Kim Woo Bin nie odbędzie obowiązkowej służby wojskowej z uwagi na problemy ze zdrowiem

Kim Woo Bin został uznany za niezdolnego do odbycia służby wojskowej ze względu na problemy zdrowotne.

26 stycznia agencja aktora, sidusHQ opublikowała oświadczenie nawiązujące do ostatnich doniesień medialnych, że Woo Bin wykorzystuje swój stan zdrowia, by zostać zwolnionym ze służby wojskowej.

Po tym jak u Kim Woo Bina zdiagnozowano nowotwór jamy nosowo-gardłowej w maju zeszłego roku, aktor otrzymał list z wezwaniem na służbę. Był już po chemioterapii. Każdy kandydat musi przejść specjalne badania lekarskie. Specjaliści wojskowi przyznali Woo Binowi klasę 6 – niezdolny do odbycia służby.

Kim Woo Bin ukończył leczenie i znacznie mu się polepszyło, wciąż jednak jest pod czujnym okiem lekarzy i co jakiś czas przechodzi badania kontrolne. Prosimy Was o udzielanie mu wsparcia, aby jak najszybciej mógł powrócić do pełni sił.

 

Klasa 6 zwalnia ze służby wojskowej całkowicie. Przyznaje się ją osobom, które są niezdolne do jej odbycia z powodu choroby fizycznej/psychicznej bądź też niepełnosprawności.

 


Src: (1) (2)

3 comments

 1. Malina Reply

  „wykorzystuje swój stan zdrowia”… Nie no, na pewno dałby radę odbywać codzienne treningi, będąc po chemioterapii, gdzie organizm potrzebuje niekiedy i roku, żeby wrócić w miarę do siebie.
  To nawet w naszym dziwnym kraju osoba cierpiąca na nowotwór jest niezdolna do pracy zaraz po odbyciu leczenia.
  No ale przecież idole w Korei to nie ludzie. Oni nie chorują, bo to cyborgi. Są tylko chwilowo niedysponowani 😀

 2. Suzzzi Reply

  Normalne że po chemioterapii do wojska nie pójdzie.
  Nawet po zakończeniu leczenia będzie musiał na.siebie uważać.

 3. Rossellinique Reply

  ”wykorzystuje swój stan zdrowia”
  Nieee no co wy, nowotwór to nic poważnego, to tam takie prawie jak katarek, spokojnie dałby radę nawet w trakcie leczenie, noo, serio.

  A tak na poważnie, to głupota niektórych osób przeraża mnie i osłabia, i ignorancja oraz chyba chęć obrażenia kogoś tylko dla zasady, nikt normalny takich słów by nie palnął.

  Cieszę się, że leczenie dało pozytywne efekty, mam nadzieję, że wróci do pełni sił, a z nowotworem nigdy więcej się już nie spotka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *