Niesamowity wzrost pozycji piosenki Nilo na listach przebojów budzi kontrowersje

Solowy artysta Nilo w świetle poważnych oskarżeń o manipulowanie listami przebojów.

Utwór Nilo „Pass”, który został wydany w listopadzie 2017 roku, wskoczył na pierwsze miejsce notowania w czasie realnym Melon z dnia 12 kwietnia i utrzymywał tę pozycję przez kilka godzin. Oskarżenia stały się poważne, ponieważ wzrosty w godzinach nocnych są zdominowane głównie przez grupy, posiadające olbrzymie fandomy, które streamują, podczas gdy reszta ludzi śpi. Piosenka TWICE – “What is Love?” spadła poniżej pierwszej dziesiątki w ciągu dnia po wcześniejszym osiągnięciu 1 pozycji, ale „Pass” utrzymało się na szczycie powyżej utworów EXO-CBX, Wanna One i EXO.

Źródło z Major7 Company, która jest odpowiedzialna za aktywności promocyjne w agencji Nilo Limez Entertainment, skomentowała:

„Nie podjęto żadnych nielegalnych działań na notowaniach. Oskarżenia o manipulację są nieprawdziwe.

„Jako agencja, która używa marketingu poprzez media oraz stosuje marketing wirusowy, Limez Entertainment posiada strategię opartą na ich doświadczeniu, więc właśnie w taki sposób został osiągnięty ten wynik.”

Wiele razy zwrócono również uwagę na posty na stronie programu MBC „Radio Star”. Pojawiło się ich wiele w okresie od 5 do 8 kwietnia i były prośbami o zaproszenie Jang Deok Cheol do udziału w programie. Utwór Jang Deok Cheol – „Good Old Days” wcześniej gwałtownie podskoczył w notowaniach i wciąż znajduje się wysoko na listach. Jeden z postów z 6 kwietnia prosił o „kombinację legend we wspinaniu się w notowaniach Jang Deok Cheol oraz Nilo”, ale było to przed tym, jak utwór Nilo znalazł się nagle tak wysoko. Inny post z 7 kwietnia nosi tytuł „Jang Deok Cheol, Nilo, Lee Jun Ho”, a wszyscy ci artyści należą do Limez Entertainment.

Problemem jest też różnica w pozycjach na poszczególnych stronach muzycznych.


cr.: (1)

2 comments

  1. Mila Reply

    Obserwuję sytuację na koreańskich forach i tam zdecydowanie więcej osób ma pretensje i oczekuje wyjśnień, dlatego ich oppa nie jest no. 1 niż rzeczywiście czy wytwórnia podjęła się nielegalnych działań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *