Analiza tragicznego wypadku samochodowego aktora Kim Joo Hyuk

Instytut Ekspertyz Sądowych publikuje analizę wypadku z udziałem aktora Kim Joo Hyuka.

Kim Joo Hyuk zginął tragicznie w wypadku samochodowym w październiku 2017. Przyczyna wypadku nie została wcześniej ustalona przez śledczych. 30 stycznia biegli eksperci powołani przez sąd opublikowali swój raport. Okazuje się, że samochód, którym kierował aktor przed samym wypadkiem był całkowicie sprawny.

Policjanci z Głównego Komisariatu Policji na Gangnam ujawnili, że właśnie otrzymali opinię biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych:

 

Nie znaleźliśmy dowodów na to żeby orzec, że pojazd był niesprawny przed wypadkiem. Części samochodu zostały poddane dokładnej analizie, nic nie wskazuje na gwałtowną akcelerację czy też mechaniczną usterkę. Czarna skrzynka nie zarejestrowała nagrania audio z wnętrza samochodu. W chwili wypadku hamulce działały sprawnie.

Ponieważ auto było zniszczone, nie udało się przeprowadzić na nim wszystkich testów, takich jak przejażdżka. Śledczy mogli jedynie wymienić zepsute części na nowe, odpalić samochód, sprawdzić działanie hamulców oraz silnika.

 

W listopadzie 2017 roku biegli medycyny sądowej ujawnili także wyniki autopsji. Jako przyczynę zgonu aktora podali pęknięcie kości czaszki i uraz mózgu.

W trakcie badań okazało się, że nie był to atak serca. Badania toksykologiczne potwierdziły niewielką zawartość antyhistaminy we krwi, aczkolwiek aktor nie był pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Jako przyczynę, która mogła doprowadzić do wypadku wykluczono zator tętnicy żylnej i wysokie ciśnienie.

 

Policja najprawdopodobniej wniesie o ponowną ekspertyzę medyczną, żeby poznać przyczynę, która doprowadziła do wypadku  i śmierci Kim Joo Hyuka.


src: (1)

Aktor Kim Joo Hyuk zginął w wypadku samochodowym!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *