Policja sprawdza sprawę przyjęcia popularnego idola do szkoły wyższej

Policja rozpoczęła dochodzenie w sprawie przyjęcia znanego idola na wyższą uczelnię.

16 stycznia SBS News zgłosiło, że popularny członek znanej grupy (zwany dalej A) został przyjęty na program doktorancki na uniwersytecie Kyung Hee, co zostało opisane jako uprzywilejowane traktowanie.

A składał dokumenty o przyjęcie do szkoły w październiku 2016, ale nie przystąpił do wstępnego wywiadu. A zgłosił się w czasie dodatkowej rekrutacji dwa miesiące później, ale również nie pojawił się na wywiadzie. Jednakże tym razem A otrzymał ocenę, pozwalającą mu dostanie się na uniwersytet.

Policja wszczęła śledztwo w sprawie dopuszczenia A na kierunek, włączając w to wezwanie profesora Lee (jego imię nie zostało ujawnione), który był w tamtym czasie dziekanem szkoły. Przeszukali także biuro administracji oraz gabinet profesora Lee.

Przedstawiciele A stwierdzili, że idol złożył podanie na uczelnie zgodnie z sugestią pana Lee. Powiedzieli także, że profesor Lee przybył do ich agencji i oznajmił, że ich wizyta będzie uznana za wywiad z A, z tego też powodu sam A się na nim nie pojawił.

Zaraz po przyjęciu A zrobił sobie urlop od szkoły.

Policja ogłosiła, że obecnie dokonuje przeglądu przepisów, które mogą zostać zastosowane w sprawie profesora Lee oraz A.

Zgłoszono, że wielu celebrytów i biznesmenów, którzy dostali się do wyższych szkół bez wstępnego wywiadu i z tego powodu dochodzenie policji będzie się rozszerzać.


cr.: (1)

7 comments

   • bigbanghwaiting Reply

    Początkowo obstawiałam Seungriego, ale on, gdy się na coś uprze, nie lekceważy tematu.
    Doktor Yonghwa. Sensei Yonghwa- to brzmi dumnie! haha
    Pytanie brzmi: PO CO MU TO BYŁO?

    • Cinnamonroll Reply

     Wydaje mi się, ze Seungri nawet studiów 1 stopnia nie skończył (o ile w ogole zaczął – miał studiować online po tym jak z pierwszej uczelni go „wyrzucili” za nieobecności). To by był dopiero skandal jakby ktos bez tytulu licencjata został przyjęty na studia doktoranckie xD

 1. Suzzzi Reply

  Tak myślałam że to jakiś idol straszej generacji. No co mu to było pierw ten skandal z wykuowaniem akcji a teraz to…

 2. Neytiri Reply

  Naprawdę nie warto tak kombinować, konsekwencje są miażdżące. Mam nadzieję, że nikt z moich ulubieńców nie wpadł i nigdy nie wpadnie na podobnie głupi pomysł. Niech to będzie przestroga dla innych na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *