[Komentarze] Black Pink są zszokowane wejściem na Billboard

Artykuł: Blackpink ”Wejście na Billboard? Myślałyśmy, że nasze serca się zatrzymają… Yang Hyun Suk od razu nam pogratulował.”
Źródło: OSEN via Nate
 1. [+568, -64] Proszę kontynuujcie rozwijać się tak jak BTS i pokażcie, że mamy również wspaniałe i utalentowane żeńskie grupy
 2. [+544, -84] Gdyby tylko nie były pod YG, lubił(a)bym je bardziej, cholerna przestępcza agencja
 3. [+26, -28] Jeśli chodzi o visuale Black Pink nie mają żadnej luki.
 4. [+21, -3] Wizerunek YG jako agencji jest tak zły, że wcale nie przynosi już artystom żadnych korzyści, ale agencja negatywnie wpływa na wizerunek artysty ㅠ
 5. [+16, -8] Wyświetlenia teledysku Black Pink na Youtubie pokazują, że jest najbardziej oglądany przez #1 Thailand #2 Philippines #3 Korea #4 Vietnam #5 Malaysia ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Kiedy BTS to #1 US #2 Vietnam #3 Brazil #4 Mexico #5 Japan… widzicie różnice, prawda? Słowa takie jak ”globalne” powinny być użyte w przypadku BTS… Black Pink są tylko popularne w Azji Południowo Wschodniej, to wszystko, nie więcej, nie mniej. Jaka popularność w Stanach?  ㅋㅋ
 6. [+16, -5] YG-ya naucz dziewczyny pisać własne piosenki. Piosenki Teddy’iego zaczynają mnie męczyć.
 7. [+16, -10] Ich międzynarodowa sława przewyższa każdą męską grupę. Oczywiście to niewiele w porównaniu z BTS, ale powiedział(a)bym, że kolejną najbardziej popularną grupą międzynarodowo jest Black Pink po BTS. YG prawdopodobnie też jest zszokowany. Ich męscy idole nie radzą sobie tak dobrze, jak mieli nadzieję, a teraz mają żeńską grupę, która może stać się ich kolejnym Big Bangiem… to prawdopodobnie dlatego tak źle nimi zarządzają, nie spodziewali się tego.
 8. [+5, -2] Wiem, że jest to hipokryzją, ale lubię Black Pink i nienawidzę Yang Hyun Suk’a i YG. Jestem szczęśliwy/a widząc sukces Black Pink, ale nienawidzę tego, że to oznacza dobrą wiadomość Yang Hyun Suk’a i YG.

  cr.: (1)

19 comments

 1. . Reply

  Gdyby nie BTS, to by ich na liście billboard w ogóle nie było, bo wiele ludzi by nie wiedziało o kpopie. Tak, kpop odniósł sławę na całym świecie dzięki BTS.

  • fei Reply

   Hmmm a to ciekawe! bo pierwszym koreańskim artystą, który znalazł się na liście Billboard 100 były Wonder Girls i to już w 2010 roku hmmm

   • Marika Reply

    Hmmm ale pomyśl jaki hype na kpop wywołały WG, a jaki BTS? Tu nie chodzi oto kto był pierwszy, a kto najwiękcej zdziałał, skupił największą uwagę na zepsoły 😉

  • xiao Reply

   Gdyby nie sukcesy starszych grup, m.in Wonder Girls, Suju, Bigbang, SNSD (i PSY ofc, ale to solista), to wątpię, by im się udało wybić 😉

   • Sanda Reply

    No cóż, biorąc pod uwagę, że Bts tworzą swoją muzykę, koncepty i mają swoich fanów to nie wydaje mi się, że powodem ich sukcesu była działalność np. Suju czy SNSD? W jaki sposób np. WG wpłynęło na to że BTS zostało zaproszone na BBmas (po tym zaczął się na nich hype)?

    • Malina Reply

     W jaki sposób wpłynęło? Już Ci mówię, bo to banalnie proste.
     WG czy inne zespoły starszych generacji trafiły ze swoją muzyką w lukę na rynku koreańskim. Zaczął się na nich hype, dzięki temu bogaci kolesie zarabiający na muzyce zadecydowali się zainwestować w gatunek zwany kpopem. Nie łudźmy się, gdyby nie to, że kasa wepchnięta w rozwój takich SuJu czy Bangów nie zwróciłaby wielokrotnie, to ten gatunek szybko stałby się nierentowny i nikt by nawet nie pomyślał, żeby inwestować w kolejne zespoły, w tym BTS.
     Więc tak, starsze zespoły mają ogromny wpływ na sukcesy młodszych. Jak jeszcze dodamy to, że w tamtych czasach nie było takiej technologii i nie szło za bardzo robić epickich teledysków, a youtube nie był jeszcze popularny = dostęp do takiej muzyki był dość ograniczony, to śmiem twierdzić, że tamte zespoły, jak na tamte czasy zrobiły ogromną karierę.
     A w jaki sposób BTS dostali się na BBmas? Dzięki reklamie. Władowano w nich ogromne pieniądze. Już samo nakręcenie teledysku nie jest tanie. A oni jeszcze idą w koncepty i widowiskowość. Sponsorzy liczą, że im się to zwróci. A żeby mogło się zwrócić, to trzeba się skupić na reklamie, żeby zyskać jak najwięcej fanów, którzy wydadzą grube pieniądze na płytę w każdej możliwej wersji. Bo z jakiegoś powodu te płyty mają tyle różnych okładek i różniących się dodatków.
     To są podstawy przedsiębiorczości i marketingu. Poczytajcie sobie jakąś książkę na ten temat, a zrozumiecie te wszystkie mechanizmy 😉

  • xiao Reply

   Armys ciągle wypisują, że inne zespoły nie odniosłyby sukcesu bez BTS, a to samo tyczy się BTS i starszych grup XD

 2. Kasiek Reply

  Nie sadze ze dzięki BTS one ogólnie i bez nich sa popularne w stanach

 3. Marika Reply

  Jestem skłonna zgodzić się z niektórymi fragmentami komentarzy knetizens.
  Mówić o globalności na tym samym poziomie porównując BP i BTS jest wielkim wyolbrzymianiem i po prostu błędem. Ktoś podał rankingi w jakich państwach mv danych zespołów są najbardziej streamowane i już widać kolosalną różnicę – w przypadku BP w top5 nawet nie ma USA, a są same państwa azjatyckie. Ktoś powie, że to nic takiego, ale właśnie najłatwiej na podstawie takich informacji pokazać gdzie cb jest popularny i gdzie jest najwięcej fanów. Też odnoszę wrażenie, że drugą najbardziej popularną grupą po BTS światowo jest BP. Teraz po tym sukcesie YG zdradził, że w przyszłości będziemy świadkami debiutu BP w Stanach i mam bardzo złe przeczucia względem tego. Jeżeli dziewczyny debiutują z angielskimi piosenkami to utracą to co Amerykanie tak bardzo kochają w Gangam Style, Bts, czyli inność i orientalizm. Ogólnie pchanie dziewczyn do USA po tym jak raz udało im się trafić na Billboard jest trochę idiotyczne biorąc pod uwagę, że w Japonii też miały odnieść ogromny sukces i trochę (bardzo) im sie to nie udało, a w Korei nadal są uznawane za rookie po 2 latach „działalności”!
  Ogólnie sama mam nadzieję, że BP będą bardziej sławne światowo, chociażby aby Stany dowiedziały się, że kpop ma też super gbandy. Jednak główną różnicą między BTS, a BP jest to, że BTS trafiają na bardzo wysokie miejsca w rankingach i potrafią się tam utrzymać miesiącami, są puszczani tysiące razy w radiach itp a BP owszem wzbiły się na miejsce na Billboard i na drugi dzień już spadły na niższe miejsca. Owszem, to też mega osiagnięcie, ale jeżeli mówimy o sukcesie globalnym to okej, dostać się na ranking to dużo, ale utrzymać się – to jest coś co pokazuje poziom sławy.

 4. Kotori Reply

  Ja i moje koleżanki zaczęłam interesować się kpopem gdy Wonder Girls nagrały piosenkę z Akonem, JYJ z Kanye Westem, a Super Junior przechodziło boom swojej popularności. Więc prosze nie mówcie, że kpop zawdzięcza BTS sławę, wcale tak nie jest.
  BTS nie jest wcale tak wielkie wystarczy porównać ich do takiego PSY, nadal są daleko za nim w tyle.
  Wracając do BP mam niemal pewność, że wysłanie ich do Ameryki zakończy sie tak jak historia CL

 5. dinoclau Reply

  bts bts bts
  nidzie nie można wejść, bo wszędzie oni no boże
  zaraz się dowiem, że dzięki bts powstał świat kurdeXD BO PRZECIEŻ WSZYSTKO TO ICH ZASŁUGA!
  serio ludzie opanujcie się trochę

 6. Kasiek Reply

  No jestem ich fanem ale tez już mam dosyć czytać tego typu komentarze

 7. Malina Reply

  Boooże jak czytam, że kpop zrobił się popularny na świecie dzięki BTS, to śmiać mi się chce 😀 Nie ujmuję im talentu i sukcesów, bo też ich lubię, ale no błagam. A dzięki komu BTS stało się popularne na świecie? No np. dzięki PSY, który podbił youtube.
  Kpop nie zrobił się modny i popularny przez jeden zespół. To wieloletnia praca ludzi od marketingu, którzy dobrze kierowali karierami innych, starszych zespołów sprawiła, że BTS i BlackPink są na tej całej liście.
  Ja pierwszy raz zetknęłam się z kpopem dzięki SuJu. Zabłądziłam wtedy na youtube. Wsiąknęłam dopiero dzięki Bigbang. Moje koleżanki gdzieś tam trafiły też na Bigbang. Inna zaczęła od EXO. Nie ma reguły.
  Każdy zespół dołożył swoją cegiełkę do sukcesu dzisiejszego kpopu. Ale jeśli chodzi o popularność na świecie, to wciąż rządzi PSY z tym okropnym Gangnam Style. Nie znoszę tej piosenki, choć samego PSY lubię. Był puszczany na mojej studniówce, jakieś… no parę lat temu 😉 Był puszczany na weselach i do dziś to trwa. Jak zanucisz pierwszej lepszej osobie Gangnam Style i Blood Sweat & Tears to zgadnij którą piosenkę rozpozna…

 8. . Reply

  „Malina” jeśli zapytasz kogoś w polsce, kto nie słucha kpopu to pewnie rozpozna Gangnam style, ale gdyby tak w polskim radiu puszczali BTS to wtedy wiadomo, że również rozpozna BS&T.

 9. WORLDWIDE Reply

  To i tak nie zmienia faktu, że to BTS są na szczycie.

  Przez niektóre komentarze to mam ochotę znów przesłuchać DDAENG i MIC DROP hahaha

 10. Neytiri Reply

  Ale się uśmiałam. Komentarze, że nagle wszystkie zespoły kpopowe odnoszą zagraniczny sukces z powodu BTS pokazuje tylko, że ich fandom jest bardzo młody i świeżo w kpopie. Prawdziwy fan kpopu rozumie i kieruje się tymi samymi wartościami jakimi kierują się idole, mianowicie okazuje szacunek do seniorów którzy przecierali szlaki dla kolejnych pokoleń artystów.

  A wracając do głównego tematu, Blackpink wpisują się w lukę na rynku wśród girlsbandów. Ostatnio wiele girlsbandów z dorobkiem ubyło, a zbyt wiele nowych obrało słodki i niewinny koncept, który nie każdemu pasuje. Zdecydowanie potrzebujemy więcej silniejszych i charyzmatycznych zespołów żeńskich w kpopie. Miło widzieć, że powoli takie się pojawiają. A na Blackpink ciąży dodatkowa presja, aby sprostać oczekiwaniom, ponieważ wywodzą się z YG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *