Reżyser Cho Hyun Hoon przyznaje się do molestowania kobiety i wydaje oficjalne przeprosiny

Cho Hyun Hoon po przyznaniu się do winy wydaje oficjalne przeprosiny w tej sprawie.

27 kwietnia Cine21 potwierdziło, że reżyser przyznał się do zarzucanych mu czynów: w 2013 roku podczas przyjęcia na festiwalu filmowym molestował on seksualnie kobietę siedzącą z nim przy stole.

Według doniesień Cho Hyun Hoon znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, kiedy złapał za piersi siedzącą naprzeciw niego kobietę.

 

Pokrzywdzona skomentowała:

“Nie potrafiłam wydać z siebie żadnego dźwięku. Widziałam, że się nie kontrolował, bałam się tego, co zobaczyłam w jego oczach.”

Następnie dodała, że Cho Hyun Hoon próbował się z nią wielokrotnie kontaktować, by przeprosić. Nigdy jednak nie uwierzyła w szczerość jego słów, gdyż jak sam przyznawał, nie pamiętał dokładnie sytuacji i nie wiedział, za co ma przepraszać.

 

Po tym jak informacje trafiły do mediów, reżyser opublikował post na swoim profilu społecznościowym, w którym napisał:

 Po pierwsze chciałbym szczerze przeprosić poszkodowaną, domyślam się, jak bardzo ucierpiała przez moje czyny.

W 2013 roku miała miejsce impreza na zakończenie festiwalu Indie Forum. Sporo wypiłem i straciłem nad sobą kontrolę. Jedna z osób, która była obecna na przyjęciu przekazała mi, co zrobiłem tej kobiecie. Następnego dnia próbowałem się z nią skontaktować. Podjąłem także próbę rok później. W końcu jednak zdałem sobie sprawę, że takim postępowaniem mogę spowodować jej dalsze cierpienie.

Teraz wiem, jak źle zrobiłem. Bardzo mi przykro.

Zamierzam przestać udzielać się publicznie i pracować na jakiś czas. Chcę przemyśleć własne błędy. Jeszcze raz szczerze przepraszam poszkodowaną. 

W 2016 roku produkcja Cho Hyun Hoona –  “Jane” została nominowana w kategoriach: Best New Director oraz Best Screenplay podczas 26th Buil Film Awards, a także w kategoriach Best New Director podczas Blue Dragon Film Awards i Director’s Cut Awards podczas Baeksang Arts Awards.

 


Src: (1) (2)

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *