YG Entertainment przeprasza za anulowanie debiutu finałowej grupy „MIXNINE”

3 maja YG Entertainment wydało oficjalne oświadczenie i przeprosiło za anulowanie debiutu finałowej grupy z programu „MIXNINE”.

„MIXNINE” było survivalowym programem, który miał wyłonić dziewięć osób, które miały zadebiutować jako grupa-projekt. Jednak zostało ostatnio ogłoszone, że plan się nie powiódł ponieważ YG Entertainment i agencje idoli nie mogły między sobą ustalić warunków okresu promocji.

„Witajcie, tutaj YG Entertainment, producent „MIXNINE”.

Po pierwsze, jesteśmy szczerze wdzięczni wielu fanom, którzy wspierali „MIXNINE”.

Artykuły o anulowaniu debiutu dziewięciu uczestników „MIXNINE” pojawiły się przed oficjalnym oświadczeniem YG Entertainment. Jest nam nieskończenie przykro i czujemy się odpowiedzialni za osoby zawiedzione takim obrotem sprawy.

Oryginalnym zamiarem programu „MIXNINE” było dotarcie do tych, którzy byli zdesperowani aby spełnić marzenia o byciu piosenkarzami pomimo trudnego otoczenia i aby zwiększyć świadomość poprzez danie szansy tym, którzy już debiutowali, ale nie odnieśli sukcesu.

Dodatkowo celem było wsparcie rozwoju grupy, której nazwa byłaby znana nie tylko w Korei, ale też Azji, a nawet na całym świecie. Byłoby to osiągnięte poprzez YG Entertainment, które posiada 21 lat doświadczenia w muzycznej produkcji, spotkanie trainee z innych agencji i użycie ich systemu, strategii jakie rozwinęli i globalną infrastrukturę.

Niestety program nie otrzymał takiej uwagi jaka była oczekiwana.

Niezależnie od popularności programu, producent YG Entertainment, Yang Hyun Suk poważnie o tym myślał i planował jak sprawić aby dziewięcioosobowa grupa odniosła sukces. Spotkał się następnie osobiście z reprezentantami sześciu agencji (wliczając YG).

Okres kontraktu „MIXNINE” zawierał, jak wiadomo, ‚cztery miesiące + zagraniczny występ’.

Nieważne jak wspaniała jest grupa, przemysł rozrywkowy w dzisiejszych czasach utrudnia zyskanie natychmiastowej uwagi po debiucie. Ponieważ producenci rozumieli to lepiej niż ktokolwiek inny, zdecydowali się spotkać aby wyjaśnić nowe plany i wymienić opinie

Jak wygląda nowy plan Yang Hyun Suka?

Była to sugestia aby członkowie promowali się w swoich agencjach przez pół roku, a przez pozostałe pół roku, dziewięciu członków „MIXNINE” promowaliby się razem jako grupa. Tak kontynuowano by trzy lata.

Czemu Yang Hyun Suk to zaproponował?

Uważał, że obiecane cztery miesiące nie były wystarczające aby przygotować nową piosenkę, nagrać teledysk i wyćwiczyć choreografię. Dodatkowo, minimum 15 piosenek było wymagane do solowego koncertu i było to niemożliwe do osiągnięcia w obiecanych czterech miesiącach.

Po złożeniu pierwszej propozycji i zebraniu opinii agencji, większość uznała sześć miesięcy za zbyt uciążliwe.

Yang Hyun Suk w pełni zrozumiał i zaakceptował tę opinię i w następnej propozycji zasugerował trzy miesiące rocznie; miesiąc przygotowań i dwa miesiące promocji. Niestety, nie uzyskał zgody wszystkich reprezentantów podczas finalnego spotkania w zeszłym tygodniu.

Spotkania, które odbyły się siedem razy były bardzo spokojne i miały atmosferę raczej wzajemnych rozważań niż kłótni. Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że nie było momentów dyskomfortu.

Chcemy skorzystać z okazji aby podziękować reprezentantom , którzy przeznaczyli czas na „MIXNINE” w ich zajętych grafikach, mimo że nie mogliśmy dojść do porozumienia.

Podsumowując, YG Entertainment nie ma wymówek. Pomyśleliśmy, że chociaż tyle jesteśmy wam winni, wyjaśnić w skrócie co się stało.

Jesteśmy szczerze wdzięczni fanom, którzy wspierali „MIXNINE”. YG Entertainment będzie wspierać przyszłość i powodzenie nie tylko dziewięciu członków z czołówki „MIXNINE”, ale wszystkich uczestników programu.

Jeszcze raz dziękujemy wam wszystkim i przepraszamy za nie dotrzymanie obietnicy.”


cr.: (1)

6 comments

 1. Suzzzi Reply

  Dla mnie to jest jeden wielki paradoks…
  Gdy YG ogłosiło Mixnine, Gdy Mnet ogłosił produce, czy gdy kbs The unit już wcześniej powinno być ustalone przez jaki okres czasu będzie trwała promocja i jak będzie wyglądała( albumy, koncerty, trasy)
  Agencja wysyłając swojego podopiecznego dkr programu powinna się liczyć z tym że może on.dostać się do finalnego składu i będzie miał zarezerwowany okres promocji wynijajacy z zwyciestwa w programie. Wiec stwierdzenie że nie mogli dogadać się z agencjamiw jest dziwne, tak samo jak.wymyślanie innego okresu promocji niż było wcześniej zaplanowane.
  Mix nine nie osiągnęło sukcesu na jaki YG i inne agencje liczyły dlatego odwołali to wszystko.
  Jedyny plus z tego taki że ci trainee którzy wystąpili w programie maja juz jakieś doświadczenia za sobą, no i jakąś grupkę fanów.
  Oby ten program pomógł im w przyszłości przy debiucie w swojej agencji.

 2. Mirai Reply

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi zawsze o kasę. YG nie ma ochoty ładować pieniędzy w projekt, który nie przyniesie im specjalnego dochodu i w sumie jest to całkowicie logiczne. Jak oni mogli zakładać, że w 4 miesiące przygotują 15 piosenek i zrobią koncert? Prawdopodobnie tamte agencje miała za mało dostać i postawiły się. Szkoda tylko chłopaków, bo szczerze mówiąc nie wierzę, że którykolwiek z nich będzie miał teraz szansę się wybić. Problem idoli z małych agencji był nieźle pokazany w „Age of youth 2” – większość z nich „przemija z wiatrem”. Bez dobrego marketingu i sporej kasy nikt się teraz nie wybije.

 3. BLINK Reply

  Mi najbardziej przy tym szkoda tych którzy wygrali… Cały ich trud poszedł na marne…

 4. vet Reply

  Dziwię się że ktokolwiek jeszcze ufa YG. Ludzie mówią ze SM nie szanuje artystów, że JYP olewa starszych stażem, a na tym przykładzie widać która wytwórnia patrzy tylko na hajs a nie na ludzi.

  • Mirai Reply

   Vet – przykro mi to mówić, ale dotyczy to każdej wytwórni. Oni są od zarabiania hajsu, a nie od działalności charytatywnej. Jeśli coś się nie opłaca, to nikt nie będzie wyrzucać pieniędzy w błoto.

   • vet Reply

    Jo, ja to wiem. Piję do tego co zawsze mówiło się o yg. Że kocha swoich artystów, wspiera rozwój o dba o wszystko. Takie słodko-pierdzace gadki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *