[Komentarze] Rosnąca liczba obcokrajowców żebrzących na koreańskich ulicach

[Netizen Buzz] Wciąż rosnąca liczba obcokrajowców, żebrzących o pieniądze na wspieranie ich wycieczek krajoznawczych.

 

 

Źródło: Joongang Ilbo via Nate

 1. [+2,240, -49] Zamiast dawać im pieniądze, może kupimy warzywa/owoce od ciężko pracujących babć, które wystawiają się na ulicach? 

2. [+1,980, -15] Nie mają pieniędzy, ale zachciało im się wakacji. Może trochę by popracowali i zaoszczędzili na swoje podróże?

 1. [+1,214, -13] Dlaczego miałabym płacić za to, żeby cię przytulić?????????????

 2. [+90, -2] To śmieszne, kiedy biali ludzie myślą, że są lepsi, bo są biali… Nie lubię patrzeć na koreańskie reklamy z białymi modelkami/modelami. Tymczasem ludzie, którzy płacą za te produkty to Koreańczycy…

 3. [+66, -0] Mają nas za wariatów?

 4. [+60, -1] Okej, Ci którzy sprzedają coś zrobionego własnoręcznie, przynajmniej wkładają w to jakiś wysiłek/pracę. Ale zarabianie pieniędzy na przytulaniu kogoś? Nie mam ochoty mu pomagać… Mógłby zatrudnić się na farmie, szybciej zarobi na wakacje.

 5. [+44, -0] Błagam, bądźcie bardziej asertywni! Zapytajcie ich, ile pieniędzy mieli zanim wjechali do naszego kraju. Nas również pytają, ile mamy pieniędzy, kiedy chcemy dostać wizę na wjazd do Stanów Zjednoczonych i Europy.

 6. [+39, -1] Nie są biedni, po prostu nie chcą wydawać swojej kasy. Myślą, że Koreańczycy tak kochają obcokrajowców, że chętnie im pomogą. To nielegalne, policja powinna się tym zająć!

 7. [+35, -0] Powinni zapracować na swoje wakacje. To żenujące.

10. [+31, -0] Hahah, to nie są darmowe uściski, za te musisz zapłacić…

 1. [+27, -0] Nawet jeśli jest to część ich kultury, nie musimy tego akceptować w naszej ojczyźnie.

 

 

5 comments

 1. Seone Reply

  Naprawdę…czy Ci ludzie nie mają poczucia wstydu?
  Tym razem zgadzam się z tymi komentarzami w 100%

 2. Lilith Reply

  Bez przesady. Ci ludzie nie przyjechali do Korei żeby kraść. Chcą poprostu trochę zarobić i mieć trochę zabawy a Koreańczycy trochę przesadzają z tą dumą narodowa. Rasistowskie komentarze są tu nie na miejscu. Ani oni nie są tacy super, ani biali nie są tacy źli. Trochę pokory.

 3. Kotori Reply

  Moze rasistowskie komentarze nie sa na miejscu ale żebranie o kase na wycieczke też spoko nie jest. Na swój wyjazd możesz zarobić wszędzie na ksie w biedrze, na farmie tylko tym osoba nie chce się pracować wolą mieć wszystko za darmo bez wysiłku nawet gdy ceną jest ich duma 😐

 4. paulek2002 Reply

  Powiedzmy sobie szczerze to głupota wycieczkowiczów.Jeden dolar to 1074 wonów, ludzie mogli się zastanowić i dorobić sobie przed wyjazdem by mieć na zapas.Wszyscy mówią rasistowskie ale to można uznać za część ich kultury.Dla koreańczyka żebranie to największy wstyd, ile rodzin wiążąc koniec z końcem ale mają tyle dumy żeby znaleźć sobie kolejną dorywczą pracę niż żebrać.
  Może te komentarze są niemiłe ale spróbujcie ich zrozumieć.W Polsce wytyka się nawet ludzi którzy grają na ulicy by zarobić więc czy my możemy im wytykać błędy? Nie sądzę.

 5. Rossellinique Reply

  Rasistowskie komentarze nie są ok ii te się mi nie podobają, z całą resztą się w pełni zgadzam.
  Po pierwsze, to kpina bym miałą komuś dawać kasę na WYCIECZKĘ, to już prędzej dam komuś kto jest głodny lub ma poważniejszą potrzebę.
  Po drugie tam jest inna kultura i każdy kto tam jedzie powinienjej przestrzegać w choć minimalnym stopniu, żebrając i to o takie durnoty wystawiają się na pośmiewisko i nawet mi ich nie żal.
  Po trzecie swym idiotycznym zachowaniem przynoszą wstyd reszcie nas, przez takich jak oni część tubylców może sobie wyrobić nie najlepsze o nas zdanie a ja osobiście nie chciałabym tego.
  Po czwarte lepiej pracować u siebie bo lepsze pieniądze i wtedy wyjeżdżać.

  Serio, ja bym nawet u nas w Polsce się do czegoś tak idiotycznego nie posunęła.
  Inna sprawa z tymi co coś tam sprzedają, przynajmniej jakoś się starają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *