[Sugar Man 2] B1A4 i MONSTA X złożyli hołd artystom z przeszłości

1 kwietnia w odcinku programu “Sugar Man 2” uczczono pamięć zmarłych artystów.

Program zaprasza muzycznych weteranów, popularnych artystów z przeszłości, którzy jakiś czas temu zniknęli ze sceny muzycznej.

Młodzi artyści, w tym również idole występują z coverami ich legendarnych utworów, przywracając je do życia i nadając im nowego brzmienia. Pod koniec odcinka widownia głosuje na swój ulubiony występ.

 

MONSTA X i B1A4 to grupy idoli, które zmierzyły się ze sobą we wczorajszym odcinku programu. Wystąpili oni z utworami tragicznie zmarłych piosenkarzy.

 

Pierwszym z nich był Kim Sung Jae. Który zadebiutował w 1990 roku, jako członek popularnego hip-hopowego duetu Deux. Zarówno jako członek Deux jak i artysta solowy wydał wiele niezapomnianych utworów, które często są coverowane przez dzisiejszych artystów.  Zmarł bardzo młodo, w wieku zaledwie 23 lat w 1995 roku. Dokładna przyczyna jego śmierci nie jest znana do dziś.

Wczorajszy odcinek obejrzał jego młodszy brat, Kim Sung Wook z Jiny (Diva) oraz aktorką Lee Bon. Jiny była niegdyś tancerką w tle dla Kim Sung Jae. Lee Bon natomiast jego przyjaciółką ze szkoły średniej.

 

W hołdzie artyście członkowie MONSTA X przygotowali składankę hitów Deux:

Innym artystą wspomnianym w programie był Choi Jin Young, który promował się pod scenicznym pseudonimem SKY.

Początkowo zadebiutował jako aktor. Jego muzyczna kariera była krótka (1999-2004), ale bardzo intensywna i udana. Jeden z jego najbardziej rozpoznawalnych utworów  było „Forever”. Rockowa ballada, którą nagrywał 1,200 godzin próbując odnaleźć wersję, która najbardziej go zadowala. W 2010 roku popełnił samobójstwo.

W odcinku wystąpił jego najlepsi przyjaciele: kompozytor utworu „Forever” – Jo Jang Hyuk, Go Sung Jin oraz Kang Hyun Su (V.one).

Chcąc uczcić jego pamięć członkowie B1A4, Sandeul, CNU oraz Jin Young przygotowali składankę jego utworów:

 

 

 

Punktem kulminacyjnym programu są występy podlegające ocenie widowni. Tutaj MONSTA X i B1A4 przygotowali prawdziwe klasyczne hity!

 

MONSTA X wystąpili z utworem Kim Sung JaeAs I Told You”.

B1A4 zachwycili wrażliwością w swojej wersji utworu Choi Jin Younga – “Forever.”

 

Widownia oceniła występ B1A4 wyżej i to oni zwyciężyli we wczorajszym odcinku.

A Wam, który występ podobał się bardziej?


Src: (1)

1 Comment

  1. MartaMx3 Reply

    Sandeul ma piękną barwę głosu, jak go słucham to mam wrażenie że moje emocje buzują, jest niesamowity <3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *