Fantagio jest badane pod kątem potencjalnego naruszenia praw w zakresie zarządzania

Zgodnie z serwisem informacyjnym Edaily agencja Fantagio jest obecnie badane pod kątem tego, czy przestrzega przepisów dotyczących zarządzaniem przemysłem rozrywkowym.

Anonimowe źródło zdradziło serwisowi, że Koreański Związek Zarządzania Przemysłem Rozrywkowym (CEMA) obecnie czeka na odpowiedź agencji w sprawie spełnienia warunków i podjęcia dalszych kroków. Odpowiedź musi przyjść w ciągu 90 dni. Źródło z CEMA stwierdziło:

„Obecnie sprawdzamy z członkami firmy Fantagio  sugestie i ustalamy prawdę”.

Artykuł 26 ustawy o rozwoju publicznego przemysłu kultury i sztuki określa następujące wymagania:

1. Osoby planujące pracować w publicznej kulturze i sztuce muszą być zarejestrowane przez Ministerstwo Kultury. Dotyczy to również sytuacji, gdy warunki wstępnej rejestracji uległy zmianie.

2. Osoby  próbujące zarejestrować się inną metodą, niż ta wymieniona w sekcji 1. muszą spełnić następujące wymagania:

1. Musisz spełnić jedną z następujących kategorii. Jednakże jeśli jesteś korporacją musi ona dotyczyć więcej, niż jednego członka zarządu:

A. Co najmniej 2 lata doświadczenia w branży planowania publicznej kultury i sztuki.

B. Kompletny program dotyczący planowania kultury i sztuki publicznej, który jest realizowany i określany przez Departament Sportu, Kultury i Turystyki.

Potencjalnym problemem Fantagio jest fakt, że główny akcjonariusz spółki JC Group zwolnił byłego prezesa  Na Byung Soona co spowodowało, że opuścił on firmę w styczniu. Dochodzenie sprawdzi, czy JC Group spełnia powyższe wymagania z pozostałymi członkami zarządu Fantagio.

Podobno ostatnio aktorka Kang Han Na i kilku innych aktorów wyrazili chęć opuszczenia Fantagio. Fakt, że firma może działać nielegalnie z powodu nie otrzymania certyfikatów przez członków zarządu został uwypuklony.

Wcześniej komisja CEMA, której zadaniem jest określenie etyki, nagrody i kary badała osobny przypadek dotyczący pozwania młodej aktorki o wypowiedzenie umowy ze swoją agencją. W toku dochodzenia ustalono, że agencja działała bez pozwolenia i jej kontrakt uznano za nieważny. Orzeczenie w tej sprawie może mieć wpływ na rezultat sprawy Fantagio. Ze względu na fakt, że Fantagio  jest firmą notowaną na giełdzie papierów wartościowych, to najprawdopodobniej otrzyma sankcje na swoje akcje, jak również inne działania następcze.

Fantagio jest obecnie domem dla takich gwiazd jak: 5URPRISE, Ong Seong Woo (Wanna One), Weki Meki, Hello Venus, ASTRO.

Prawa dotyczące pracy w publicznym przemyśle kultury i sztuki powstały w 2014 roku i były następstwem sprawy wymuszonej prostytucji Jang Ja Yeon z 2009 roku.


cr.: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *