[Komentarze] Tao przegrał ostateczną rozprawę sądową z SM

Artykuł: Odpowiedź SM, ”Były członek Exo Tao przegrał ostateczną rozprawę sądową… Zrobimy co w naszej mocy, aby polepszyć kulturę koreańsko – chińską.”
Źródło: Sports Seoul via Naver
 1. [+2,556, -44] Proszę przestańcie robić przesłuchania dla chińskich trainee. Jeśli już musicie to bierzcie ich z Hong Kongu lub Tajwanu. Stamtąd wszyscy byli cicho…
 2. [+1,676, -20] Po prostu chce zarabiać w Chinach, teraz kiedy stał się sławny, czyż nie? Jest kilku takich i przez nich inni Chińczycy, którzy pracują w Korei muszą znosić rasistowskie wyzwiska.
 3.  [+1,025, -23] A ja wciąż nie wiem czemu płakał w ”Law of the Jungle” ㅋㅋ
 4. [+721, -35] Wygląda po prostu wrednie
 5. [+129, -2] To było właściwe orzeczenie, nieważne jak bardzo nienawidzisz SM… Przeczytał kontrakt, wiedział, że to było 10-letnie zobowiązanie. SM zainwestowało w niego tyle pieniędzy z tego powodu…
 6.  [+124, -4] SM musi otrzymać rekompensatę za wszystkie straty, które otrzymało od kwietnia 2015 i usunąć go z Korei, aby to się nie powtórzyło. Zróbcie to dla precedensu, ponieważ wątpię, że zapłaci.
 7. [+119, -2] Nigdy nie sądziłem/am, że będę popierać SM, ale to robię… czyż nie jest on najbardziej bezużytecznym z tych, którzy uciekli?
 8. [+78, -1] Po prostu przestańcie dodawać zagranicznych członków. Wiem, że to dla zagranicznych posunięć, ale oni powodują tylko skandale.

  cr.: (1)

6 comments

 1. MagicznyKokietek Reply

  nie wiem o kij tu chodzi, ale wiem jedno
  ten cały Tao jest piękny i to bardzo ♥.♥

 2. Suzzzi Reply

  Tao wniósł wniosek o unieważnienie kontraktu z SM no i toczy się proces sądowy.
  Wiedział co podpisuje, może SM również nie było fair zostawiając go z problemami zdrowotnymi ale dla swojego dobra powinien isc z agencją na ugodę.

  • Malina Reply

   Zgadzam się.
   Inaczej by wyglądała sytuacja, gdyby po odejściu walczył z nimi, jednocześnie rezygnując z show biznesu (choćby na okres trwania procesu/umowy). Wiadomo, ktoś może czuć się źle, może się czuć źle w Korei i ogólnie mieć dość.
   Jednak on odszedł, gdy miał już wyrobioną pozycję (dzięki SM) i teraz promuje się u siebie w Chinach. Nie na darmo mówią „nie gryź ręki, która jeść daje”. Bez SM nie miałby tylu fanów i takich hajsów i powinien mieć to na uwadze.
   Lubiłam go w EXO i dalej lubię, ale uważam, że takie wypięcie się na agencję (choćby najgorszą), która w nas zainwestowała i jednak nas stworzyła, jest niezbyt fair.

 3. Neytiri Reply

  Powinien iść na ugodę tak jak Luhan i Kris. Było wiadomo, że o ile może się uwolnić z kontraktu z SM i kontynuować karierę w Chinach, bo tam SM nie będzie mogło go blokować. To w Korei jest spalony i będzie tak czy siak musiał SM wypłacić rekompensatę czy jakiś profit, za te lata do końca trwania kontraktu, czyli do 2022. Dobrze wiedział na przykładach innych ex członków EXO jak to wygląda. Sądzę, że z takim orzeczeniem sądu się liczył i nawet w tym wypadku wyjdzie na plus.

 4. Liiliin Reply

  Jakby już nie mogli skończyć tego tematu i pójść na jakąś ugodę. Trwa to już trzy lata i właściwie nic od tamtej pory się nie zmieniło :’)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *