Ministerstwo Obrony Narodowej odpowiada na raport Dispatch o pobycie w szpitalu G-Dragona

Dispatch opublikował nowy artykuł argumentujący przeciwko oświadczeniu YG Entertainment o hospitalizacji G-Dragona.

25 czerwca w wiadomościach prasowych po raz pierwszy zgłoszono, że członek BIGBANG jest hospitalizowany w pokoju VIP dla pułkowników w szpitalu wojskowym i jest szczególnie traktowany. Raporty zostały odrzucone przez YG Entertainment.

 

W odpowiedzi do YG Entertainment, które powiedziało, że w szpitalu nie ma specjalnych pokoi dla pułkowników, Dispatch sprawdził system operacyjny szpitala i ustalił, że pokój 311 oddziału 301, w którym G-Dragon przebywał, jest klasyfikowany jako „colonel hospital room” (sala szpitalna pułkownika).

Według Dispatch jedyne 1-osobowe sale szpitalne znajdują się na trzecim i szóstym piętrze. Sala pułkownika jest na trzecim piętrze i nie może być zajmowana przez typowych żołnierzy. Pokój 1-osobowy na szóstym piętrze jest używany w razie specjalnych okoliczności takich, jak poddanie kwarantannie.

 

W sprawie G-Dragona, który stosuje się do okresu zwolnienia lekarskiego i wykorzystuje swój urlop na leczenie, Dispatch ujawnił, że przebywał na zwolnieniu lekarskim od 16 do 25 maja i przedłużył je do 1 czerwca. Później udał się na zwolnienie lekarskie od 13 do 16 czerwca, wykorzystał swój osobisty urlop 17 i 18 czerwca i został hospitalizowany 19 czerwca. Oczekuje, że zostanie zwolniony 28 czerwca, co oznacza, że w ciągu 2 miesięcy spędził 33 dni poza bazą wojskową.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało oficjalne oświadczenie w odpowiedzi na nowy artykuł Dispatch.

Szpital Sił Zbrojnych w Yangzhou, w którym przebywa G-Dragon, nie ma „colonel room” (sala pułkownika). Obraz prezentowany przez Dispatch pokoju 311 oddziału 301, będącego „colonel room” jest taki, ponieważ źródła oprogramowania nie były edytowane, kiedy system operacyjny został zaktualizowany w 2012 roku. Żołnierze i kierownictwo może korzystać z pokoju, jeśli zdecyduje o tym zespół medyczny. Od 2017 roku z sali korzystało 9 żołnierzy, podoficerów, oficerów, itp.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej wyjaśniło również, że żołnierze mogą wyjechać na zwolnienie chorobowe do 30 dni w ciągu roku. G-Dragon wykorzystał 3 dni w kwietniu, 17 dni w maju i 6 dni w czerwcu, co daje razem 26 dni. Jest hospitalizowany w Szpitalu Sił Zbrojnych w Yangzhou od 19 czerwca, ale ten okres nie liczy się jako zwolnienie chorobowe.

 


cr: (1)

2 comments

  1. bigbanghwaiting.wattpad Reply

    Te cholerne pismaki chciałyby, żeby się chłopak zajechał w tym wojsku, dla dobra ojczyzny. Wiem z własnego doświadczenia, jak trudna i dlugotwała jest pełna rehabilitacja po złamaniu, a ja przecież nie muszę w życiu tańczyć i popisywać się na koncertach

  2. Pingback: YG odpowiada na doniesienia, że G-Dragon (BIGBANG) został zwolniony ze szpitala wojskowego – Hallyu☆News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *