Park Bom w wywiadzie wyjaśnia wszystko o incydencie z „narkotykami”

24 kwietnia program stacji MBC „PD Notebook” poruszył temat incydentu z Park Bom, która przywiozła amfetaminę do Korei.

Jeszcze tego samego dnia Park Bom była najczęściej wyszukiwaną osobą na Naver. Ludzie szukali szczegółowych informacji o incydencie.

Park Bom 26 kwietnia spotkała się ze Sports Kyunghyang na specjalny wywiad, aby wypowiedzieć się na temat zaistniałej sytuacji.

„Znajomy się ze mną skontaktował, więc obejrzałam ‚PD Notebook’ z moimi rodzicami. Wydawali się niewzruszeni słowem ‚narkotyki’, jedynie wzdychali. Ciężko jest tak widzieć moich rodziców. Kiedy informacje o narkotykach zostały ujawnione po raz pierwszy, spytali mnie ‚Naprawdę to zrobiłaś?’ – teraz jedynie wzdychają.

Jeśli brałabym narkotyki chociaż raz, nie czułabym, że to niesprawiedliwe wysłuchiwać takich rzeczy. Naprawdę nigdy nie zażywałam narkotyków. Było prowadzone śledztwo, ale nie zostałam oskarżona.

Jestem chora. Biorę leki od czasów gimnazjum i liceum. To ADD (Attention Deficit Disorder – zespół zaburzeń koncentracji uwagi), które jest przypadłością słabo znaną w Korei. Thomas Edison też na to cierpiał. Nazwa choroby zaczęła być niedawno znana, ale nie ma na to odpowiedniego leku, więc zażywam leki na ADHD. Ponieważ nie jest to odpowiedni lek, ciężko jest przetrwać chorobę.

Stałam się znana jako przemytniczka narkotyków, kiedy przywiozłam Adderall. W Stanach Zjednoczonych jest to znany lek używany do leczenia chorób takich jak moja. Jest to coś, co stało się po części przez moją ignorancję w procesie przywiezienia go, ale frustrującym jest słuchanie, że ten lek to 100 procent amfetaminy. Nazywanie tego narkotykami, ale czy to nie jest coś, czego nie mogę nie brać, żeby się leczyć?”

Park Bom odwołała się również do plotek o tym, że ma 40 lat (w koreańskim systemie).

„Spytajcie moich przyjaciół. Urodzona w 1984, mam 34 lata (w zachodnim systemie). Czy ma sens to, że jestem starsza od mojej starszej siostry?

Minęło kilka lat odkąd przestałam śpiewać. Ponieważ dostawałam tyle hejtu, nie chciałam nawet być piosenkarką. Jednak po emisji ‚PD Notebook’ poczułam, że muszę być piosenkarką. Nie mogę poddać się z tym czego chcę najbardziej i w czym jestem najlepsza tylko dlatego, że zastraszona przez nieporozumienie. Jestem wdzięczna YG, które mnie wychowało i chcę również okazać wielką wdzięczność Yang Hyun Sukowi. Ludzie pytają mnie czy czuję do nich nienawiść, ale to nie prawda. Pragnę dobrze powrócić jako piosenkarka, abym mogła kupić duży budynek dla moich rodziców, którzy tak wiele przeze mnie wycierpieli.”

Piosenkarka pojawiła się na wywiadzie ubrana w sukienkę w śliwkowym kolorze i jeansową kurtkę.

„Kupiłam te ubrania pięć lat temu. Nie kupowałam nawet odpowiednio ciuchów przez pięć lat. Nawet idąc ulicą, bałam się, że ludzie coś do mnie powiedzą. Nie mam samochodu, więc muszę przemieszczać się wśród ludzi. Nie jestem dobra w piciu, ale są momenty kiedy piję. Serce mnie boli, ale zmuszam się aby to przetrwać. Jeśli ludzie zrozumieliby moją sytuację, nie bardzo, ale chociaż trochę, myślę że mogłabym znowu śpiewać. Moglibyście, proszę, mnie obserwować?”

Po emisji „PD Notebook” napisała długą wiadomość do fanów na jednym z portali społecznościowych, ale ostatecznie nie opublikowała jej i podzieliła się postem z reporterem. Wiadomość zawiera wyjaśnienia na temat ADD, zwróciła się również do fanów „Moje serce naprawdę bolało przez to, że nic wam nie mogłam powiedzieć… Nie wiecie jak wdzięczna jestem i jak bardzo mnie to boli, z powodu moich fanów i naszych fanów 2NE1 czekających na nas, nawet kiedy pracujemy indywidualnie”. Zakończyła wiadomość słowami „Przepraszam za brak odwagi do napisania wcześniej, to był mój czas na życie ze złamanym sercem, przepraszam również za sprawienie kłopotu tak wielu osobom”.


cr.: (1)

4 comments

  1. Kasiek Reply

    Mam nadzieje ze się od niej odczepia i będzie mogła wrócić z pięknym albumem. Życzę jej wielkiego sukcesu.

  2. Neytiri Reply

    Bardzo dobrze, że jasno i wprost wyjaśniła sprawę. Tylko czemu dopiero teraz? Naprawdę nie rozumiem tej taktyki nabierania wody w usta kiedy ludzie bezpodstawnie obrzucają błotem. Tak nie może być, takie sprawy trzeba od razu wyjaśniać i prostować. Życzę Bom wiele siły i powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *