Jo Kwon odpowiada na złośliwe komentarze na temat LGBTQ

Jo Kwon wypowiedział się w imieniu społeczności LGBTQ.

3 czerwca wokalista opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z Hong Suk Chunem, który jest uznawany za najbardziej znanego geja celebrytę w Korei. Po odwiedzeniu restauracji aktora Jo Kwon napisał:

„Tak pysznie. I tak wspaniale. On jest po prostu najlepszy.”

Pod postem niektórzy internauci zostawili złośliwe komentarze krytykujące społeczność LGBTQ. Niektórzy komentujący sugerowali , że Jo Kwon (który nigdy nie potwierdził swojej seksualności) jest również gejem. Jedna osoba napisała:

„Jo Kwon także musi należeć do „tej strony””.

Jo Kwon odpowiedział na te komentarze mocnymi słowami:

” „Ta strona”, tamta strona, czy jakakolwiek strona, czy to problem??? Jeśli tam pójdę, to jestem po „tej stronie”? Hej, mamy 2018 rok. Zwykle nie dbam o to, co mówią hejterzy. Ludzie nazywają media społecznościowe marnowaniem czasu. Ja również się z tym zgadzam. Ale żeby się komunikować, używam mojego publicznego konta, nie krzywdząc innych i nie wywołując kontrowersji. Ale czasami widzę te konta bez żadnych obserwatorów, które robią rzeczy wykraczające poza typowe, sensowne działania, aby zyskać uwagę. Naprawdę muszę zapytać. Czy kiedykolwiek przysporzyłem wam kłopotów? Gwiazdy też są ludźmi.  Mam nadzieję, że staniecie się osobami z szerszą perspektywą na świat i zdacie sobie sprawę, że są ludzie, którzy wyglądają tak i tak, którzy zachowują się tak, jak i tak oraz wolą to lub tamto. Prawdopodobnie powinniście nauczyć się szanować innych.  Co powiesz, jeśli przypadkowa osoba zapyta cię, dlaczego tak wyglądasz? Jesteś zbyt gruby. Jesteś za bardzo chudy. Każdy ma prawo być kochanym. Jeśli ci ludzie nigdy cię nie skrzywdzili w jakikolwiek sposób, zostaw ich w spokoju i żyj pięknym życiem. Wiem, że są inni, którzy wysyłają prywatne wiadomości do moich przyjaciół i ranią ich uczucia. To zabawne jak ludzie mówią, że są tym lub tym typem człowieka. Stop dyskryminacji. Ktoś również może cię nienawidzić i dyskryminować. Podobnie jak ja nie mogę zadowolić wszystkich. Po prostu wiedz, że istnieją podstawowe maniery. Nie zmieniajcie tego, czym żyję z tęczy na ciemne chmury”.


cr.: (1), (2)

4 comments

 1. Lim Reply

  Kocham i bardzo mocno szanuję Jo Kwona. Trafił w samo sedno problemu swoimi słowami. Mam nadzieję że ten hejt nie wpływa jakoś znacząco na jego psychikę i samoocenę, bo tak wartościowa osoba jak on nie powinna podlegać wpływom takich śmieci.

 2. Rossellinique Reply

  Jego słowa powinny zostać wydrukowane, oprawione i pokazywane każdemu. Dlatego go lubię, mamy podobne podejście do życia. Jeśłi ktoś nie krzywdzi mnie czy innych niech robi to co chce i jemu szczęście przynosi, co mnie obchodzi czyjaś religia, orientacja, pogląd na dany temat czy kolor skóry, tak długo jak nie krzywdzi innych mnie to w żaden sposób nie przeszkadza i nie interesuje dlaczego dla tak wielu jest to tak nielogiczne i skomplikowane. Po co aż tak szukać sobie sztucznych problemów i obrażać innych, nawet tych co się nie zna.
  Mam nadzieję, że Jo Kwon wie, że więcej jest tych którzy są po jego stronie, a puści hejterzy niestety zawsze się znajdą.

 3. Somethink Reply

  Boże, co ludzie mają do orientacji innego człowieka. Przecież siłą nie zmusisz kogoś do bycia hetero. To jego sprawa, czy woli kobiety czy mężczyzn i nikomu nic do tego. Jo Kwon idealnie to wszystko ujął w tej odpowiedzi, bo naprawdę, ludzie czasem przesadzają w stosunkach co do czyjejś orientacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *