Fantiago traci licencję jako wytwórnia

Koreańskie Stowarzyszenie Zarządzania Rozrywką (KEMA) ustaliło, że Fantagio nie spełnia odpowiednich wymagań, aby być klasyfikowane jako wytwórnia. Władze agencji chcą się odwoływać od tej decyzji.


W trakcie ostatniego posiedzenia zarządu KEMA zdecydowało, że ​​odbiorą Fantagio licencję i wykluczą z organizacji, ponieważ nie spełnia ono wymagań określonych w ustawie o rozwoju przemysłu rozrywkowego, kultury i sztuki.

 

Fantagio zostało oskarżone o niezgodne z prawem usunięcie ze stanowiska byłego dyrektora generalnego Na Byung Juna w zeszłym roku.

Koreański oddział chińskiej grupy inwestycyjnej – JC Group Gold Finance Korea stał się największym udziałowcem Fantagio w październiku 2017 roku. Niedługo później w grudniu władze JC Group zwolniły Na Byung Juna, by jak się okazuje na to stanowisko awansować  Wei Jie, byłego dyrektora JC Group.

Aktualnie agencja nie ma wymaganej struktury: stanowiska dyrektora generalnego, ani członków zarządu, ale nadal działa pod imieniem i nazwiskiem Na Byung Juna.

Ponadto Fantagio przez 100 dni działało bez wyznaczonego dyrektora. KEMA wysłała cztery oficjalne dokumenty dotyczące tej sprawy do Fantagio, prosząc o potwierdzenie sytuacji. W końcu Fantiago odpowiedziało. Następnie KEMA powiadomiła agencję listownie, że utraciła ona członkostwo w organizacji.

 

Przedstawiciele Fantiago udzielili wywiadu dla Sports Today komentując:

To prawda, że ​​otrzymaliśmy dokument informujący nas o tym, że utraciliśmy członkostwo. Postaramy się jak najszybciej spełnić wymagania KEMA. Następnie poprosimy o ponowne przyznanie licencji.

Kilka dni temu przedstawiciele agencji poinformowali, że mają już kandydata na nowego dyrektora generalnego firmy. Głosowanie mające na celu przypieczętować decyzję, zostało zaplanowane na czerwiec.


Jak wcześniej informowano, niektórzy artyści Fantiago prosili KEMA o mediację w sprawie rozwiązania ich kontraktów z agencją. Przedstawiciel KEMA potwierdził, że planowane mediacje zostaną potwierdzone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Fantagio aktualnie zarządza promocją 30 gwiazd, w tym: Seo Kang Joona, Gong Myunga, Kang Han Ny, Hello Venus, Weki Meki, ASTRO, Ong SeongWu i wielu innych.

 


src: (1) (2) (3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *