10 niezapomnianych momentów w 6-letniej karierze EXO!

Od debiutu w roku 2012, EXO stało się jedną z najbardziej znanych K-popowych grup. Ich ciężka praca i poświęcenie dało im wiele nagród i osiągnięć. Pobijali kolejne rekordy, nie zapominając o dawaniu świetnych występów i serwowaniu niesamowitej muzyki. Powspominajmy osiągnięcia i momenty w karierze EXO, które dostarczały najwięcej emocji przez te sześć lat.

Pierwsza wygrana

W sercach EXO-L na pewno do dziś pozostaje moment pierwszej wygranej EXO w programie muzycznym. Wtedy najbardziej było widać, jak cieszą się z lat ciężkiej pracy, która się opłaciła. Nieważne, ile razy ogląda się to nagranie, przemowa lidera Suho zawsze wzrusza.

„Growl” hymnem całego K-popu

„Growl” to utwór, którego musi posłuchać każdy fan K-popu! Chwytliwy refren, układ taneczny, którego chcą się nauczyć wszyscy… właśnie to posiada „Growl”! Zobaczcie zestawienie idoli, tańczących do tego hitu!

Królowie nagród głównych

Fani lubią nazywać zespół „maszyną do zbierania daesang’ów” i patrząc na osiągnięcia EXO, nie można nie zgodzić się z tym mianem. Zgarnęli do tej pory ponad 20 głównych nagród na różnych galach i posiadają nawet rekord Guinessa w ilości zdobytych nagród na Mnet Asian Music Awards. EXO od 2013 roku wygrało 5 razy z rzędu nagrodę w kategorii album roku. Zobaczcie poniżej odbiór szóstego MAMA Daesang w zeszłym roku!

Trasy koncertowe, robiące wrażenie

EXO odbywa obecnie czwarta światową trasę „EXO Planet #4 – The EℓyXiOn”, pokazując jak zwykle spektakularne występy. Bilety na pierwsze trzy koncerty wyprzedały się w 0,2 sekundy, co pobiło ich własny rekord, wynoszący 0,4 sekundy podczas drugiej trasy. Ich druga trasa była do tej pory największą, zebrała ponad 740 000 fanów z całego świata i jedyne, czego możemy sobie życzyć, to jeszcze więcej epickich koncertów w ich wykonaniu.

Niesamowita podgrupa

EXO-CBX to pierwsza podgrupa EXO, składająca się z Chena, Xiumina oraz Baekhyuna. Trzech członków zadebiutowało w 2016 roku z „Hey Mama!”. Piosenka od razu stała się ogromnym hitem: ich album stał się najlepiej sprzedającym wydaniem wśród podgrup w 2016 roku. EXO-CBX zadebiutowało także w 2017 roku w Japonii, a obecnie przygotowuje się do koreańskiego comebacku w kwietniu.

Solowe aktywności

Wydaje się niemożliwym, żeby wszystkich 9 członków radziło sobie świetnie w solowych aktywnościach. A jednak, kariera aktorska D.O coraz bardziej się rozkręca, Suho dostaje role w dramach i musicalach, Baekhyun, Chen, Xiumin i Chanyeol tworzą poruszające soundtracki do dram, Kai prezentuje niesamowite występy taneczne, a Sehun coraz częściej pojawia się na okładkach znanych czasopism.

Lay także jest aktywny jako solowy artysta w Chinach! Jego pierwszy mini album „Lose Control” zrobił furorę zarówno w Chinach, jak i Korei.

Różnorodność konceptów

Życie z EXO nigdy nie jest nudne, każdy comeback pokazuje nową stronę zespołu. Ich koncepty skaczą od bycia wilkami po walki jako superbohaterowie. Eksperymentują także z muzyką, sięgając po takie gatunki jak EDM, R&B oraz hip hop.

Czterokrotne przekroczenie miliona sprzedaży

EXO to prawdziwe potwory, jeżeli chodzi o sprzedaże albumów. Ich cztery albumy studyjne przekroczyły milion sprzedanych sztuk. W 2013 roku EXO było pierwszą grupą w przeciągu 12 lat, która sprzedała ponad milion fizycznych kopii swojego pierwszego albumu i kontynuowali tę passę z „Exodus”, „Ex’Act” oraz „The War”.

Show fontann w Dubaju z piosenką „Power”

Rok 2018 rozpoczął się dla EXO i EXO-L bardzo ekscytująco. „Power” stało się pierwszą K-popową piosenką, która została odtworzona na The Dubai Fountain, największym systemie tańczących fontann, który znajduje się na jeziorze Burdż Chalifa w Dubaju. Siedmiu członków poleciało tam, aby wziąć udział w show. Pojawiły się również tłumy fanów.

#EXOlympics

EXO było jedyną K-popową grupą oraz jednymi z dwóch K-popowych artystów, którzy wystąpili podczas zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Wiele platform medialnych pisało o zespole, zachwycając się ich niesamowitym występem.

Właśnie tak narodziły się legendy? Dokładnie! Ale historia EXO nie dobiega jeszcze końca. EXO-L mogą spodziewać się masy innych występów, nagród, wzruszających i śmieszących momentów. Życzymy Wam wielu kolejnych lat spędzonych z EXO!


cr.: (1)

8 comments

 1. vet Reply

  Jest wiele do zapamiętania – fakt. Ale jest jedna rzeczy o której wszyscy powinniśmy zapomnieć – wolf XDDDD

 2. xiao Reply

  EXO (wedlug innych) miało być największym niewypałem SM, więc cieszę się, że aż tyle osiągnęli♡

 3. Sehunnie Reply

  Chogiwa xDDD

  Każdy to kocha… Nie da się zapomnieć nawet jeśli się chcę…

 4. Neytiri Reply

  We Are One! EXO Saranghaja! <3
  Dziękuję za ten wpis, wzruszyłam się 🙂 Tak szybko te 6 lat zleciało, tyle wspaniałych wspomnień otrzymaliśmy dzięki EXO 🙂

 5. Chanchan Reply

  Ahh, aż się wzruszyłam. Co prawda kolejna rocznica już minęła, ale nadal nie mogę uwierzyć, że to już sześć lat. Kocham chłopców i cieszy mnie ich każdy sukces. Długo i ciężko na to pracowali i – jak widać – opłacało się. We are one!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *