9 zespołów, których kontrakty kończą się w przyszłym roku

Te dziewięć zespołów będzie musiało zdecydować, czy przedłużyć swoje kontrakty w przyszłym roku.

1. B.A.P

B.A.P zadebiutowali w 2012 roku pod agencją TS Entertainment. W 2014 roku zespół złożył pozew przeciwko agencji, chcąc unieważnić kontrakty z powodu niesprawiedliwych warunków pracy i podziału zysków. W 2015 roku B.A.PTS Entertainment doszli  do porozumienia, ale znając historię relacji między obiema stronami można zrozumieć obawy fanów dotyczące rozpadu grupy.

2. VIXX

VIXX należy do Jellyfish Entertainment i zadebiutowali w 2012 roku. Do tej pory nie doszło do żadnego konfliktu pomiędzy obiema stronami, a członkowie zespołu chcą kontynuować swoją działalność jako grupa.

3. NU’EST

NU’EST to zespół Pledis Entertainment, który zadebiutował w 2012 roku. Nie pojawiły się żadne publiczne spory pomiędzy grupą, a ich wytwórnią, ale ostatnie miesiące nie były dla zespołu łatwe ze względu na oskarżenia Baekho dotyczące molestowania seksualnego (ostatecznie został z nich oczyszczony). Fani martwią się, że kontrakty NU’EST mogą nie zostać odnowione , gdyż grupa miała przerwę i nie nagrała żadnego pełnego albumu od czasu „Bridge the World”.

4. BTOB

BTOB zadebiutowali w 2012 roku, a ich agencją jest Cube Entertainment. Zespół odniósł spory sukces i nie ma żadnych oznak, które wskazywałyby na to, że członkowie nie chcą odnowić kontraktów z Cube. Mimo to fani muszą pamiętać o tym, że 4MINUTE, które również należały do tej samej wytwórni, rozpadły się po siedmiu latach.

5. Wanna One

Wanna One to zespół, który powstał dzięki programowi „Produce 101” i zadebiutował pod YMC EntertainmentCJ E&M w 2017 roku. Popularna grupa jest aktywna od niecałego roku, ale ich kontrakty skończą się 31 grudnia 2018 roku. 31 stycznia ukazała się informacja, że możliwe jest przedłużenie kontraktów Wanna One do lutego 2019 roku. W odpowiedzi YMC ogłosiło, że chociaż podczas rozmów poruszono tę kwestię, to nie była ona szczegółowo omówiona.

6. EXID

EXID zadebiutowały w 2012 roku pod AB Entertainment, a obecnie oprócz agencji, w której zadebiutowały, zajmuje się nimi również Banana Culture Entertainment. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy kontrakty dziewczyn zostaną przedłużone.

7. AOA

AOA zadebiutowały w 2012 roku i należą do wytwórni FNC Entertainment. Mimo tego, że dwie członkinie odeszły z wytwórni, to fani wierzą, że pozostała szóstka będzie w stanie kontynuować działalność zespołu w 2019 roku.

8. Hello Venus

Hello Venus zostały stworzone w 2012 roku przez Tricell Media. Debiut zespołu był dobry, ale aktywności grupowe zaczęły się zmniejszać, gdy członkinie coraz bardziej angażowały się w działalność solową. Ostatni pełny album grupy ukazał się 2016 roku i od tego czasu w fanach rośnie obawa, że koniec Hello Venus jest bliski.

9. FIESTAR

FIESTAR zadebiutowały w 2012 roku pod Kakao M (dawniej LOEN Entertainment). Przez dwa lata Fiestar tworzyły muzykę w podwytwórni Collabodadi zanim nie została ona rozwiązana i grupa wróciła do  LOEN Tree. Do tej pory nie wiadomo, czy umowa FIESTARKakao M zostanie odnowiona.


cr.: (1)

8 comments

 1. limelinkaaa Reply

  Hm… Z niecierpliwoscia czekam na rozwoj wydarzen. Same dobre zespoly…

 2. Villemo Reply

  Mam nadzieję, że B.A.P mimo wszystko się nie rozpadnie. Cała ta sytuacja z pozwem na pewno ich do siebie zbliżyła jeszcze bardziej, więc liczę, że po odejściu z T$ dołączą do jakiejś innej wytwórni, lub założą własną (z tym może być ciężko, wiadomo, potrzebny jest duży nakład finansowy).
  Mam pytanie, orientujecie jak wygląda sytuacja z EXO? W końcu to też „rocznik” ’12, więc im chyba też kończy się kontrakt w przyszłym roku. Chyba że SM podpisuje umowy na jakiś inny okres czasu? Nie jestem pewna, dlatego wolę się spytać;)

  • Min Yeri Reply

   Co do kontraktów w sm też nie wiem jak to jest ale wątpię że dopuszczą do rozpadu ich głównego źródła zarobku czyt. Exo

   • Villemo Reply

    Szczerze, to nie myślałam w ogóle w kontekście ich rozpadu, bo też uważam, ze SM nie da im się rozpaść, nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja. Chodziło mi tylko o możliwą datę końca ich kontraktów;))
    Ale i tak, dzięki za odpowiedź ^^

  • Mirai Reply

   Z tego co wiem, to EXO ma kontrakt do 2022r. Dlatego m.in. Kris i Luhan musieli zgodzić się, że do tego czasu nadal będę w Korei promowani przez SM. Z tego wynika, że od razu dostali kontrakt na 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *