Najgorsze wypadki, które zdarzyły się podczas Idol Star Athletics Championships

Lista idoli, którzy złapali kontuzję podczas Idol Star Athletics Championships  (ISAC) rośnie z każdym rokiem i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić.

Oto niektóre z najgorszych kontuzji odniesionych przez idoli podczas tego wydarzenia:

Ungjae (IMFACT)

Ungjae był pierwszym znanym idolem, który odniósł kontuzję podczas ISAC 2018. Doznał kontuzji ramienia podczas występu aerobiku jego grupy i został przewieziony do szpitala w celu leczenia.

Według jego agencji Ungjae już wcześniej zranił swoje ramiona i nie były one w dobrej formie podczas nagrywania. Po zakończenia występu został przewieziony do szpitala z powodu silnego bólu.

Sana (Twice)

Podczas ostatniego ISAC Sana doświadczyła silnego bólu brzucha i została przewieziona do szpitala, gdzie zostało zdiagnozowane u niej zapalenie jelit. Jej stan wymagał odpoczynku, ale na szczęście nie potrzebowała leczenia w szpitalu. Fani martwili się o nią, ale idolka szybko wróciła do zdrowia.

Moonbyul (Mamamoo)

Podczas biegu na 60 metrów, podczas ISAC 2015, Moonbyul doznała okropnego upadku. Idolka upadła na prawą stronę swojej twarz, zraniła też  brodę i nogę. Zeszła z toru utykając, ale wciąż się uśmiechała.

Jako dziecko Moonbyul miała operację brody i kostki u nogi po tym, jak została uderzona przez minibus. Fani martwili się, że druga kontuzja może mieć stały wpływ na jej zdrowie, tak się jednak nie stało. Po upadku raperka uspokoiła swoich fanów, że wszystko z nią w porządku i poprosiła, aby wspierali ją w łucznictwie.

Xiumin (EXO)

Podczas meczu futsalu podczas ISAC 2016 Xiumin zderzył się z zawodnikiem MMA Kim Dong Hyunem i doznał kontuzji nogi. Dostał pomoc od zespołu medycznego ISAC, a następnie został wysłany do szpitala w celu dalszego leczenia.

W szpitalu zdiagnozowano u niego stłuczenie prawego kolana i otrzymał lekki opatrunek w celu ochrony przed obrażeniami. Xiumin wziął udział w występie EXO podczas Golden Disc Awards 2016, ale przez kontuzję jego udział był ograniczony.

Jin (BTS)

Jin również zranił się podczas ISAC 2016. Podczas gry w futsal został przypadkowo uderzony w twarz przez rywala. Otrzymał pierwszą pomoc i wrócił do dormu zespołu. Jin uspokoił swoich fanów za pośrednictwem Twittera.

Leo (VIXX)

Leo również doznał kontuzji podczas gry w futsal, ale jego kontuzja miała miejsce w 2013 roku. Został ranny i musiał opuścić miejsce w gipsie i o kulach. Z powodu kontuzji nie mógł wziąć udziału w programie „Let’s Go! Dream Team” i nie był w stanie tańczyć podczas występów VIXX w programach muzycznych.

Tao (EXO)

Podczas wydarzenia w 2013 roku Tao brał udział w konkurencji skoku wzwyż, źle wylądował po nieudanej próbie. Widać było, jak chwycił się za dolną część pleców. Później przeszedł dodatkowe leczenie.

JacksonJinyoung  (Got7)

Podczas ISAC 2015 zarówno Jackson jak i Jinyoung doznali małych kontuzji. Ich obrażenia nie były poważne, ale nosili opatrunki gipsowe, aby przyspieszyć proces leczenia i zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Seolhyun (AOA)

Seolhyun została zmuszona do zrezygnowania z aktywności grupy po tym, jak doznała poważnej kontuzji nogi podczas ISAC 2014. Zraniła swoje prawe kolano podczas przygotowań do zawodów curlingu. Przez kontuzję nie mogła uczestniczyć w promocji piosenki „Miniskirt”.

Woohyun (Infinite)

Futsal to jeden z najbardziej niebezpiecznych sportów podczas ISAC. W 2014 roku Woohyun zranił swoje ramię podczas gry.

W 2017 roku trzy latach od wypadku na ISAC, Woohyun stwierdził, że jego ramię zostało całkowicie zniszczone mimo wyzdrowienia. Stracił tkankę chrzęstną  i według jego lekarza w miarę starzenia się, będzie rozwijać się chroniczny ból .

Jego kontuzja zmusiła go do trwałej zmiany trybu pracy. Nie jest w stanie uprawiać już sportów kontaktowych. Zamiast tego biega.

Bora (ex-Sistar)

Bora  była jedną z pierwszych idolek, które doznały obrażeń podczas ISAC. W 2013 roku uszkodziła nogę podczas biegu na 100 metrów. Jej agencja oznajmiła, że jest to małe obrażenie i nie wymaga dodatkowego leczenia.


cr.: (1)

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *