“Fake Love” debiutuje na liście „Billboard’s Hot 100” na 10 miejscu, bijąc historyczny rekord dla k-popu

Utwór zespołu BTS – “Fake Love” ustanowił historyczny rekord debiutując na 10 miejscu zestawienia Billboard’s Hot 100!

BTS stało się pierwszą k-popową grupą, której piosenka zadebiutowała na tej liście w TOP40. Rekord ten został ustanowiony w grudniu 2017 roku, z remixem “MIC Drop”, który znalazł się na 28 miejscu zestawienia. “Fake Love” pobija dziś tamten wynik lądując na 10 miejscu listy!

Jedynym koreańskim artystą do tej pory, któremu udało się zakwalifikować do TOP10 był PSY z piosenką  “Gangnam Style”, która zajmowała 2 miejsce na liście przez 7 tygodni w 2012 roku. Utwór “Gentleman” natomiast, zajął 5 pozycję w 2013.

Jednak, piosenki PSY zajęły te wysokie miejsca na liście po pewnym czasie. “Fake Love” jest pierwszą k-popową piosenką, która zadebiutowała (od razu wskoczyła) w TOP10 w tym rankingu  pobijając rekord “Gentleman” – PSY, które startowało z miejsca 12.

Fake Love” jest również pierwszym utworem grupy BTS, któremu udało się zająć 1 miejsce na liście Billboard’s Digital Song Sales z 29 tysiącami sprzedanych kopii. Wśród najczęściej streamowanych piosenek w Stanach Zjednoczonych zajmuje aktualnie 7 miejsce z liczbą 27.4 milionów odtworzeń na koncie.

 

 

Gratulacje dla BTS!

 


src: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *