[Komentarze] MOMOLAND w świetle kontrowersji związanych z sajaegi

Artykuł: [Oficjalne oświadczenie] MOMOLAND publikuje paragony, potwierdzające sprzedaże

Źródło: OSEN via Naver


 1. [+168, -4] Wysłali te papiery do Hanteo i zostały one odrzucone, ponieważ Hanteo nie uznało ich za wiarygodne. Hanteo poprosiło o dodatkową dokumentację, której nigdy nie śledzili. Właściwie te papiery już zostały odrzucone przez Hanteo.

 2. [+125, -4] Przypominam, że te papiery zostały odrzucone za to, że nie były wiarygodne ㅋㅋㅋㅋ

 3. [+124, -5] Mogą więc wyjaśnić, dlaczego sprzedaże dokonane w dniu 5 i 7 lutego zostały zgłoszone Hanteo 12 lutego, dokładnie po pierwszym tygodniu sprzedaży Seventeen?ㅋㅋㅋㅋ

 4. [+113, -4] Naprawdę myślą, że uwierzymy w to, iż jakaś japońska firma zamówiła 9000 kopii albumu ze sklepu stacjonarnego?

 5. [+46, -4] Jeżeli kopie były sprzedane na japoński event, nie powinny być oznaczone jako „not for sale”… a ich pierwsze oświadczenie mówiło, że było to grupowe zamówienie fanów, nie firmy;; ㅡㅡ ich zdanie zmieniło się już siedem razy do tej pory… jeżeli mieli zamiar kłamać, powinni to przynajmniej przemyśleć. Myślą, że fandomy dadzą temu spokój?;;;

 6. [+34, -4] Laboum użyło wytłumaczenia się firmą ddukbokgi, teraz Momoland tłumaczy się firmą, która wykupiła albumy na event.

 7. [+11, -5] Zajęło im to kilka dni, aby wymyślić to wyjaśnienie

 8. [+9, -2]Dlaczego zbierają ten hejt, podczas gdy inni wykonawcy też stosują sajaegi? Czy nie było sytuacji, gdy zakup zagranicznego klienta nie został doliczony przez Hanteo?


cr.: (1)

7 comments

 1. xiao Reply

  Współczuję dziewczynom, dziś nawet podczas wygranej nie wyglądały na zadowolone. Pewnie się strasznie przejmują tą całą sytuacją. Do tego jeśli ich wytwórnia naprawdę wykupiła te albumy, to ludzie nie powinni obwiniać Momoland, tylko wytwórnie.

 2. Rossellinique Reply

  Jeśli wytwórnia naprawdę wykupiła te albumy..to cóż pogratulować głupoty. Dziewczyny nareszcie zaczęły zbierać pozytywne komentarze a tu takie coś.
  Byłoby cudnie, gdyby ludzie zostawili dziewczyny w spokoju i byli źli na wytwórnię, ale obawiam się że to może być zbyt nierealne.

 3. Neytiri Reply

  Szkoda dziewczyn. Naprawdę miały udany ten ostatni comeback i fajną piosenkę. Wielka szkoda, że przez te kontrowersje popsuje się ich reputacja. Jeśli wytwórnia rzeczywiście dopuściła się takich czynów, to jest to bardzo nierozsądne, tylko szkodzi ich artystom.

 4. Suzzzi Reply

  Jeżeli to agencja wykupiła te albumy to oszustwo i nagrody nie powinny się liczyć

  • xiao Reply

   Akurat jest wiele takich zespołów, których wytwórnie również wykupywaly albumy i niektóre z nich są teraz nawet na topie. A nagród nie wygrywa się tylko za liczbę sprzedanych albumów

  • xiao Reply

   Tzn nie mam 100% pewności czy na pewno ich wytwórnie to zrobiły, mogłem napisać, że wytwórnie tych zespołów zostały o to oskarżone, bo tak naprawdę mało kto się do tego przyzna, ale często widzę, jak ludzie oskarzali o to laboum, teen top i kilka innych zespołów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *