Sąd odmówił aresztowania polityka oskarżonego o gwałt

Sąd w Seulu odmówił wydania nakazu aresztowania byłego gubernatora prowincji Chungcheong Ahn Hee-Junga oskarżonego o przestępstwa na tle seksualnym.

Ahn został oskarżony przez byłą sekretarkę, która twierdzi, że była zmuszana do uprawiania z nim stosunków płciowych. Do gwałtów miało dojść parę razy w ciągu ostatnich 8 miesięcy, w trakcie zagranicznych podróży służbowych.

Prokuratorzy złożyli w ubiegły piątek wniosek o nakaz aresztowania polityka pod zarzutem molestowania seksualnego i nękania związanego z nadużyciem władzy zawodowej.

Zeznania byłej już sekretarki Kim Ji-eun wstrząsnęły Koreą Południową. Kobieta zdecydowała się opowiedzieć o wszystkim co ją spotkało w telewizji. Ahn zrezygnował ze stanowiska gubernatora, jak tylko te informacje obiegły kraj. Przeprosił publicznie, ale nie przyznał się do zarzucanych mu win. Utrzymuje, że ich stosunki były konsensualne.

Sąd Okręgowy w Seulu podjął decyzję, że póki co nie wyda nakazu aresztowania polityka, gdyż istnieje niewielkie ryzyko, że Ahn ucieknie, bądź też zniszczy dowody świadczące o przestępstwie. Były gubernator odmówił stawienia się na rozprawie wyznaczonej pierwotnie na poniedziałek, sąd zgodził się więc przesunąć przesłuchanie na środę.

Jak się okazuje Panna Kim Ji-eun nie była jedyną ofiarą. W międzyczasie druga kobieta złożyła oświadczenie na policji, że ona także była wykorzystywana seksualnie przez Ahn Hee-Junga. Prokuratura aktualnie bada sprawę.

Podczas niedzielnego protestu grupa kobiet ujawniła, że reprezentują dwie kobiety, które współpracowały z Ahn w trakcie jego kampanii prezydenckiej w zeszłym roku. Jedna z nich miała zostać obmacana przez polityka podczas kolacji, druga w windzie.


img cr: Yonhap
src: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *