[Korea Południowa] Gubernator Ahn Hee-jung oskarżony o gwałt przez byłą sekretarkę

Ahn Hee-jung znany polityk i gubernator prowincji Chungcheong usłyszał zarzut gwałtu.

Kim Ji-eun wyznała prawdę publicznie jako gość wieczornych wiadomości stacji JTBC. Kobieta planuje wytoczyć proces sądowy przeciwko byłemu szefowi już w czwartek!

Kim zdradziła, że Ahn zgwałcił ją cztery razy w przeciągu 8 miesięcy (od czerwca 2017 roku do lutego 2018 roku). Dodaje, że molestował ją seksualnie przy każdej możliwej okazji.

Ofiara miała zostać zgwałcona przez Ahn w Szwajcarii i Rosji podczas delegacji.

Kim zebrała się na odwagę  by o tym opowiedzieć dopiero kiedy ruch #MeToo zyskał w Korei na popularności, pod koniec stycznia 2018 roku.

„Wcześniej nie miałam odwagi się odezwać. Zainspirowali mnie do tego uczestnicy protestów  #MeToo.

 

Kobieta zdradziła, że Ahn jest bardzo wybuchowym człowiekiem, łatwo go wytrącić z równowagi. Ze strachu nie potrafiła mu się postawić. Dodała także, że martwi się o swoją przyszłość.

Osoba, której się najbardziej boję w rządzie? 5!

Chciałabym po prostu zniknąć po dzisiejszym wywiadzie. Pomyślałam, że pójście do telewizji i nagłośnienie sprawy zapewni mi ochronę chociaż na parę dni. Mam nadzieję, że reszta społeczeństwa mnie poprze. 

 

Kim wyznała, że nie ona jedyna padła ofiarą seksualnej przemocy w biurze Ahn Hee-junga.

Jeszcze tego samego dnia po emisji wywiadu z Panną Kim przedstawiciel rządu zabrał głos w tej sprawie:

Jak widać ruch #MeToo robi duże postępy w walce z patriarchatem. Mam nadzieję, że pomoże on nam wykształcić bardziej przyjazne i bezpieczne dla wszystkich środowisko.”

 

 

Niektórzy twierdzą, że Ahn Hee-jung zrezygnował ze stanowiska. Nie pojawił się jednak żaden artykuł który by to potwierdził.

 


src: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *