Ponowne śledztwo w sprawie samobójstwa Jang Ja Yeon, która twierdziła, że była wykorzystywana seksualnie

Przedstawiciel seulskiej prokuratury przekazał portalowi OSEN 5 czerwca: “Zamierzamy wszcząć ponowne śledztwo w sprawie samobójstwa panny Jang Ja Yeon, na podstawie listu który zostawiła.”

 

W marcu 2009 roku dwudziestodziewięcioletnia aktorka popełniła samobójstwo, zostawiając siedmiostronnicowy list z nazwiskami wielu wpływowych osób (w tym dyrektorów generalnych i przedstawicieli gazet), którzy mieli zmuszać ją do czynności seksualnych.

 

W śledztwo zaangażowanych było około 40 grup dochodzeniowych. Pracowały one nad tą sprawą przez 4 miesiące.

Zarzuty Panny Jang zostały jednak odrzucone z powodu braku dowodów przeciwko osobom wymienionym na liście. Dochodzenie zamknięto uznając jedynie, że aktorka chorowała na depresję i popełniła samobójstwo.

 

Grupy kobiet (zainspirowane ostatnio głośnym ruchem #MeToo) otwarły petycję rządową ponaglającą do ponownego przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Uzyskała ona wymagane 200,000 podpisów. Po 9 latach policja przeanalizuje sprawę ponownie, mając nadzieję, że tym razem uda się odnaleźć dowody świadczące o dokonaniu przestępstw na tle seksualnym i wymierzyć sprawiedliwość w tej kwestii.  

 


src: (1)

 

3 comments

 1. Kotori Reply

  Matko naprawdę nikogo wtedy nie ukarali. Nie wierze, naprawdę nie wierzę.
  Depresja i samobójstwo nie wzięło się z znikąd. W dodatku opisała dokładnie wszystko w liście wymieniała ludzi po imieniu i nazwisku podała daty i opisy co sie stało i nic :/

 2. Rossellinique Reply

  Porażka, polska i koreańska policja mogą sobie podać ręce.
  Człowiek się zabija a oni nawet nie potrafią śledztwa porządnie przeprowadzić, a może tak miało być i ktoś za to zapłacił?
  Mam nadzieję, że teraz jednak wszyscy winni zostaną ukarani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *