[10Asia] TheEastLight. – zespół nastolatków, którzy zamienili szkolne mundurki na garnitury

TheEastLight. – sześcioosobowy boy band powrócił 18 stycznia z bardziej dojrzałym wizerunkiem – Real Man próbując swoich sił w zupełnie nowym gatunku muzycznym, jakim jest disco. 

Nie mieliśmy zamiaru zmieniać konceptu, ale ponieważ muzyka (gatunek) się zmienia to nasze stylizacje też muszą być odpowiednio dopasowane. Jesteśmy młodzi i z biegiem czasu zamierzamy odkrywać kolejne oblicza TheEastLight. Ten koncept to tylko część procesu naszego muzycznego dojrzewania (…)

 

10Asia: Wraz z Real Man podjęliście nowe wyzwanie próbując obcego dla Was gatunku – disco.

Sagang: Chcieliśmy stworzyć muzykę, której ludzie będą słuchać z przyjemnością, niezależnie od płci. Pomyśleliśmy, że utworem w stylu DISCO łatwo będzie nam przekazać emocje. 

Kim Jun-wook: Naszym marzeniem od samego początku było tworzyć muzykę różnorodną gatunkowo. Tak też się stało: ‚Holla’, ‚You’re My Love’ i ‚I Got You’ muzycznie są od siebie zupełnie inne.  Przez ostatnie 6 miesięcy pracowaliśmy nad nowym albumem i uczyliśmy się czym jest disco.

 

 

10Asia: Czego się dowiedzieliście o tym gatunku?

Lee Eun-sung: Jesteśmy młodzi, nie mieliśmy zbyt wielu okazji, by posłuchać prawdziwego disco. Nasz producent dał nam płytę Bee Gees. Dzięki piosenkom Bee Gees Sunbaenims nauczyliśmy się nowej rytmicznej intonacji i interpretacji. 

Lee Woojin: Piosenka, która mi pomogła najbardziej toStayin ‚Alive‚.

Lee Seung-hyun: Utwór Daft Punk – Got Lucky to właśnie disco. Mój idol – basista Nathan East, zagrał kiedyś własną interpretację ich piosenki. Ćwiczyłem słuchając jego występu. Cieszę się, że mieliśmy już pewne doświadczenie z gatunkiem Tropical House, bo dzięki temu nowe umiejętności przychodzą łatwiej!

 

 

10Asia: Skąd w ogóle pomysł na tytuł „Real Man”?

Kim Jun Wook: Szczerze trochę się martwiłem wiedząc co ten zwrot oznacza w j. angielskim. Jednakże teraz uważam, że udało nam się „wbić” w koncept  ‚Real Man(śmiech). Wiedziałem, że to będzie tytuł, który przyciągnie uwagę. Utwór mi się podobał, więc zależało mi żeby przesłuchało go jak najwięcej osób. 

 

10Asia: Tak, szczególnie zaskakujący jest rap Woojina pod koniec utworu!

Lee Woojin: Robiłem co w mojej mocy żeby brzmieć jak prawdziwy facet i nie ukrywam, że to wyzwanie mi się podobało. 

Kim Jun Wook: To punkt kulminacyjny utworu. Woojin tak dobrze spisał się podczas nagrań, że prezes agencji zaprosił nas na obiad tego dnia. Dzięki Woojinowi wreszcie mogliśmy zjeść sashimi!

 

10Asia: Zmieniliście totalnie stylizacje, któremu z Was ona najbardziej pasuje?

Lee Seokchul: Myślę, że każdy facet dobrze wygląda w garniturze (śmiech). Nosząc go czuję się jak tajny agent w filmie!

Lee Eun-sung: Ten koncept zdecydowanie pasuje do Seokchula!
Kiedy wracaliśmy z nagrań do teledysku spotkaliśmy znajomego producenta – Kim Chang-Hwan’a. Spojrzał na Seokchula i powiedział: „Tak właśnie wygląda prawdziwy mężczyzna.”

Sagang: Garnitury były szyte na miarę, tak żeby każdy z nas czuł się w nich komfortowo i pewnie. Jestem wdzięczny stylistom, że mogłem nosić te wspaniałe stroje. 

 

 

10Asia: Co myślicie o swojej przemianie – z chłopców w mężczyzn?

Lee Woojin: Nie mieliśmy zamiaru zmieniać konceptu, ale ponieważ muzyka (gatunek) się zmienia to nasze stylizacje też muszą być odpowiednio dopasowane. Jesteśmy wciąż młodzi, jednak z biegiem czasu zamierzamy pokazać swoje prawdziwe oblicza. Ten koncept to tylko część procesu naszego muzycznego dojrzewania.

Kim Jun Wook: Nie ubraliśmy garniturów, tylko po to by być odbierani jako dojrzali mężczyźni. Próbowaliśmy dopasować stroje, nastrój i klimat do gatunku jakim jest disco. Trafiło na garnitury, które sprawiły, że wyglądamy dojrzalej niż dotychczas.

 

10Asia: Opisz ‚Real Man‚ jednym zdaniem:

Kim Jun Wook: Trudno to określić jednym zdaniem. Zaczęliśmy promocję w branży muzycznej w dość młodym wiek. Szczerze? Nie planowałem zostać idolem, ale ponieważ kocham muzykę tak się jakoś potoczyło, że trafiłem do agencji i zadebiutowałem. Tworzenie muzyki sprawia mi przyjemność, a pasja i ambicje do jej doskonalenia rosną z czasem. Wszyscy jesteśmy jednego zdania – dobrze jest podejmować nowe wyzwania, zdobywać nowe doświadczenia. Tak właśnie podchodzi do sprawy ‚prawdziwy mężczyzna’, czyż nie? (śmiech).

 

10Asia: Jakie wrażenia po waszym pierwszym solowym koncercie „Don’t Stop’?

SagangPrzygotowania do pierwszego koncertu zawsze są trudne. Chodziłem i prosiłem o rady moich bardziej doświadczonych braci i siostry (sunbaes). 

Lee Woojin: W zeszłym roku wystąpiłem podczas koncertu na zakończenie programu Produce101 Season 2. Jednakże koncert „kapeli” to zupełnie inna „bajka”, dlatego zaliczam to jako nowe doświadczenie. 

Lee Seung-hyun: Przed koncertem doświadczyliśmy dużej presji. Wiedzieliśmy, że wystąpimy przed liczniejszą publicznością niż do tej pory. Na całe szczęście jesteśmy zgraną paczką i potrafimy się wspierać jak Galactic Corps: najlepsi gracze Real Madrid (śmiech).

 

10Asia: ‚Don’t Stop’ to nie tylko tytuł koncertu, ale także jednego z waszych utworów w albumie, czyż nie?

Kim Jun Wook: Tak, utwór ‚Don’t Stop’ reprezentuje styl, który chcieliśmy przedstawić dawno temu. Jest to kontynuacja naszej debiutanckiej piosenki – ‚Holla’. ‚
Holla’ było hymnem młodości – opisuje młodość i niepewność, czy to czego chcemy jest dobre? Uciekamy w marzenia przed światem dorosłych i ich zakazami
. Udało nam się zadebiutować, ale czy uda nam się osiągnąć w przyszłości to co sobie wymarzyliśmy? – „Don’t Stop” ma nas motywować do dalszej pracy i ciągłego sięgania po marzenia. Nasi wokaliści napisali tekst, coś od serca, co chcą przekazać innym, aby nigdy się nie poddawali. Ta piosenka to był silny kandydat na utwór promocyjny/tytułowy.

 

Sagang: Każdy jeden z nas jest perfekcjonistą, a ten utwór w pełni nas satysfakcjonuje.

 

 

 

10Asia: Co chcielibyście osiągnać w 2018 roku?

Sagang: Chciałbym zaśpiewać w duecie z Ahn Ji Young. A moim ukrytym marzeniem jest żeby „Real Man” zostało użyte jako OST w filmie Marvela.

Lee Eun-sung: Chciałbym stanąć na scenie razem z IU sunbaenim. Dzięki niej TheEastLight. mogłoby zyskać większy rozgłos. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by jak najlepiej promować mój zespół.

Lee Seung-hyun: Liczę na kolaboracje z jakimś innym zespołem.

Lee Woojin: Chciałbym zaśpiewać z Sunmi Sunbaenim! Jeśli ją spotkam zrobię sobie z nią zdjęcie! (śmiech).Oprócz tego, życzę sobie i reszcie żeby TheEastLight. w tym roku stało się znanym zespołem zarówno w kraju jak i za granicą!

Lee Seok-chul: Mam nadzieję, że uda mi się być dobrym starszym bratem i liderem. Chcę się dalej szkolić jako DJ i pracować ciężko, aby w przyszłości tworzyć jeszcze lepszą muzykę! 

Kim Junwook: Mamy muzykę, którą pragniemy tworzyć. Chciałbym, aby wielu ludzi o nas usłyszało. Ale to nie jest łatwe. Najwięcej pracy włożyliśmy w nasz debiutancki utwór „Holla,” a okazuje się, że to własnie on cieszy się najmniejszym uznaniem wśród fanów. Aby móc się dalej promować potrzebujemy wsparcia słuchaczy. Jest wielu ludzi, którzy taktują nas bardziej jak „projekt” niż jak zespół, lub jak grupę idoli. Chciałbym im pokazać, ze mamy duże aspiracje. Chciałbym, żeby nasz utwór stał się hitem. Liczę na duży „boom” z Real Man”.

 


src: (1)

The East Light (더 이스트라이트)

 

1 Comment

  1. Rossellinique Reply

    Nie wiem jakim cudem nie trafiłam na nich wcześniej, ale już wiem, żę we mnie fankę mają. Bardzo podobają się mi ich dotąd usłyszane utwory, głosy wokalistów są tak unikalne, że tylko me zaintereowanie zwiększają. Fakt, że sami tworzą swoje piosenki jest tylko na plus i to ogromny. I ja im życzę by stali się zespołem na miarę FtIsland. Nie muszę być super znani, grunt by mieli duży ale stały fandom, który zawsze ich obroni i wesprze, aczkolwiek miłoby było jakby więcej ludzi ich dostrzegło bo zdolne są bestie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *