Hackowanie social media staje się coraz większym problemem wśród celebrytów

Hackowanie social media staje się coraz bliższym problemem z każdą nową ofiarą.

20 czerwca aktorka Song Da Eun wstawiła na swojego Instagrama informację, że jej konto zostało zhackowane jeszcze tego samego dnia. Song Da Eun ostatnio zdobyła popularność poprzez pojawienie się w randkowym variety show „Heart Signal 2” i zaczęła być bardziej aktywna na social media. Rankiem, 20 czerwca została wstawiona reklama okularów słonecznych na jej konto, co zdezorientowało fanów. 

Song Da Eun poinformowała kilka godzin później, że to dlatego, że ktoś ją zhackował:

„Przestań hackować. Dlaczego używasz innych ludzi do uzyskiwania z tego korzyści? Szczerze przepraszam tych, którzy odnieśli jakieś szkody.”

Aktor Kang Kyun Joon ostrzegał również o fejkowych kontach podających się za jego żonę, Jang Sin Young. 20 czerwca wstawił screenshot porównujący prawdziwe konto z tym fejkowym.

„Nie wiem, kim ona jest. Proszę, pomóżcie wszyscy.”

Jang Sin Young już cierpiała wcześniej z powodu fejkowych kont podających się za nią. Na szczęście konto oznaczone w poście Kang Kyun Joona zostało już zdezaktywowane.

JR z NU’EST spotkał ten sam problem, co Song Da Eun. 17 czerwca wstawił na swojego Instagrama post z informacją:

„Mój Instagram został zhackowany, haha. Również byłem tym zaskoczony, ale przepraszam wszystkie L.O.Λ.E., które były zdziwione bardziej niż ja. Dobranoc~”

Tego samego dnia na jego koncie również pojawiły się reklamy, które zostały już usunięte. 

View this post on Instagram

아이고 깜작아..

A post shared by @ pockyjr on

Coraz więcej osób jest zaniepokojonych hackowaniem social media celebrytów. Kim Woo BinUEEKim Tae RiKim Shin YoungFujita Sayuri, Baek Jong Won, to tylko kilka osób, które do tej pory cierpiały z powodu hackowania lub fejkowych kont.

 

cr.:(1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *