TheEastLight. odpowiadają na pytanie jak to jest być najmłodszym boy bandem w k-popie?

Chłopcy z TheEastLight. udzielili wywiadu dla SBS PopAsia, w którym opowiadają jak godzą szkołę z muzycznymi promocjami! 

 

Minął już rok od waszego debiutu, co teraz czujecie?

Junwook: Tak, już ponad rok promujemy się na scenie, chociaż szczerze mówiąc nie odczuliśmy jakiejś nagłej zmiany. Poznaliśmy się 4 lata przed naszym debiutem. Już wtedy sporo komponowaliśmy i ćwiczyliśmy, spędzaliśmy ze sobą dużo czasu. Natomiast od debiutu z Holla zdążyliśmy wydać dla fanów kilka piosenek i uzbieraliśmy wiele szczęśliwych wspomnień. 

 

 

To prawdopodobnie trudne pogodzić grupowe promocje z chodzeniem do szkoły? Możecie nam zdradzić jak to robicie?

Sagang: Oczywiście, wszyscy nadal jesteśmy uczniami liceum/gimnazjum. Aktualnie najwięciej ćwiczymy w weekendy, w tygodniu maksymalnie do 3 godzin dziennie. W sobotę i niedzielę zbieramy się wcześnie rano. Kiedy przygotowujemy się do comebacku mamy generalnie więcej czasu na naukę i chodzenie do szkoły, niż w czasie promocji z albumem, kiedy musimy pracować według harmonogramu.

 

Na swój pierwszy koncert, który odbył się 18 stycznia chłopcy oprócz własnych piosenek przygotowali specjalne covery w j. angielskim i choreografie –  ćwiczyli JE głównie podczas weekendów!

 

 

Macie jakiś ulubionych artystów?

Eunsung: Mój ulubiony artysta to Ed Sheeran. 

 

Czy jacyś artyści są dla was wzorami i chcielibyście się stać tacy jako oni? 

Seokchul: Kiedy przygotowywaliśmy nasz drugi singiel „You’re My Love” grałem na elektrycznej perkusji i innych elektrycznych instrumentach. Jednym z powodów było oczywiście to, że gatunek naszego utworu to EDM/tropical sound. Przyznam jednak, że już wcześniej interesowałem się elektrycznymi instrumentami dzięki duetowi Disclosure. Chciałbym, żeby TheEastLight. w przyszłości stało się tak sławne jak oni! Zamierzam też zostać DJem i tworzyć muzykę elektroniczną jak Disclosure, to moje osobiste marzenie.

 

 

W jakim gatunku lub koncepcie chcielibyście spróbować swoich sił w przyszłości? 

Sagang: Cały czas powtarzamy, że chcielibyśmy spróbować sił w różnych gatunkach i konceptach. Ostatnio wpadliśmy na pewien ciekawy zespół muzyczny… Mogę zdradzić…?

Chodzi o zespół Prodigy. Wyglądają super z tą charakteryzacją na twarzy i brzmią tak…

.. Też chcielibyśmy spróbować takiego mrocznego, heavymetalowego konceptu.

 

 

Czy jest coś oprócz tworzenia muzyki / śpiewania jest coś czego chcielibyście spróbować? 

Sagang: Nigdy jeszcze nie próbowałem skoczyć ze spadochronem, ale słyszałem, że jak zostanę instruktorem będę to robił cały dzień. 

Eunsung: Powinieneś skoczyć teraz! 

Sagang: Prawda?! Chciałbym zostać instruktorem, żeby robić to całymi dniami.

Woojin: Chciałbym prowadzić własną restaurację i sprzedawać ramen. Nazwałbym ją „U Lee Woojina.”

 

 

Wielu z waszych fanów jest ciekawa czy macie jakieś ukryte talenty? 

Sagang: Właśnie zostałem poproszony o zrobienie Michaela Jacksona. 

 

Zdradzicie nam swoje plany na rok 2018?

Seokchul: W zeszłym roku mieliśmy to szczęście, żeby wydać dla Was kilka piosenek. Wciąż będziemy próbować tworzyć dobrą muzykę. Tak jak obiecaliśmy, staniemy się jeszcze lepszymi artystami. Nasze cele na ten rok to: zdobyć nagrodę rookie, podbić listy muzyczne oraz uzyskać pierwsze zwycięstwo w muzycznym show.

 

Czy chcecie przekazać jakąś wiadomość fanom z Australii? 

Woojin (po angielsku): Cześć tutaj TheEastLight. dziękujemy za wasze wsparcie! Będziemy dawać z siebie wszystko. Proszę kibicujcie nam dalej, kochajcie nas. Dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

5 comments

 1. fei Reply

  CO?! ; oni śpiewaja lepiej na żywo niż wiekszość zespolow z playbacku 😮
  nawet się nie zdyszeli… młodość jest cudowna…
  wow. publiczność podczas uptown funk!

 2. Luminesei Reply

  Czemu na tym zdjęciu wyglądają jakby wzięli ich z podstawówki? ;_;
  Nie powiedziałbym, na jego podstawie, że oni chodzą do gimnazjum, a tym bardziej Liceum…
  Nie mam, niestety, możliwości, aby ich teraz posłuchać, ale wydaje mi się, że skoro utrzymują się już jakiś rok na scenie, to powód jakiś musi być. Życzę im w takim razie dalszych sukcesów. ^^

 3. Rossellinique Reply

  OOO Prodigy..cóż, może wyjść coś mega intrygującego jeśli rzeczywiście się nimi zainspirują ;D Ale to prawda, Prodigy ma fajne i ciekawe brzmienie, więc czemu nie 😉

  Niedawno ich odkryłam i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jak tak młoda grupa jest utalentowana. Naprawdę muszą lubić to co robią, bo łączenie pracy z nauką to sporo wyrzeczeń i harówy.
  I ja im życzę jak najwięcej sukcesów w tym roku ^_^

 4. Neytiri Reply

  Od początku powtarzam, że oni są niesamowicie utalentowani i naprawdę uwielbiają muzykę. Są jeszcze bardzo młodzie, ale dzięki temu wciąż wszystko przed nimi. Trzymam za nich kciuki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *