanie emocji. Mam nadzieję, że w tym roku wszyscy będziecie mogli wyrażać swoje emocje kiedy tego potrzebujecie: uśmiechać się kiedy jesteście szczęśliwi, płakać kiedy jesteście smutni, zjeść kiedy odczuwacie głód i odpocząć kiedy będziecie zmęczeni bądź chorzy.

Rolą artysty jest wspierać i podnosić na duchu słuchacza. Dobrze jest więc samemu być zdrowym i w dobrej formie. Liczę na to, że żadne z nas nie będzie zaniedbywać siebie.

Wszyscy byliśmy dzisiaj zajęci i jutro też prawdopodobnie będziemy. Dlatego życzę wszystkim, żeby dobrze bawili się tego wieczoru! Śpijcie dobrze!

Dziękuję.

 

 

Przyznane nagrody

 

 

 • Digital Bosang/Najlepszy Artysta: BLACKPINK, Heize, Bolbbalgan4, AKMU, TWICE, BIGBANG, WINNER, Yoon Jong-shin, Red Velvet, IU, BTS

 

 • Disc Daesang/Album Roku: BTS – Love Yourself: Her

 

 • Bonsang/Najlepszy artysta: NU’EST W, MONSTA X, Hwang Chi Yeul, SEVENTEEN, TWICE, GOT7, Taeyeon, Girls’ Generation, BTS, EXO, Super Junior

 

 • Newcomer/Najlepszy Nowy Artysta: Wanna One

 

 • Nagroda Popularności: EXO

 • Najlepszy Artysta R&B/Soul: Suran

 • Najlepszy Artysta Rap/Hip Hop: San E

 

 • Najlepsza ścieżka dźwiękowa (OST): Ailee – „I Will Go to You Like the First Snow” (Guardian: The Lonely and Great God OST)

 • Najlepszy Artysta Rockowy: Hyukoh

 • Najlepszy boy band: BTOB

 • Najlepszy girl band: GFriend

 

 • Genie Popularity Award: EXO

 

 • CeCi Asia Icon Award: EXO i TWICE

 

 

 

Dzień drugi – nagrody za muzykę wydaną w formie fizycznej

11 stycznia BTS zostali ogłoszeni zwycięzcami Daesanga za album Love Yourself: Her.

Członkowie wyrazili swoją wdzięczność wobec członków „załogi”: Bang Shi Hyuka, pracowników agencji, menadżerów, rodziców i oczywiście fanów – ARMY.

 

Jimin:

ARMY, które są zawsze przy nas, wspierają nas, kochają to Wasza zasługa, że tutaj stoimy i odbieramy tę nagrodę! Nie wiem jak daleko jeszcze dojdziemy, ale chcę tam iść z Wami. Dziękuję Wam wszystkim. Od dzisiaj zaczynamy pracować jeszcze ciężej, żeby zasłużyć na wspaniałe wspomnienia. Zawsze jesteśmy Wam wdzięczni!

 


src: (1) (2)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *