Szpital przeprasza za wypadek podczas operacji Han Ye Seul

Han Ye Seul jest obecnie leczona po medycznym wypadku, który nastąpił podczas operacji usunięcia tłuszczaka. Szpital wydał już przeprosiny.

Aktorka po raz pierwszy wyjawiła, co się stało, udostępniając zdjęcie operowanego miejsca oraz wyraziła swój smutek i frustrację 20 kwietnia na Instagramie. Szpital CHA Gangnam Medical Center wydał oświadczenie, w którym opisał, co stało się podczas operacji. Wyjaśniono, że jej skóra została spalona przez podgrzewane narzędzie.

23 kwietnia, Han Ye Seul udostępniła kolejne zdjęcie, ukazujące obecny stan blizny i stwierdziła, że jej serce tonie w tej sytuacji. CHA Gangnam Medical Center tego samego dnia wydało informację prasową, w której napisano:

„Po pierwsze, jeszcze raz wyrażamy nasze przeprosiny w związku z tym, do czego doszło z powodu pomyłki podczas operacji tłuszczaka Han Ye Seul, a także ponownie potwierdzamy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby rana zagoiła się tak szybko, jak to możliwe.”

„Sądząc po zdjęciach, które zostały ostatnio opublikowane w internecie, wydaje się, że bliznę będzie można zminimalizować, poprzez zabiegi chirurgii plastycznej.”

„Ponieważ wydaje się to być bardzo poważne dla kogoś, kto nie jest lekarzem, w pełni rozumiemy, że ból psychiczny, którego doświadczyła Han Ye Seul był bardzo duży, dlatego jeszcze raz przepraszamy.”

„Specjalista medyczny z zakresu chirurgii plastycznej stwierdził, że obecnie blizny w miejscu zranienia można skorygować, dzięki precyzyjnym technikom szycia chirurgii plastycznej.”

„Dołożymy wszelkich starań, aby Han Ye Seul mogła zostać poddana fachowemu leczeniu.”

„Jeszcze raz przepraszamy za przysporzenie nieoczekiwanych szkód i obaw, a także obiecujemy, że jako odpowiedzialna instytucja medyczna włożymy w to swój wysiłek.”

Szpital poinformował także w wiadomościach, że prowadzą obecnie rozmowy z agencją Han Ye Seul odnośnie wypłacenia odszkodowania, jednak póki co, nie mogą nic więcej na ten temat powiedzieć.

Późnym wieczorem, 23 kwietnia, aktorka ponownie opublikowała na swoim Instagramie post, w którym po otrzymaniu wsparcia od fanów, pisze:

„Dziękuję. Znajdę siłę.”

Tymczasem oburzenie, które wywołał ten incydent, skłoniło ludzi do złożenia internetowej petycji w porozumieniu z władzami, których tytuły to:

„Prośba o dokładne zbadanie medycznego wypadku Han Ye Seul”

„Prosimy o ustanowienie prawa, które zwolniłoby ofiarę z ciężaru dowodu w przypadku wypadków medycznych (Incydent Han Ye Seul).”

Jedna z osób, zamieściła w swojej petycji:

„Boję się, że ja i moja rodzina możemy stać się ofiarą tego medycznego profesjonalisty. Bazując na prawie pacjenta do wiedzy, proszę o stworzenie systemu, w którym udostępniane będą szczegóły wypadków oraz informacje o powiązanych placówkach, a także specjalistach, gdy dojdzie do incydentu. Chciałbym także, aby uznawane to było za niewłaściwe leczenie.”


cr.: (1)

2 comments

  1. Suzzzi Reply

    Widziałam te zdjecia na insta jej, tez bym była załamana na jej miejscu.

  2. Rossellinique Reply

    W pierwszej chwili pomyślałam, że pewnie nadmiernie panikuje, ale zobaczyłam te zdjęcia na insta i… masakra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *