Yubin komentuje sukces BTS na listach Billboard i wspomina o Wonder Girls

4 czerwca Yubin udzieliła wywiadu w związku ze swoim solowym debiutem. 

Jeden z dziennikarzy wspomniał o ostatnich sukcesach BTS na listach Billboard i zapytał o jej zdanie na ten temat, jako byłą członkinię grupy (Wonder Girls), która też się na nich znalazła.

 

Yubin odpowiedziała:

“Ich sukces jest niesamowity. Jako koreańska artystka czuję dumę i cieszę się z ich osiągnięć. Ponieważ także promowałyśmy się na amerykańskim rynku, myślę, że potrafię zrozumieć jak ciężko jest się tam wybić i jak dumni mogą być teraz ze swoich sukcesów.”

 

Idolka wspomniała o amerykańskiej trasie koncertowej Wonder Girls:

“To były naprawdę trudne momenty w karierze, ale mam też dobre wspomnienia z tego okresu. To tamte i inne doświadczenia ukształtowały mnie jako artystkę. Cieszę się, że mam co wspominać.”

 

W 2009 roku piosenka Wonder Girls – “Nobody” trafiła na listę Billboard’s Hot 100 zajmując na niej 76 miejsce. Była to pierwsza w historii piosenka koreańskiego artysty, która znalazła się w tym zestawieniu. Piosenka BTS – “Fake Love” zadebiutowała na 10 miejscu Billboard’s Hot 100.

 


Source (1) (2)

7 comments

 1. Suzzzi Reply

  Może gdyby odpowiedziała coś w stylu „co mnie interesuję BTS” to przestali by wypytywac innych artystów o nich. Niech się skupia na osobie z którą rozmawiaja.

 2. Rosmery Reply

  Bo BTS jako jedyni w kpopoe osiągnęli 1 miejsce na liście Billboard. Dla koreańczyków to jest wielka duma,że ich artyści szczególnie męscy nie będą już postrzegani jako banda spedalonych gogusi…Niestety poza Koreą i poza fanami Kpopu inni tak myślą o męskich idolach. Z resztą Korea to i tak dla Ameryki była „Kim Dzong Unem tańczącym Gangnam Style” dlatego pytają. Przez tą dumę skoro nawet prezydent pogratulował BTS to chyba widać potwierdzenie tej dumy :/

 3. kiff_clanz Reply

  Jeśli chodzi o dumę to mogą pytać o snsd (bo są w top5 koncertów gbandów), TVXQ (ich popularność to nie żart, w czasach świetności przebijali BTS), CL (muza jeremiego), Big Bang (nie trzeba tłumaczyć), BLACKPINK (tak mało cb, a taka popularność), wanna one&i.o.i (zespoły projekty, ciekawe), TWICE (pobiły wiele rekordów, w top5 wyświetleń gbandów), PSY ( 😉 ), red velvet (ich występ w krld) itd…

  • Kat Reply

   Ale żaden z tych zespołów które wymieniłaś nie osiągnęły nic na Billbordzie w porównaniu do BTS, poza tym polemizowałabym na temat porównywania niektórych zespołów do BTS , Wonders Girls promowały sie w Stanach dlatego zapytali o BTS bo osiągnęli tam największy sukces, jesli chodzi o Billbord ( tu dodałabym jeszcze PSY) ilość sprzedanych płyt i na pewno pobiją w tym roku ilością koncertów na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o US i Europę…

   • Marta Reply

    This ^ poza tym irytujące już jest to umniejszanie bts, sorry or not, ale niektóre zespoły które są wyżej podane bts przebiło jeżeli chodzi o osiągnięcia. I skoro jest tak głośno o nich to chyba oczywiste że będą jeżeli już pytać o bts, a nie np. bp które były nieaktywne…

 4. thethe Reply

  Ale przecież nikt nie umniejsza osiągnięć wymienionych przez ciebie zespołom. Przecież w momencie kiedy snsd, tvxq, bigbang itd. osiągali swoje największe wyniki, to w Korei też dużo o tym mówiono. Bts w starszych wywiadach, mieli pełno pytań o bigbang. Jakbyś nie zauważyła czas nie stoi w miejscu i bts pobili już znaczną część rekordów starszych zespołów, mają już za sobą 5 lat istnienia. Moim zdaniem to normalna kolei rzeczy. A to pytanie do Yubin, nie było jakimś nachalnym wciskaniem bts. Dziennikarz zapytał tylko co ona o tym sądzi, jako członkini zespołu który jakby nie patrzeć w przeszłości utorował drogę na Billboard. Jakie są jej przemyślenia, w związku z pobiciem rekordy Wonder Girls. Równie dobrze zamiast bts mógłby być to inny zespół, a wydaje mi się że pytanie i tak w dużej mierze dotyczyło bardziej WG niż BTS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *