[NAVER] Bezdomny, który z pomocą Kai’a (EXO) zarobił na mieszkanie (Komentarze)

Wcześniej, w listopadzie 2017 r. Kai (EXO) wziął udział w charytatywnej sesji zdjęciowej do magazynu Big Issue.

Big Issue, to magazyn sprzedawany przez bezdomnych na seulskich ulicach i stacjach metra. ‘Big-pan’ (określenie na bezdomnych sprzedawców) mogą zatrzymać 50% zysków dla siebie. Każdy egzemplarz kosztuje 5,000 won. ‘Segye Ilbo’ przeprowadziło wywiad z jednym z ‘Big-pan’  – 66 letnim Moon Hongwoo.

 

 

Wcześniej nie wiedziałem nawet kim jest Kai, mam ponad 60 lat.” […]

Zanim zacząłem sprzedawać egzemplarze Big Issue byłem bezdomny, sypiałem w schroniskach i kościołach. Po tym jak dołączyłem do Big Issue, zacząłem oszczędzać. Teraz jestem w stanie wynająć mieszkanie. Jest przestronne i mogę wziąć prysznic kiedy mam na to ochotę. To wszystko czego sobie życzyłem.

Kiedy nie ma dla mnie pracy, wtedy jest trochę ciężko. Najtrudniejsze były momenty, gdy sprzedałem tylko po 3 egzemplarze magazynu dziennie. Mimo, że moje serce bolało, co mogłem zrobić? Musiałem się uśmiechać do potencjalnych klientów.

Ostatnio jednak mi się poszczęściło. Ludzie przechodzili obok i widząc okładkę magazyny krzyczeli: „To jest Kai!”. Niektórzy byli w stanie kupić po 10 lub 20 egzemplarzy. Fani idola przynosili mi ogrzewcze, wkładałem je do butów i kieszeni. Niektórzy podarowali mi ciepłe napoje. W takie dni praca kończyła się szybko. Zdarzało się, że zabrakło mi magazynu. Nie byłem przygotowany na tak duże zainteresowanie. Ludzie przybywali z bliska i daleka, aby kupić ode mnie magazyn, a ja nie miałem już co sprzedać. Było mi strasznie przykro.

Od 1 do 12 grudnia Moon Hongwoo-ssi sprzedał 280 egzemplarzy, zarabiając po 50 000 wonów dziennie. Wydanie magazynu Big Issue z Kaiem na okładce sprzedało się na całym świecie w liczbie 20 800 kopii.

 

 

[NAVER]

[+1363;-7] Kai ma pozytywny wpływ na ludzi, to cudowne! Dzięki niemu ta zima będzie cieplejsza dla wielu osób. Jestem z niego zadowolona! 
[+1238;-6] Wow.. jego pozytywny wpływ na ludzi jest na prawdę godny podziwu… Niesamowite!
[+1186;-5] Ah, przyjemny artykuł ㅠㅠ  Kai jesteś taki dobry!… Serca Twoich fanów także!
[+1004;-8] Jak uroczo
[+932;-4] Miłe
[+236;-1] Idol, który ofiaruje swój talent i wizerunek na szczytne cele jest super! Fani, którzy kupili magazyn także!
[+212;-1] Kai (EXO) jesteś czarujący, dziękujemy! Większość fanów, kupiło także po 3 kopie online!
[+207;-2] Jestem jedną z tych osób, które chciały kupić ‘Big Issue’, ale niestety zabrakło dla mnie egzemplarzy. Przynajmniej mogłam podzielić się ogrzewaczami z Big-pans. Cieszę się, że dobrze im się teraz powodzi. 
[+193;-1] Jestem w szoku, że EXO mają aż taki wpływ na ludzi w tym kraju. Jestem też pozytywnie zaskoczona tym co zrobili ich fani… Kai wie jaki ma wpływ na fanów, więc wykorzystuje to w dobrych celach! To dlatego EXO zawsze będą odnosić sukcesy… Kibicuje im!
[+192;-2] Dzięki Tobie zima jest cieplejsza, Jongin-ah ㅠㅠ Dziękujemy~~
[+165;-0] Big-pan-nim, tyle przeszedłeś w życiu. Mam nadzieję, że ta zima będzie dla Ciebie ciepła.
[+150;-0] Kiedy przechodziłam obok Nambu Terminal także zakupiłam 2 kopie. Sprzedawca dziękował mi kłaniając się pod kontem 90 stopni. Wzruszyłam się ㅠㅠ Wcześniej nie wiedziałam, ze ‘Big Issue zatrudnia bezdomnych. Dowiedziałam się dopiero dzięki Kai’owi. Jongin-ah, dziękuję Ci!! W przyszłości też będę Twoją siłą!
[+140;-0] Super~!
________________

src: (1)

2 comments

  1. Neytiri Reply

    I o takich wydarzeniach warto pisać i czytać. Super pomysł ze sprzedażą tego magazynu przez bezdomnych i super że Kai, jako popularna osoba, swoim zaangażowaniem w ten projekt, mógł pomóc i nagłośnił sprawę. Sesja wyszła pięknie, więc nie dziwię się fanom że kupowali. Oby teraz coraz więcej popularnych osób dołączyło do tego projektu, a ich fani szli za przykładem i kupowali ten magazyn na pamiątkę, jednocześnie pomagając potrzebującym. Serce rośnie słysząc, że Exo-L także przynosili dla tego pana ogrzewacze, koce czy ciepłe napoje Takie drobne gesty, a bardzo pomocne i miłe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *